Skocz do zawartości
JozeF84

Kuhn multimaster123 vs Vogel&Noot XM 1050

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JozeF84    1

Witam, planuję kupić na dofinansowanie MR pług 4skibowy obrotowy , który polecacie??

kuhn multimaster 123

zabezpieczenie kołek, przedpłużek kukurydziany 42k netto

vogel&noot XM1050 kołek, przrdpłużek kukurydziany 47k netto

ziemie posiadam ciężkie, zwięzłe/

Edytowano przez JozeF84

MalyJohn    218

stoję przed takim samym wyborem i ja chyba decyduje się na kuhn tylko zabezpieczenie hydrauliczne non stop. czytałem trochę że kuhn jest najlepiej wkręcającym pługiem. :-)

Wiadomość z agroFakt.pl

Marq    0

Ja mam MM 122 4 ET od 7 sezonow i plug jest genialny! Zwykle pracuje z JD 130KM (gleby i bardzo ciężkie i bardzo lekkie), w tym roku na lżejszej glebie (IVa-V) pracował z Fendtem 308 (przy głębokości 24cm szedł 8km/h a traktor miał jeszcze zapas mocy) i sprawował się świetnie :) Na filmiku widać jak se fajnie radzi w wysokich poplonach, ja rok temu likwidowałem nim starą łąkę, która ostatnie 3 lata stała ugorem i szło jak po maśle :D Części zamienne - najszybciej uciekają lemiesze przedpłóżków - ok 200ha na komplecie (zamienniki bodaj 30zł kosztują, a wytrzymuja tyle samo co oryginaly), potem lemiesze duże - ok. 450ha, po tym przebiegu odwrociłem płozy (lewe<->prawe), reszty jeszcze nie wymieniałem a przepracował jakies 600ha :) jedyna wada - koło podporowe. Mam takie zwykłe, wahadłowe bez amortyzatora - teraz troche żałuję, że nie dopłaciłem do lepszego, bo już zaczyna mieć luzy i bede go musiał remontować. Kupując jeszcze raz - kupiłbym znowu Kuhna :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się