NieWielkiLeczNieDuzyJa

las > grunt orny

Polecane posty

witam, jestem w trakcie karczowania lasu - samosieja brzozowa ma ok 15 -18 lat i mam pytanie do was, czego się spodziewać w tej glebie, jaki może być odczyn spowodowany liśćmi i resztkami. Oczywiste jest to że zostanie zbadany odczyn gleby i składniki, lecz teraz chcialebym orientacyjnie wiedzieć co może być z tą glebą. pozdrawiam.

icek1    178

to zależy np. jaka klasa ziemi ale jak nie kwaśna i nie piach to ci przez kilka lat będzie piknie rodzić

Wiadomość z agroFakt.pl

malkolm    23

nie zawsze, ja kulka lat temu kupiłem samosiejkę na 3b klasie , po 3 latach siania gryki zrobiłem badanie i wyszło 5,8 

tyle że reszta bardzo ubogo 

Edytowano przez malkolm

Tomek42    22

Zakwaszenie to na pewno ale nie koniecznie musi być aż tak bardzo, więcej zakwaszają lasy iglaste a tu była brzoza więc powinno być nie najgorzej 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pil1
      Witam wszystkich i mam pytanie. Może ktoś podpowie gdzie można kupić materiał kwalifikowany - pszenica MEWA, Wiem odmiana z przed kilkunastu  lat  ale chciałbym ją ponownie posiać. Pozdrawiam tomek
    • Przez Krystian6830
      Witam forumowiczów, 
      Chciałbym w stodole trzymać ziarno, ale boję się że jak usypie na 4m zboża to wypchnie ścianę? 
      Czy to ma sens? 
      Jeśli tak to jak ja wzmacniać? 
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Michex1224
      Czy można pryskać Zboże z wsiewką trawy środkiem Puma uniwersal 069 ew, lub innym środkiem żeby wzięło głuchy owies?
    • Przez livebird
      Witam szukam bardzo wczesnych odmian pszenicy ozimej które zbierane są na równi lub krótko  po zbiorach jęczmienia ozimego będe wdzięczny za propozycje odmian przy okazji wypowiedzcie się na temat tych że odmian pszenicy ozimej 😀
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.