Skocz do zawartości

Nordsten CLR obsługa elektrycznego sterownika ścieżek


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Kupilem niedawno siewnik Nordsten CLR 300 , mam pytanie do użytkowników takiej maszyny lub innego modelu Nordsten ze sterownikiem elektrycznym czy ma ktoś instrukcję do tego sterownika lub czy ktoś może mi opisać znaczenie poszczególnych funkcji i jak go ustawiać ?

Poniżej przedstawiam zdjęcie tego sterownika

post-62440-0-26552700-1424609855_thumb.jpg

Opublikowano

Witam. Mam siewnik kongskilde to jest to samo i mam ten sam model komputera, co prawda widzę trzy inne ikonki (jedna wygląda ilość ziarna w skrzyni) ale obsługa będzie ta sama. Mam instrukcję od tego podaj emila to Ci skany wyślę.

Duże strzałki masz od ścieżek, kółko z kwadratem to jest "stop" komputer nie zlicza hektarów i nie zakłada ścieżek. Strzałka kręcąca się w kółko może być od wałka wysiewającego, informuje Cię jak wałek się nie kręci (u mnie na wyświetlaczu wyskakuje kreska) Te kropki i dwie kreski pionowe pokazują na wyświetlaczu co ile masz zakładane ścieżki. Dwie strzałki w prawo- tam się ustawia ścieżki, szerokość roboczą i odwód koła. A ta leżąca ósemka to nie wiem, ale wygląda to że zgłasza jakąś usterkę.

Opublikowano

Mam instrukcję w pdf, tyle że w języku angielskim/niemieckim/francuskim/duńskim/słoweńskim, w razie czego podeślij maila.

Co do krótkiego opisu: 1) przycisk pod wyświetlaczem - programowanie liczby przejazdów pomiędzy ścieżkami
2) dwa przyciski ze strzałkami góra-dół służą do ręcznego zliczania (ustawiania) ilości przejazdów, ew. do poprawienia liczby przejazdów
3) przycisk 'stop' (kwadrat) - zatrzymanie zliczania przejazdów (pożyteczne gdy musisz podnieść siewnik w połowie przejazdu np. z powodu awarii)
4) przycisk z dwoma kółkami - opisany jest jako on/off, z tego co narazie wyeksperymentowałem, to włącza i wyłącza podświetlenie ekranu i diody przy przyciskach i kontrolkach. 
5) te trzy na prawo od wyświetlacza to tylko kontrolki, a nie przyciski funkcyjne. Pierwsza od lewej - sygnalizuje zakładanie ścieżek, druga brak obrotów kółek wysiewających, trzecia poziom ziarna w skrzyni (jeśli masz czujnik)

Opublikowano

Dzisiaj podpiołem pierwsz raz siewnik do ciągnika wszystko super , tylko sterownik nie odlicza mi przejazdów do założenia ścieżki to znaczy cały czas świeci się ta sama cyfra i nie włącza automatycznie ścieżek , ręcznie niema problemu wszystko działa idealnie , myslałem że to może być ten czujnik który jest przymocowany przy elemencie podnoszenia i opuszczania redlic ale czujnik powinien być ok bo jak zacznę opuszczać lub podnosić to gaśnie lub zaświeca sie lampka kontrolna od kółek wysiewających .

Czy miał ktoś taki problem ?

Opublikowano

Witam. Czy jakiś posiadacz sterownika Agro Tram 2000 mógłby podesłać mi kilka zdjęć jak jest to podłączone? Bo w swoim komplecie mam wrażenie, że brakuje mi jakiejś kostki bądź odcinka kabla. Bardzo byłbym wdzięczny.

