Jarecki88

Kombajn do malin

Polecane posty

Jarecki88    192

Witam.

Zastanawiam się nad wyborem kombajnu do malin. Weremczuk jest drogi a wydajnością nie poraża. Czy jest jakaś alternatywa (JPS Jarka znam i to prawie to samo). Dlaczego niewskazane jest zbieranie malin np. KPSem? Obije owoce? Zbyt zniszczy krzew czy o co chodzi? Proszę mi wybaczyć głupie pytanie ale nie wiem, a chciałbym się dowiedzieć.

Bartex1987    1

Cześć!

U mnie sąsiad kupił jakieś 3-4 lata temu weremczuka i bardzo rzadko widzę żeby go używał, moim zdaniem malina po zbiorze kombajnem nadaje się tylko na produkcję barwników.

Jarecki88    192

Przetwornia, z którą mam kontakt bierze na soki wszystko, jak leci. Oczywiście w II klasie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys

• Przez Grzeskib
      Witam, od tego roku jestem posiadaczem nowego kombajnu new holland cx5090 elevation z chederem 5,18m. Maszyna została zakupiona jako fabrycznie nowa. Zacząłem już nim kosić jęczmień ozimy i pszenicę (plon między 6-7 ton) ze średnią prędkością 3,5 km/h (spodziewałem się większej prędkości roboczej). Wcześniej kosiłem naszym legendarnym polskim bizonem oraz wypożyczałem claasa tucano 430, ponieważ bizon już nie wyrabiał  Proszę o pomoc innych posiadaczy z jaką Wy wydajnością kosicie, z jaką prędkością i przy jakim plonie oraz jak macie ustawione szczeliny siat górnego, dolnego, jaki wiatr itd. Może ja robię coś źle i wydajność jest mniejsza albo taka wydajność już jest przy akceptowalnych stratach i tyle  Z góry dziękuje za informacje i pomoc z Waszej strony  
    • Przez traktorzystaJakub7211
      posiadam MDW Fortschritt e514 z 91r mam go 3 lata, wcześniej miałem claas compact 30. fortschritt niestety już bardzo wyslozony, wiem ze wszystko da się naprawić tylko pytanie jaki sens inwestować jak za parę lat nikt tego nie będzie chciał kupić. Biorę pod uwagę claas dominator od 76 w zwyż max 106, new holland 8060, 8070, 8080, W ostateczności jeszcze bizon z056 i z058 lecz to naprawdę ostateczność gdyż wiadomo jsk do tego z jakością częścią zamiennych. Wolał bym konkretne opinie, a nie dzieci których ojciec posiada zo56 remontuje co 2 dni ale tylko bizon bo Polska moc...
    • Przez JJaaJJoo
      Witam tak jak w tytule chciałbym zakupić kombajn zbożowy marki Volvo (830/1130)
      Ktoś ?! Coś ?!

• Przez mate0
      Witam 
      Chciałbym się podzielić informacją i awari w kombajnie new Holland TC 5040 z 2008 roku. Problem polegał na tym, że przestał działać joystick czyli:
      - podnoszenie i opuszczanie hederu
      - wszystko związane z motowidłami 
      Prąd w panelu bezpiecznikach był, bezpieczniki sprawne.
      Awaria wynikła po tygodniowej przerwie w żniwach ( skończenie omłotu rzepaku czas przygotować kombajn na zboża i kicha )
      Telefony do serwisów z całego województwa każdy zajęty mogą być dopiero za 2-3 dni. Przez telefon podejrzewają awarię komputera.
      Po wielo godzinnych męczarniach okazało się, że wszystkiemu winny jest alternator który przestał pełnić swoją rolę. Co ciekawe panel informacyjny z początku nie wyświetla kontrolki od słabego napięcia trzeba około 2-3 godzin pracy w polu lub parenaście rozruchów silnika. W serwisie cena nowego alternatora 2600 netto. Udało się znaleźć kolesia z drugiego końca Polski, który z niemiec załatwił nówkę oryginał za 860 netto ,  który był na drugi dzień. 
      Co ciekawe przy słabym napięciu elektrycznym w kombajnie nie można go zgasić - jedyną opcją jest wyciągniecie bezpiecznika.

Mam nadzieję, że komuś przyda się ten wpis i oszczędzi sobie kupę nerwów. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.