Skocz do zawartości
NieWielkiLeczNieDuzyJa

las > grunt orny

Polecane posty

witam, jestem w trakcie karczowania lasu - samosieja brzozowa ma ok 15 -18 lat i mam pytanie do was, czego się spodziewać w tej glebie, jaki może być odczyn spowodowany liśćmi i resztkami. Oczywiste jest to że zostanie zbadany odczyn gleby i składniki, lecz teraz chcialebym orientacyjnie wiedzieć co może być z tą glebą. pozdrawiam.

icek1    178

to zależy np. jaka klasa ziemi ale jak nie kwaśna i nie piach to ci przez kilka lat będzie piknie rodzić

Wiadomość z agroFakt.pl

malkolm    23

nie zawsze, ja kulka lat temu kupiłem samosiejkę na 3b klasie , po 3 latach siania gryki zrobiłem badanie i wyszło 5,8 

tyle że reszta bardzo ubogo 

Edytowano przez malkolm

Tomek42    22

Zakwaszenie to na pewno ale nie koniecznie musi być aż tak bardzo, więcej zakwaszają lasy iglaste a tu była brzoza więc powinno być nie najgorzej 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez Karolloo
      Serdecznie witam wszystkich forumowiczów,   W ubiegłym tygodniu mój wujek, który prowadził gospodarstwo rolne dostał poważny udar - na tyle poważny, że nie jest w stanie prowadzić samodzielnie gospodarstwa. Nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek będzie mógł.   Z racji, iż wujek był kawalerem nie ma osoby, która mogłaby poprowadzić jego gospodarkę, zatem w porozumieniu z resztą rodziny postanowiliśmy, że podejmiemy się prowadzenia kilkunastohektarowego gospodarstwa wujka, szkoda żeby się zmarnowała.   Z tego co się zdążyliśmy zorientować i popytać sąsiadów wujek posiadał następujące maszyny: agregat uprawowo-siewny, brona talerzowa, pług, kultywator, siewnik, rozsiewacz, opryskiwacz, brony, ślepe, rozrzutkę do obornika, ładowacz, ciągniki, przyczepki. Jeżeli coś pominąłem to dopiszę.   Wujek oprócz roślin typu ziemniaki, buraki, jęczmień, pszenica i łąki - trzymał również parę świnek i byczków na sprzedaż.   Z racji, iż nikt z nas nie zajmował się nigdy uprawą roli, ani nie ma wykształcenia rolniczego, mam do was ogromną prośbę. Czy moglibyście napisać co, w jakiej kolejności robi się na polu, jakie zabiegi, jakimi maszynami etc., krok po kroki jeśli się da.   W naszym rejonie żniwa jeszcze w trakcie, ciągle pada.   Jeśli bylibyście tak uprzejmi i zechcieli pomóc, to czekam na wasze odpowiedzi co robić, od czego zacząć, jakie maszyny, jakie uprawy, jak przygotować pole - co po kolei, kiedy nawóz na pole, obornik etc, jakie uprawy najprościej wykonać.   Bardzo zależałoby nam na uprawie gospodarki po godzinach - po pracy. Oczywiście w miarę możliwości będziemy się kształcić w zakresie rolnictwa. Jesteśmy świadomi, że pierwsze kilka lat będzie dla nas mega wyzwaniem.   Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Dziuba
      Witam. Siał ktoś z was pszenice KWS Ozon i pszenżyto Lombardo?? Jakies opinie porady będę wdzięczny😉
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez swiezak00
      Pszenica Harenda siał ktoś na zimę?? jakieś opinje?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.