Skocz do zawartości

Polecane posty

pyza    0

Witam jestem z mazowieckiego powiat Kozienice pilnie potrzebuje mechanika do prasy class variant 180 rc pasowa zmiennokomorowa. Kupiłem niby miała być dobrą a nie prasuje stają baloty i potrafi udusić ciągnik 110 KM, wymieniłem walec w środku po którym smigaja pasy łańcuchy nowe i nic. Pilnie potrzebuje fachowca

pyza    0

Już był ustawiany mniejszy i większy i to samo jest zrobiła cudem 11 balotow i staje. Bez różnicy czy słoma czy kiszonka. Blokuje balota na wałku z rotorem że czasem nie można wyciągnąć kiszonki

Wiadomość z agroFakt.pl

Trewq    4

Prosił bym zdjęcie prasy otwartej  z widokiem na rotor bo może brakuje jakiejś części, u mnie jeśli stawała to tylko jeśli pokos był duży lub zbyt zielony i za szybko się pojechało, żeby tak za każdym razem  stawała to raczej dziwne, a tym bardziej w słomie.

Edytowano przez Trewq

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrofarm2008
      Stoję właśnie przed wyborem nowej prasy. Zastanawiam się nad pasówką McHale V660. Niestety marka ta dopiero raczkuje na polskim rynku i ciężko znaleźć opinie o tych prasach. Dlatego proszę o wasze wypowiedzi.
    • Przez BukeR
      Witam.

Przyszedł czas na dobór prasy do Agrotrona. Zastanawiałem się na McHale F5500. W sam raz do 112KM jakimi dysponuje Agrotron. No może trochę przytrzyma go przy robieniu kiszonki z nożami, ale zestaw wydaje mi się, że jak najbardziej ok.

Jednak dzisiaj dealer zaproponował mi w cenie McHale prasę Lely Welger 445 (powystawowa dlatego taka cena). Jednak mam poważne wątpliwości czy Deutz da rade w takim zestawie. Wiem, że nie wykorzystałbym wydajności prasy w 100%, ale nie widzi mi się jeździć 5km/h robiąc kiszonkę. Szczególnie, że ciągnik trafi do mnie na wiosne na dotarciu i pewnie natychmiast pójdzie "w tango" z prasą. Szczególnie z zestawem noży.

Proszę o opinie użytkowników tych pras czym je ciągają i jak z wydajnością, bo mam czas na zastanowienie się do wtorku, ponieważ do piątku poprawki do MGR mają znaleźć się w ARiMR.
    • Przez bart07
      Witam.
      Poszukuję mechanika zajmującego się naprawą ciągników rolniczych, chodzi mi o mechanika znającego się na Fergusonach serii 61XX a konkretnie o MF'a 6180.

Prawdopodobnie mam do wymiany sprzęgło. Przy okazji dobrze by było sprawdzić ogólny stan ciągnika, pomierzyć ciśnienia itp.

Możecie polecić mi jakiegoś znawcę tematu? Dobrze by było gdyby nie zdzierał majątku za godzinę pracy, ale naprawę wykonał solidnie i sumiennie coby nie okazało się, że trzeba drugi raz rozpoławiać ciągnik.
      Najlepiej gdyby mechanik był z łódzkiego, lecz niekoniecznie.

Pozdrawiam

P.S jeśli zły dział proszę o przeniesienie.
    • Przez garos
      Witam zamierzam po skończeniu gimnazjum isc do zawodówki na profil mechanik maszyn rolniczych. Ale znalazłem wczoraj cos takiego jak mechanik,operator maszyn rolniczych.
      Moje pytanie brzmi na który profil isć i czy jeśli praktyke bym miał w firmie sprzedającej trakttory new holland gdzie mają serwis to czy będe mogł tez tam isc gdybym poszedł na mechanik operator.... czy gdzie indziej bym musiał mieć praktyki.
      2 posiadamy gospodarke gdzie uczniowie z technikum agrobiznesu przychodzą do nas na praktyke. Więc czy mógłbym mieć praktyke w domu czy nie. Nigdzie w okolicy nie ma juz szkoły roniczej. Licze na jakieś odpowiedzi. Pozdrawiam