Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
trufel11

Jaka sieczkarnie wybrac

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
trufel11    2

Prosił bym o podawanie opinii na temat NH 1900 I Claasa 690 awaryjności sprzętu itp.

tomacha001    4

u mnie na wiosce mają NH 1900 i spisuje się bardzo dobrze przez 3 lata wykosiła 300 hektarów kukurydzy teraz mam trochę czasu żeby po wymienić części

zimny90    1

ja mam jaguara 690 ale jeszcze nim nie kosiłem bo dopiero go kupiłem. Silnik ma pszczółkę, kabina komforcik :rolleyes: nowy pickup,przystawka do kuku 4 rzędowa, ogólnie super ale zobaczymy jak sie sprawdzi w sezonie

Wiadomość z agroFakt.pl

trufel11    2
ja mam jaguara 690 ale jeszcze nim nie kosiłem bo dopiero go kupiłem. Silnik ma pszczółkę, kabina komforcik :rolleyes: nowy pickup,przystawka do kuku 4 rzędowa, ogólnie super ale zobaczymy jak sie sprawdzi w sezonie

ile dałeś za claasa i który rok jeśli można wiedzieć

Siemano! Ja mam Clasa 690sl. Mam już ją 3 sezon. No muszę przyznać że w ubjegłym roku trochę nawałała. Ale mimo wszystko bym ją kupił bez wachania. Jej rocznik jeśli się nie myle to '89 i heder '96. Mam ją z sąsiadem na wspulkie bo za bardzo ni opyłało by się kupować na tyle h co sieje kukurydzy ( ok.16h) a tak w sumnie to w sezonie ma do roboty ok.50 czyki optimum na nią. co do gróbości cięcia to rewelacja na najgrubszym ziorno rozdrabnia. Tak trochę po za temat to miałe też na próbę sorgo ALE WYROSłO przez kilka m-cy na polu miałem 4 metrowy las.

zimny90    1

johnyblack66 jakieś rady dla mnie bo mam od kilku tygodni jaguara 690..?

no już radzę. W tym roku miałem podczas koszenia dziwny przypadek: Zapalił mi się filtr powietrza na początku byliśmy w szoku co się stało bo nagle sieczkarnia zgasła i jakiś dym leciał gdy podnieśliśmy maskę okazało się ze to z filtra powietrza a wszystko przez to ze tłumnik zaszedł sadzą z jednego rzędu cylindrów i szę zapchał i spaliny spowrotem wracały do silnika przez filtr powietrza i turbine zabtakło tlenu i silnik zadusił się własnymi spilinami a filtr powietrza aż się zapalił w wyniku coraz wyższej temp. więc radzę przed sezonem przepchać rury od wydechu bo dla takiego silnika to nie zbyt dobrze w czasie cięcia zgasnąć. i jeszcze belka od przekazywanua napędu się ukręciła trochę roboty wtedy było bo to przednie koło trzeba było zdjąć a ono do malych nie należy a po za tym to maszyna gwizda i jak dobrze idzie przy dobrej kukurydzy jak ostatnio było to dziennie 8 h spoko abyś miał czym odbierać i ugniatać u mnie ja sprawnie szło to 3 ciągniki ugniatały bo 2 to za mało a do odbioru wystarczy 2 przyczepy u mnie to się wozi od zielonek 6t a jak troszkę dalej pole nawet 1km to już 3 trzeba. jak masz jeszcze jakieś pytanie zimny90 to pisz a ile zamieżasz ciąć nią rocznie

trufel11    2

a jaki był koszt z naprawą tej belki od przekazywania napędu i czy dostałeś ja bez problemu

za bardzo już nie pamiętam ale z tego co teraz mi się kojarzy to znaleźliśmy jakąś nie wiem od czego i była toczona na wymiar a Claasa kosztowała by ze 2 tys.

look19    29

Która z sieczkarni ma najmniejsze zapotrzebowanie mocy i najdrobniej rozbija ziarno - claas, john deere, mengele, czy new holland?Która z wyżej wymienionych sieczkarni najmniej pali?

pioter03    26

Porównując sieczkarnie w bardzo dobrym stanie technicznym z roczników około 88 , 89 , 90 itd to najlepiej wypada Mengele . Mengele zrobi najlepszą sieczkę , na pewno jest ją najtrudniej zapchać na walcach , będzie wyć miauczeć ale pójdzie. W tej sieczkarni sie liczy aby miała pełną gardziel , musi mieć co robić a wtedy sieczka będzie bardzo dobrze zrobiona i na pewno lepiej niż innych marek z tych roczników . Mowie tu o sieczkarniach , seria SF , nie ma dużego doświadczenie z mamutami i nie wiem jak one sie spisują.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Kredens1337
      Witam,
      potrzebuję 4 rzędowej sieczkarni do kukurydzy. Do tej pory kosiliśmy pottingerem gt, ale że ilość kukurydzy do koszenia z roku na rok zbliża się do 20 ha, pora na coś większego. Niestety w promieniu 100 km tylko jedna firma świadczy usługi koszenia, a jako że w mojej okolicy nie ma większych hodowców spodziewać ich mógłbym się co najwyżej w listopadzie, bo w sezonie nikt nie będzie gnał sieczkarni przez 2 powiaty.
      Tak jak pisałem, potrzebuję 4 rzędowej sieczkarni, ponieważ obsiewamy kukurydzę 4 rzędowym siewnikiem. Zależy mi na dobrej jakości sieczce, co najmniej to co wychodziło z pottingera gt. Mile widziany podbierak do trawy no i cena do 40 tys. 

I teraz tak, są dwie opcje:
      1.mengele sh30,kuhn mc 180 (jeśli ares 826 utarga ją na przednim womie, bo jazda do tyłu przez kiladziesiąt godzin jest dobra chyba tylko dla kaskaderów.) Niestety ciężko o ten model w polsce, nie wiem czy ma cepy, ale za to prosta konstrukcja, przy zakupie nie muszę się martwić o stan silnika, układu jezdnego,  hydrauliki etc...
       2.samojezdna - tu rodzą się obawy, więcej rzeczy może się popsuć, naprawy drogie lub bardzo drogie. 4 rzędowe maszyny są raczej starsze, pewnie ciężko o zakup jakichś pierdółek, bo zakładam że noże i podobne części są. Zależałoby mi na jak najmniejszej maszynie, ekonomicznej, bo i tak nie ma perspektyw na usługi. Na plus, to jeden traktor do transportu więcej, bo zwolniony z ciągania sieczkarni.
      W co celować, doczepiana, a może samojezdna? Jaka marka ma najlepsze zaplecze z częściami, czy mała sieczkarnia samojezdna musi być koniecznie stara, będzie mieć gniotownik? 
      Pozdrawiam!

• Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Mam taki problem iż zapycha mi się bęben przed gniotownikiem i jak się kosi to sieczka jest tez wyrzucana na heder. Początkiem sezonu kosiło się bajkowo nic się takiego nie działo a ostatnim czasem zapycha się czesto nawet po przejechaniu 20 metrów. Co może być tego przyczyną?
    • Przez Mikuś25
      Witam, 
      Mam problem. Sprzęgiełka przy kemper champion z lewej strony cały czas się zdzierają/zrywają (sieczkarnia class jaguar). Gdy wymienię na nowe, skosze 2 hektary i na nowo zerwane. Z prawej chodzą ok. Jaka może być tego przyczyna?? I co zrobić??

Podrawiam!  
    • Przez mateusz0045
      Czy ktoś posiada taki sprzęt , jesli tak to prosiłbym o podpowiedzenie mi wszystkich informacji które mogły by mi pomóc w użytkowaniu takiej maszyny . Jak z dostępnością części ? Czy mogę kupić gdzieś katalog do sieczkarni SF 6000 . Ewentualnie co się najczęściej psuje .
      Wady zalety itp...
    • Przez peewee1984
      Witam.
      Planuję zakup sieczkarni samojezdnej do koszenia kukurydzy i zbierania lucerny i innych zielonek z pokosu. W związku z tym mam pytanie czy do zbierania zielonki z pokosu potrzebna jest jakas modyfikacja sieczkarni poza wymianą podbieracza?? Jaka sieczkarnia jest najlepiej przystosowana do takiej pracy mieszanej? Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to okolo 60.000 pln. Dzieki za informacje