Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianXXL    17

Witam.
Mam dość nietypowy problem, podczas jazdy moim mf 3060 coś brzeczy w tylnej czesci. Dochodzi to ze skrzyni bądź zwolnic. Myślałem ze to jakas blacha brzeczy lub coś w tym stylu ale słychać ze środka. Ciągnik normalnie jezdzi, nic nie zgrzyta. Co to może być? Czy ktoś z was też to słyszy w swoim mf? Dźwięk takie dzwoneczki. Może to tak ma być... Dziwne....

damianXXL    17

Przy szybszej jeździe głośniej się robi. Może skrzynia tak pracuje albo tarczki od polbiegu. Ma ktoś tak samo w innym mf serii 30xx?

Wiadomość z agroFakt.pl

ppiotr    28

Kiedyś u mnie też brzęczało, były luzy na wałku i tulejach przedniego napędu.

damianXXL    17

Dźwięk dochodzi mniej więcej na wysokości zwolnic. Nie wiem co to może być... luzow niby nie ma.

kravter    36

u mnie tak wlasnie brzeczalo jak zsunela sie tulejka laczaca wal przedniego napedu ze sprzeglem napedu (tu przy skrzyni)

kravter    36

no te tulejki co lacza wal przedniego napedu :D sprawdz ta przy skrzyni jak i ta przy przednim moscie

damianXXL    17

@kravter sprawdziłem, przy skrzyni zero luzu jak nowe , przy moście minimalnie wyczuwalny(prawie bez luzu) luz ale wydaje mi się ze jeszcze dopuszczalny luz.

kravter    36

aaa i jeszcze, jaki masz zaczep? tylko polowy czy tez transportowy? u mnie wybil sie tu na srubie co sie go przykreca (taka wielka sruba aby przykrecic zaczep do ramy :P) i tez brzeczalo.

damianXXL    17

Tranportowy doczepiany, polowy hak odpinany. To cos dzwoni tak jakby ze skrzyni... albo tak ma być albo coś się zaczyna rozp...

kamillo96    3

mi też cos brzęczy mf 8110 z tyłu na wolnych obrotach po lewej stronie tam jest jakis rozdzielacz chyba i nie wiem co to

damianXXL    17

U mnie w jeździe słychać przy otwartej tylnej szybie. Na postoju cicho.

Znalazłem przyczynę brzeczenia. Dobrze koledzy pisali. :) Brzeczy tuleja łącząca skrzynie z walkiem napędu+luz łożyska podporowego. Na pierwszy rzut oka nie widać tego ale wczoraj przez wagę lychą sprawdziłem i znalazl się powód.
Gdzie taka tuleje dostać i łożysko? Lub z czego można dobrać? Lozyko może po nr-ch dobiore a tuleje?

Jak u kogoś coś dzwoni (mf 30xx)w trakcie jazdy to zajrzyjcie pod skrzynie.

Edytowano przez damianXXL

kamillo96    3

mi nadal brzeczy w tym rozdzielaczu jakas jest tam linia ls od pompy tłoczkowej i ona reguluje przepływ oleju i tak brzeczy ?

damianXXL    17

Kolego nie pomogę Ci bo nie miałem styczności z tym ciągnikiem. Mówisz o tym z tyłu pod tylną szybą? Są przy nim takie pokrętła w typie motylka?

damianXXL    17

Proponuje założyć nowy temat z opisem i wrzuc filmik dodatkowo. Łatwiej będzie Ci pomoc rozwiązać problem o ile się da ale można spróbować. A pytales jakiegos mechanika?

Panowie wymontowalem wałek atakujący. Frezy sporo wybite i spory luz.... Bede to robił u fachowca.
Jedna rzecz mnie zastanawia, chodzi o przód tu gdzie wychodzi wałek przedniego mostu. Tam jest jakis tylko uszczelniacz miedzy obudową mostu a łożyskiem http://agristar.pl/index.php?route=product/product&path=44_82&product_id=865 i jest nakrętka kontrująca. Nic wiecej ma tam nie byc? Tylko uszczelniacz? Jak wyjełem wał to uszczelniacz luźno siedział więc go dobiłem do środka.

Problem brzeczenia rozwiazany. Wymiana tulei i regeneracja wału napędu mostu przedniego pomogła.. :)

Edytowano przez damianXXL

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kiernoz
      Witam. Mam do kupienia traktor Massey ferguson 6110 Chciałem zapytać czy to dobry traktor i czy jest awaryjny ? byłby to traktor zastępujący ursusa c3603p głównym jego przeznaczeniem była by praca z ładowaszem czołowym ,rozrzutnik, beczkowóz, kosiarka, zgrabiarka ,przetrząsarka. Był by to 2 traktor w gospodarstwie do lżejszych prac. Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez sznajdik
      Czy da się zrobić wyjście do hamulca hydraulicznego do hamowania przyczepy w mf 3060 i gdzie ewentualnie się podłączyć?
    • Przez Masterek24
      Witam
      Dzisiaj umyłem przed zimą ciągnik. Po myciu odpaliłem i podczas jazdy nie działa żaden półbieg. Jak zatrzymam ciągnik to każdy półbieg wchodzi i jaki sobie wbije i ruszę to na takim jadę tylko problem że podczas jazdy już zmienić nie mogę nie działają o co chodzi ??
    • Przez dawid1983
      WITAM MAM PYTANIE CZY DO MF 3070  PRZED POMKA PALIWA MOGE ZAMONTOWAC JAKIS DODATKOWY FILTERK  ZEBU ZBIRAL TEN CALY SYF ZE ZBIORNIKA A NIE POMPKA PALIWA  JAKI TEN FILTERK ZAMONTOWAC PROSZE O PODPOWIEDZ MOZE KTOS MA COS TAKIEGO ZROBIONE JAKIES ZDJECIA
    • Przez mfmf
      mam problem z kontrolka zapchanego filtra oleju, zapala sie po jakiejs godz pracy w polu, gdy go zgasze odstoji 5-10 minut gasnie ale po chwili znowu sie zapala. Ciagnik po zapaleniu kontrolki nadal jest sprawny i wszystko dziala wporzadku?

olej i filtry sa nowe, olej to fuchs hydramot 10w40

co to moze byc? czujnik cos nie bangla?