Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam ludzie, mam gospodarstwo 15 ha z czego 10 w 1 kawalku ziemi rozmyslam nad hodowla danielu lub jeleni i oto moje pytania.

1.czy sa dotacje na zalozenie tekiej hodowli? (nie chodzi mi o kredyty)

2.czy jest ktos kto ma lub wie cos z pierwszej reki o takich hodowlach?

3.czy stado 100 samic na poczatek to nie za duzo?

narazie tylko rozmyslam i gdybam, czekam na uwagi i krytyke

Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

biczus    0

Cześć Mateusz.

Jeśli chodzi o założenie hodowli danieli, to tak, minimum wg osób specjalizujących się w hodowli tego typu zwierząt, to właśnie 100. Niekoniecznie 100 szt. to muszą być same samice, ale fakt, powinny one znacznie przewyższać liczbę samców. Jeśli chodzi o dofinansowania, można próbować uzyskać takie dofinansowania z UE, co prawda na tego typu przedsięwzięcia one nie są jeszcze aż tak popularne ale można próbować. Musiałbyś poczytać o programach dopłat ze środków Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2014-2020. Wszelkie informacje i pliki znajdziesz na stronie ARiMR. Proponuję też poczytać/popytać się innych przedsiębiorców. Wiem, że Stacja Badawcza PAN w Popielnie prowadzi hodowlę danieli oraz dr Andrzej Krzywiński w Kadzidłowie i to z dość dużym powodzeniem.

Może jeszcze się odezwie ktoś kto sam prowadzi hodowlę i Ci bardziej przybliży ten temat.

Życzę powodzenia :)  

wlodarao    0

Cześć Mateusz.

Jestem też zainteresowany tą hodowlą ale wiadomości na jej temat w necie bardzo mało.

Napisz czego się dowiedziałeś.

Czy jest zbyt na takie mięso?I jaka cena?

Wiadomość z agroFakt.pl

Rafał97    0

Witam. Razem z ojcem myślimy o hodowli danieli. Nasze gospodarstwo znajduje się w jednym kawałku ok. 30ha gdzie ok. 18ha to nasz las głównie sosnowy. Zastanawia nas gdybyśmy całość ogrodzili,czy legalna była by hodowla w lesie oraz na pastwiska przed lasem ? Nigdzie nie mogę natrafić na temat czy można w prywatnym lesie hodować zwierzęta. Może ktoś z Was spotkał się już z taką hodowlą ? Pozdrawiam. 

bukat82    1070

No jasne że tak, ogradzasz co Twoje i tyle, bydło się trzyma pod chmurą to w lato włazi do lasu, a i w zimie siedzi w lesie bo cieplej ^_^

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż . . .

staszek131415    3489
4 godziny temu, Rafał97 napisał:

Witam. Razem z ojcem myślimy o hodowli danieli. Nasze gospodarstwo znajduje się w jednym kawałku ok. 30ha gdzie ok. 18ha to nasz las głównie sosnowy. Zastanawia nas gdybyśmy całość ogrodzili,czy legalna była by hodowla w lesie oraz na pastwiska przed lasem ? Nigdzie nie mogę natrafić na temat czy można w prywatnym lesie hodować zwierzęta. Może ktoś z Was spotkał się już z taką hodowlą ? Pozdrawiam. 

Ja bym się najpierw zorientował czy w okolicy nie ma wilków bo jeśli są to szkoda zachodu Twojego ogrodzenie nic nie da

• Like 1

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez barrybond
      Witam
      Mam łąke o powierzchni 1ha plus mały stawek, kilka debów i około 0,4ha jeszcze do zagospodarowania na łąke. Z pierwszego pokosu było 21 bel siana. Chciałbym na tej łaczce wpuscic dwie jałówki na krowy mamki, plus w przyszłości kilka danieli. Niedojady chciałbym wykosic raz w roku zeby krowki miały cos do jedzenia zimą, przychowek od krów miałby byc przed zima ubijany. Teraz zasadnicze pytania czy jest mozliwosc łaczenia danieli z krowami?Czy na takim areale jest w ogole mozliwosc wykarmienia takiej obsady? Czy jalowki hfxlm krzyzowane angusem byłyby odpowiednim wyborem, chodzi o to aby nie wykonywac przy zwierzetach zbyt duzo pracy a i zeby mieso miało dobre walory. Pozdrawiam
    • Przez OskarMtz82A
      Hoduje ktoś Daniele chciałbym się dowiedzieć jak to z nimi jest
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.