Polecane posty

das21    47

Czesc. Mam pytanie do Was w sprawie oleju w skrzyni, a mianowicie chce dolać olej lecz nie wiem jaki. Od kiedy Ci mamy nie wymienialismy w nim oleju bo jest w miarę czysty Ale przyszedł czas na uzupełnienie, znajduje się tam taki CZERWONY olej i może ktoś wie co to za olej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

czerwony może ktoś nalał olej do skrzyni automatycznych .może poprzedni właściciel miał ciągnik z bezstopniowka i po jego wymianie zalał nim zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

hmmm czerwony ? olej ATF do automatycznych skrzyn przekladniowumych lub do wspomagan kierowniczych ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

to może zostać ten ATF czy wymienić na coś innego ?
znalazłem coś takiego  Orlen Hipol ATF IID nadawał by się na dolewke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

no na dolanie tak ale tam hydrauliczno-przekladniowy powinien być raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

czytałem specyfikację tego oleju to niby powinien się nadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

napewno niezaszkodzi skoro automaty na tym jeżdżą tylko nikt normalnie tego nie leje tam bo jest drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

ten poprzedni właściciel to polak ? Jak ciągnik sprowadzony z zagranicy to może był zalany nieznanym u nas olejem ,ale o gęstości Hipolu .

 


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

poprzednim właścicielem był Polak ale on go sprowadził z zagranicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Prawdopodobnie to ATF. Wybór należy do Ciebie czy dolejesz ATF czy zmienisz na HIpol przekładniowy zależy od Ciebie. Ile tam Wchodzi tego oleju z 50l? Pewnie coś koło tego To zwykły Hipol kupisz za 300-350zł  ATF-u kupisz góra 20 jak znajdziesz tani.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

kupiliśmy ATF i dolalismy i narazie tak zostanie bo ten ATF jest napewno lepszy od zwykłego hipola 6. Cena 5 litrów ATF to 74zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jaki by nie był w tym wypadku aby był czysty. ATF 5l za 74zł z doświadczenia wiem że raczej to nic dobrego jeśli chodzi o olej z tej grupy 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

dokładnie hipol atf iid ale były jescze tańsze oleje typu atf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja tak chciałem zaoszczędzić w ładowarce zalałem właśnie ten Hipol ATF i d*pa. Ładowarka ledwie sama się ruszała, jak się olej rozgrzał to nawet ruszyć z miejsca nie chciała. Dopiero po zmianie na Fuscha ATF (chyba 3353) ale pewny nie jestem jak ręka odjął zupełnie inna maszyna.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

fakt za gęsty ten olej to nie jest, trochę rzadszy od tego co jest w skrzyni bo patrzelismy czy się różni czymś wizualnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelekkk
      Witam. Mam Zetora Proxima 8441 z 2007 roku i wystąpił problem w nim że sprzęgłem ręcznym Wom. Mianowicie po zaciągnięciu sprzęgła i próbie włączenia dźwigni wom jest zgrzytanie. Gdy się już włączy i chodzi to przy próbie wyłączenia wom poprzez podniesienie  dźwigni sprzęgła ręcznego wałek dalej się obraca .  Gdy chcę dźwignie wom podnieść do góry żeby wyłączyć również jest zgrzytanie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez endrju321
      Cześć, 
      można wymienić sprzęgło "słoneczko" na "łapkowe"? 
      Robił ktoś coś takiego? Polepszyłoby to wysprzęglanie? 
    • Przez Czarekczar
      Witam od niedawna jestem posiadaczem claasa ariona 630 . Nigdy wcześniej  nie użytkowałem takiej skrzyni . Chciałbym wiedzieć jak na niej jeździć by nie skrócić jej żywotności.  Jak na niej jeździć w polu i po drodze , lub czego nie robić .Jeżdżąc po drodze na automacie , zdejmując nogę z gazu strasznie mocno zrzuca biegi szarpiąc,  nie wiem czy to normalne , czy cos źle robie . Z góry dziękuję za pomoc .
      Pozdrawiam 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. 
      Gdzie szukać problemu, otóż podczas jazdy Zetorem 8045 i rozgrzaniu się oleju mam problem ze zmianą biegów, ciężko wbić wyższy bieg, podczas prac polowych żeby wbić bieg muszę wybijać biegi terenowe. Przedtem zalany był olejem przekładniowym (poprzedni właściciel takim zalał) to nie dało się normalnie ruszyć tylko szarpał. Teraz zalałem go hydraulicznym, nie szarpie ale biegi ciężko wchodzą. Teraz pytanie czy sama zmiana oleju na hydrauliczno-przekladniowy wystarczy? Czy trzeba zaglądać do skrzyni lub do sprzęgła? 
    • Przez Adam16482
      Witam. Czy w swoim zetorze wymienię wysprzeglik przez lewe okienko po demontażu pompy podnośnika?? Czy należy go rozpołowić? Bo raz mi się o uszy obiło że należy rozpołowić ale mi się zbytnio nie chce w to wierzyć aby do wymiany wysprzeglika było trzeba rozpoławiać bo widać go odrazu za pompą.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj