marley

upraw facelii błekitnej

Polecane posty

marley    0

cześć wszystkim :)

mam tkie pytanie na wiosnę planuję zsiać fcelieporaz pierwszy i chcę sie troche dowiedzięc n jej temat

a miamowicie czy urośnie ona na piasczystej ziemi, ile jej siejecie na ha, jakie i ile nawozu dawkujecie na ta roślinę, i jaki zbór przeprowadzacie z pnia czy pokosu ( jeżeli z pnia to czym pryskacie ) i czy dobrym przedplonem będzie kukurydza ?

adrian3005    45

Sieję facelię na piaszczystej glebie, V VI klasa i rośnie, sięję 10 kg/ha , sypię 200 kg polifoski 8 i jest dobrze, do tej pory kosiłem z pnia, lecz ten rok był nie dość dobry dla facelii na pniu, bo 3 x przeleciał grad, silne wiatry i pół się wysypało ...

w kolejnym sezonie sieję 20 ha facelii i będę sklejał, a kolejnego dnia w pokos i po 4 dniach młocka.

4 dniowe prognozy się chyba spradzą w prognozach długoterminowych ..

marley    0

adrian3005

wielie dzięki dużo mi rozjaśniłeś w głowie :)

a możesz jeszcze powiedzięć jki jest najbrdziej korzystny termin siewu w rejonie koło Płocka

Edytowano przez marley

Wiadomość z agroFakt.pl

Robertkujawy    66

Ja sieje wcześnie Przymrozku się nie boi , Kto skupuje . Miałem wcześnie to sprzedałem ,a znam ludzi co mają bo cena się rypła i nie ma gdzie sprzedać

marley    0

Dzięki za ODP u nas jeździ facet po wsiach i skupuje seladere łubin proso facelie itp . A czy facelia będzie rosła na (sapach) tak zwanej ziemi nad łąka piaszczysta ,ale mokrą takie nie wiadomo co ☺ .

marley    0

potrzebuje pomocy !!!!

desykacja facelii a mianowicie nie równo dochodzi na lepszych ziemiach jeszcze zielona  n słabszych stanowiskach już nasienie brązowe

co robić? pryskać teraz czy czekać, a może na dwa razy,wybrać mniejsze zło ?

oprysk to reglone i elastic

proszę o szybką odp :)

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.