Polecane posty

Brother    0

Witam mam pytanie czy zetor 8540 dałby rady z prasą  Vicon 126 bo mamy zamiar taką kupić  czy ona dobrze zwija siano?, i jak z częściami do niej?

Edytowano przez Brother

szymocx13    0

Zetor bez problemu z nią bedzie smigał ja mam vicona rv 136 i na początku jezdziłem zetorem 7211 a teraz casem 80km nie wiem jak ze sianem bo siana nia nie prasuje ale zato sianokiszonke zrobilem nią ok 200 balotów  i szła bez problemu o czescziach jeszcze nic nie wiem bo wymieniałem tylko u niej jedno łozysko.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mateuszgmail
      Witam. Mam zamiar kupić używaną prasę John Deere. Prawdopodobnie będzie to model 582. I tutaj mam kilka pytań z tym związanych: 1. Jakie zapotrzebowanie na moc ma ta prasa ?( Mam ciągnik 80 km i nie wiem czy da sobie z nią rade). 2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej prasy? 3. Jakie macie opinie o tych prasach? ( Awaryjnosc, ceny części zamiennych i koszty eksploatacji? ) 4. Jaka siatkę stosujecie i jak sprawdza się system cover edge? Proszę o odpowiedzi posiadaczy takich pras oraz spostrzeżenia na temat tej serii pras.
    • Przez rbit
      Rok temu w sierpniu kupiłem nową prasę Z-562 bez rotora i bez noży. Będzie pracowała z MTZ 820. W związku, że było już po sezonie także teraz dopiero będzie wypróbowywana i wtedy serwis tylko na sucho w teorii powiedział co i jak. Dlatego mam do WAS kilka pytań odnośnie działania i jak prasować tą prasą bo to pierwsza moja zwijarka.    
      1. Jak prasować żeby bele były dobrze zbite - chodzi o kiszonkę i siano tylko.
      2. Jadę wałkiem parę metrów raz jedną stroną - raz drugą w miarę wolno?
      3. Jak będzie pełno to usłyszę sygnał na sterowniku  - zwracam uwagę na wskaźnik przy prasie czy patrzeć  na sterownik? ?
      4. Zatrzymuję się i  włączam owijanie siatką ?
      5. Jak ten wskaźnik na górze ma być: na zielonym , żółtym czy czerwonym polu i od czego to zależy i jaki ma związek z sygnałem na sterowniku?
      6. Przy tych ustawieniach co dałem na zdjęciach to sterownik przy którym kolorze będzie dawał znać żeby przestać zwijać - chyba że to nie o to chodzi   ?
      7. Czy na siatkę od początku położyć ten walec dociskający?
      8.Czy przy pierwszym założeniu siatki mam otworzyć klapę pociągnąć siatkę za klapę i zamknąć a później już samo będzie ją łapało?
      9. Może ktoś beluje tą prasą też Belarusem 820 i powiedziałby jakimi biegami jeździć - nie zależy mi tak na prędkości jak na jakości i  dobrym zbiciu bel?
      10.Czy może ktoś ma jeszcze inne rady dla początkującego?
      Poniżej zamieszczam parę zdjęć z ustawień jakie mam wg. instrukcji w prasie odnośnie  stopnia zbicia beli, ustawienia liczby obrotów i dyszla. Czy tak ma być jak na zdjęciach żeby bele były  dobrze zbite, owinięte i ten dyszel macie też na tych otworach? Może ktoś wyśmieje, że takie pytania , ale nie prasowałem wcześniej w ogóle i trochę stresu jest i nie ma kogo podpytać. 
      Tutaj jest na pierwszym otworze dla sianokiszonki - czy tę linkę można jeszcze max. popuścić na tych nakrętkach do końca tego gwintu dla lepszego zbicia czy nie?
      Ile razy owinie przy takim ustawieniu i czy tak ma być?

Tutaj dźwignia napinająca  jest wg instrukcji ustawiona na 55mm

Czy dyszel tak ma być?

• Przez Jarek970830
      Witam mam problem z moją prasa która dopiero co kupiłem nie dawno.  Jest problem z owijaniem sznurkiem gdyż z prawej strony belki jest dużo owinietego sznurka na środku wcale nie ma a z lewej strony jest tylko ze 2 zwoje. Prosił bym o pomoc ponieważ zbliżają się już sianokony a prasa potrzebna będzie. 
    • Przez roman099
      Witam niedawno zakupiłem nową prasę metal fach z587 (budowa ta sama co sipma1210 classic) i mam następujące pytania:
      1.Jak zamykam komorę to mam nabić ciśnienie w prasie  jeśli  tak to ile czy po prostu tylko ją zamknąć?
      2. Ile robić obrotów siatki na bele tak żeby było ok??
    • Przez hordek
      Mam proglem z załadowaniem siatki.A jak się uda to ją troche wciągnie i urwie.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.