turbosd

Przedni napęd Zetor 5341

Polecane posty

turbosd    6

Witam, ostatnio zauważyłem że w Zetorze 5341 napęd późno się rozłącza, mianowicie gdy zapalę ciągnik to napęd jest włączony i żeby się wyłączył trzeba kawałek przejechać, a jak w razie potrzeby go włączę i później chcę wyłączyć to też dopiero po jakimś czasie się wyłącza nie od razu. Był by w stanie ktoś mi pomóc rozwiązać ten temat?

Rolnik7343    5850

Instalacja pneumatyczna moze jest nieszczelna od siłownika który rozłącza przedni napęd

turbosd    6

A ta instalacja jest po prawej stronie? Bo tam gdzieś delikatnie syczy

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik7343    5850

Po prawej stronie to w wielu zetorach syczy :P U mnie też syczy :P Z zaworu leci powietrze :) Ale to nie ma nic wspólnego z tym problemem moze wężyk który idzie do siłownika do rozłączania napędu ma dziurkę jakąś i nie ma siły rozłączyć dopiero jak luz dostanie w czasie jazdy rozłącza

turbosd    6

No właśnie przy tym zaworku syczy. Ta rurka jest szczelna bo patrzyłem (wodą z mydłem). Trochę przesmarowałem ten siłowniczek i jak na razie pomogło zobaczymy jak będzie po paru dniach. Ale wielkie dzięki za info ;)

Edytowano przez turbosd

patryk1994    1

powinieneś rozebrać kompresor i sprawdzić szczelność blaszek trzymających ciśnienie w nim. miałem identyczny problem w Proximie jedna z blaszek sie przesunęła i nie nabijał wymaganego ciśnienia by wyłączyć napęd :) pozdrawiam :)

marulekk    2932

powinieneś rozebrać kompresor i sprawdzić szczelność blaszek trzymających ciśnienie w nim. miałem identyczny problem w Proximie jedna z blaszek sie przesunęła i nie nabijał wymaganego ciśnienia by wyłączyć napęd :) pozdrawiam :)

u mnie dziś też się zdarzyło (proxima 90), że nie mogę rozłączyć napędu a co bardzo dziwnego że jak wł/wył przełącznik to nic się nie dzieje nawet kontrolka nie zapala się, miernikiem patrzyłem to dobry jest, bezpieczniki też ok.

możesz więcej coś powiedzieć o zaworku, blaszkach itd...

z tego co zobaczyłem to trzeba zdjąć tylne lewe koło aby mieć dobry dostęp

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel1224
      Co myslicie o zakupie zetorka  3011 majorka z silnikiem c 360 
    • Przez Piotrek94
      witam stalem sie posiadaczem zetora 7211 i mam pytanie do czego służą te wajchy
      i gdzie sa odpowietrzniki od hamulców

• Przez robadas78
      Witam. Zetor 5011 wyje tylko na 5 biegu przy obciążeniu! reszta cichutko! Co to może by. Tylk0 jak podczas jazdy przygazuję, 
    • Przez ziooober88
      Witam, kupiłem Zetora 7211. Problem mam z nim że na wolnych obrotach strasznie dymi. Co może być nie tak? Wymieniłem końcówki wtryskiwaczy bo dwa lały, założyłem 4 sztuki nowe, oryginalne Zetora. Zostały ustawione na 165. Luzy zaworowe zostały sprawdzone i ustawione na 0,25. Próbowałem regulować zapłon na pompie ale nic to nie zmieniło. Co może być nie tak? Może mi ktoś coś doradzić w tym temacie?
    • Przez starkk749
      Witam,
      Czy dopasowywał ktoś obciążniki do Zetora 7245 i pochodne na koła 34''? (Ciągnik jest ze skandynawii)
      Chodzi mi o obciążniki np.: Z serii ciężkiej ursusów czy zetorów.
      Mam na stanie jeszcze obciążniki z C-360,lecz te musiałbym znacząco przerabiać,a wiercić w feldze też się boję,by czasem nie popękała. (Ciągnik pracuje z turem),
      Chyba,że ktoś zna sposób na dopasowanie tych obciążników z sześdziesiątki,bez większych przeróbek.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj