Skocz do zawartości
gientek12

Trawa jednoroczna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Trawa

gientek12    27

Witam :) Czy mógłby mi ktoś pomóc w wyborze trawy jednorocznej na użytek orny ?  Słyszałem o wielu takich to się sieje w lato i zbiera w następnym roku , ale cóż teraz pozostało mi coś zasiać na wiosnę :) Wie ktoś może coś na ten temat co by się nadało zasiać i uzyskać zadowalający plon ? :P 

Wiadomość z agroFakt.pl

gientek12    27

A wiecie może jak to wypada gdy się na wiosnę sieje ? Bo tak bardziej na zimę to ludzie sieją... 

foka71    1

Broń Boże nie siej na zimę ani Furtertrio,ani Gorzowskiej.Ja zasiałem tego gówna 13 ha ok.20 września,do zimy wszystko pięknie wyglądało i wystarczyło kilka dni mrozu i szlag trafił wszystko,15 tysi jestem w plecy.Przyjechał przedstawiciel z DSV i wyszło,że to przeze mnie wszystko,bo żle zasiałem i takie tam ble,ble.Ja uważam,że jakbym żle posiał,to do zimy by nie urosła,a jak te cuś przez 3 miesiące nie potrafi się ukorzenić,mimo że dałem 250 kg Polifoski 6/ha,to ja dziękuję.Poszukaj w necie i kup Życicę Westerwoldzką(roczna) lub Życicę Wielokwiatową(rok do 2 lat),sypnij tego 50 kg na hektar i będziesz kosił aż miło,a szwabom nie daj zarabiać.

DanielFarmer    108

Bo zasiales właśnie westerwoldzka ktora zimą wypada.nic dziwnego.tylko wiosna a jak jesienią to tylko na 1 pokos

foka71    1

Teraz to wiem o tym,ale jak był u mnie w lecie przedstawiciel z DSV,to mi o tym nie wspominał,więc do kitu z taką firmą,zwykłe naciąganie na kasę.Kolega posiał Country 2051,zostało klepisko,nast.kolega parę haków Gorzowskiej,to samo,chociaż przedstawiciel twierdzi,że jeszcze nie wymarzła,ale na moje oko to biedniutko ona wygląda.

gientek12    27

Kupiłem kostrzyce, zasieje w czystym siewie. Furtertrio chciałem po żniwach zasiać ale z nadzieją że jesienią zbiore.

oloolosz    2

kostrzyca festulolium- nie jest roczna tylko wieloletnia-niezbyt mocny rozwój poczatkowy-roczna tylko westerwoldzka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???
    • Przez strupek_17
      Kiedy powinno sie włókować łąkę?