Skocz do zawartości
crystal169

Kverneland Accord Komputer

Polecane posty

crystal169    5

Witam, zakupiłem , siewnik Kverneland Accord 3 m, pneumatyczny, który posiada komputer odpowiedzialny za włączanie ścieżek, i gdzie przy nowszym ciągniku działa super, ponieważ ciągnik ma gniazdo na wtyczke od komputera, to Ursus 1634 jej nie posiada, co w tej sytuacji mam zrobić?. Czy musze przerobić wtyczke od komputera na zapalniczkę, czy może są jakieś przejściówki, ?

Proszę o pomoc.

I z góry dziękuję.

kris14    259

Masz na myśli wtyczkę na 3 piny? Kupisz taką w sklepie z częściami i sobie dorobisz dodatkowe gniazdo w ciągniku- nie przerabiaj na gniazdo od zapalniczki bo- raz że to nie jest pewne połączenie, dwa nie wiem jaki amperaż potrzebujesz żeby obsłużyć ten komputer. 3 piny pewniejsze.

crystal169    5

Tak, zgadza się są to 3 piny, to znaczy mam poprostu kupić , gniazdo , na 3 piny, i podłączyć je do ursusa czy tak?

Wiadomość z agroFakt.pl

PanJoker    2

Dokładnie tak, nie kombinuj z przerabianiem czegoś co jest oryginalnie zrobione. Kup wtyczkę pociągnij kabel z napięciem, zamontuj wtyczkę w ciągniku i po problemie. Będzie śmigać aż miło.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez tomekxwz
      witam posiadam mf 3125 datatronic.mam komputer na prawym słupku kabiny który ma 3 przyciski i pokrętło, działa w nim aby podświetlanie i nic więcej, a powinien pokazywać spalanie itp.proszę o pomoc
    • Przez aadamm153
      Witam!
      Planuję zakup używanego pługa kverneland 5 skibowe, obrotowe z zabezpieczeniem resorowym 12-20 cali.
      Pytanie jest takie jaki model wybrać, ES czy jakieś EG czy może ED.
      Pług ma pracować przy 150-160 ha, Z ciągnikiem Renault Ares 826 (180 KM)
      Przewaga ziemi lekkiej, dość kamieniste, trochę ciężkiej gliny.
      Jeśli chodzi o uprawę to: Kukurydza, Rzepak, Pszenica, Zyto, Owies, Łubin
      O tym ze obrotnica ma być nie wyrobiona itp. wiem.
      Znalazłem oto taki pług, ale wśród znajomych usłyszałem opinie ze za słaby model do mego ciągnika, ze niby ten pług jest z przeznaczeniem do 150 KM
      https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-5-skibowy-kverneland-es95-resor-vario-lemken-CID757-IDnBrT2.html
      Jaka jest wasza opinia?
      Może ktoś znalazł ciekawszy, i wart swojej ceny chętnie obejrzę, dodam ze oferty pługów powyżej 40 tyś nie wchodzą w grę, a najchętniej nie wydał bym na zakup więcej niż 35 tysięcy.
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam!
    • Przez dawid2m
      Witam,
      tak jak w tytule, mam problem z MF 6160 Speedshift. Problem polega na tym, że po wymianie tarczek sprzęgła (zużyte, sprzęgło się ślizgało), nie da się wcisnąć pedału sprzęgła, jest bardzo twardy. Pedał jedynie wpada do podłogi gdy wciska się odpowietrznik (po prawej stronie ciągnika, pod kabiną). Sprzęgło nie ciągnie ani na puszczonym ani na wciśniętym pedale.
      Olej w skrzyni biegów jest nowy, wszystkie filtry poczyszczone. Sprzęgło rozebrane i złożone tak jak było, tyle że wymieniono tarczki sprzęgła i wszystkie o-ringi i uszczelniacze. Czytałem na forum, w innym temacie, że problemem może być "zawór 17 bar" i małe zapychające się otworki w zaworze odkręcanym kluczem 32 (zawór na silnikiem). Zawór wyczyszczony, poskręcany (choć tego co jest rzeczywiście wewnątrz tego rozdzielacza (tzn. trzpienia z tymi małymi dziurkami i sprężyny), nie ma w katalogu). Nadal nie działa.
      Sprzęgło niejednokrotnie było odpowietrzane. Nadal to samo. Co prawda nie mierzono ciśnienia na wyjściu z tego odpowietrznika, które powinno zmieniać się w zakresie 0-17 bar w zależności od położenia pedału sprzęgła. Ale jak zmierzyć to ciśnienie skoro nie da się w ogóle wcisnął pedału?

Dodatkowo, po przestudiowaniu katalogu, wyszło, że w koszu sprzęgła znajduje się metalowa podkładka (przed łożyskiem wałka wchodzącego w koło zamachowe), której w katalogu nie ma. Czy rzeczywiście nie powinno jej być w tym koszu?

I pytanie dodatkowe: Jak działa w ogóle to sprzęgło? Słyszałem i czytałem, że tarczki są ściskane poprzez ciśnienie generowane przez mikropompkę znajdującą się koszu sprzęgła. A jak sprzęgło jest rozłączane (tzn. jak tarczki są luzowane) poprzez naciśnięcie pedału sprzęgła? Co się dzieje z olejem z pompki przy pedale sprzęgła?

Pozdrawiam
    • Przez Dawid1146
      Witam. Czy ktoś posiada może instrukcję do sterownika Agrotronix Agromatix.2, ponieważ nie bardzo orientuję się jak odpowiednio go skonfigurować aby opryskiwacz działał poprawnie. Kolejnym problemem jest to, że po wejściu w zakładkę "Machine" wpisuję numer maszyny np.1 po czym komputer prosi o hasło, które niestety nie wiem skąd wziąć. Za wszelkie porady będę wdzięczny. Dodatkowo załączam zdjęcie sterownika.