Opublikowano

Jest jedna kość 6-pinowa (2 rzędy po 3) i dwa kable do zasilenia czyli masa na minus i prąd na plus. Łącznie 8 przewodów. Zdjęcia na obecną chwilę nie mam, ale jak potrzeba to postaram się na dniach zrobić

Opublikowano

Tak, mam tą kostkę przy sterowniku, mam i przy siewniku, tam wszystko pasuje. Podłączałem sterownik do tej kostki i napięcia i sterownik działa, ale nie wiem czy przy siewniku wszystko się zamyka, bo testowałem to na sucho. Aczkolwiek oprócz kostki 6-pin (którą podłącza się do sterownika) wychodzącej z puszki przy siewniku mam jeszcze 2 kable o ile się nie mylę z kostkami a'la molex w jednej 3-pin, w drugiej 4-pin. I myślałem, że to może jakoś się tam też do sterownika łączy. Najbardziej mnie interesowałoby jeszcze jak wygląda instalacja przy siewniku, co z puszki wychodzi i do czego jest podłączone, bo może po prostu czegoś mam za dużo. ;) Dzięki za zainteresowanie moim problemem i jeżeli mógłbym prosić o jakąś podpowiedź byłbym wdzięczny.

Opublikowano (edytowane)

Też mam przy siewniku te dwie kostki 3 pin + 4 pin, jedna z nich na pewno jest do podłączenia czujnika niskiego poziomu ziarna, bodajże 4-pinowa, takie same czujniki są w Vaderstad'cie. Ta 3 pin pewnie nawet nie jest do Agro Trama 2000, bo więcej funkcji ten sterownik nie pomieści ;) same kości są już podłączone przez tę główną kość. A sprawdzić możesz też na sucho, przy opuszczonym siewniku i braku ruchu musi świecić kontrolka braku obrotów kółek wysiewających. Jak ustawisz przejazdy do ścieżek np. 4.4, świeci się kontrolka zakładania ścieżek, a kręcąc kołem sprawdzasz, czy sprzęgiełka faktycznie blokują obrót kółek na tulejach.

Edytowane przez lukasz222
Opublikowano

A to w ten sposób jest. Wszystko co opisałeś w takim razie sprawdzę sobie w poniedziałek na spokojnie już. Ustawianie ilości przejazdów, moment wykonywania ścieżek, kontrolka o tym, że wałek wysiewający stoi, wszystko działało tylko byłem pewien, że te pozostałe kostki jeszcze muszą być gdzieś załączone żeby to funkcjonowało, więc jakoś szczególnie się w to nie zagłębiałem. Dzięki za informacje, odezwę się w poniedziałek w takim razie i powiem jak się sytuacja przedstawia. ;)

Opublikowano

Znalazłem w sieci instrukcję do sterownika Agro Tram 2000 - wywaliłem fragmenty w całkowicie obcych dla mnie językach pozostawiając tylko wersję angielsko-języczną. Wrzucam jako załącznik - komuś się to może przyda.

 

Teraz mam pytanie a'propo tego komputerka - skąd on wie, że następuje zmiana przejazdu? W instrukcji nie widzę żadnego czujnika podnoszenia siewnika a chciałbym to wiedzieć przed zakupem komputerka.

 

Opis aukcji mówi, że stan jego jest bardzo dobry, więc powinien to być kompletny zestaw ale chciałbym wiedzieć, jak on będzie działał z siewnikiem Fiona. Może ktoś mi szybko odpowiedzieć w tym temacie?

AGROTRAM2000TT30221_MAN_SPL_ENG.pdf

Opublikowano

Nie wiem czy jest w tym opcja automatycznego liczenia przejazdów. Na pewno manualnie da się to zrobić. Mianowicie ustawiasz ilość przejazdów na pełen cykl (dla 15m opryskiwacza - 3m siewnika - ustawiasz 5), a potem za każdym przejazdem w komputerku klikasz strzałeczkę, która zmienia cyfrę przejazdu i w tym przypadku przy 3 przejeździe automatycznie wyłącza siew w ścieżkach.

Opublikowano

Nie przy 3 tylko przy 5, czyli wyświetlacz musi wskazywać wartość 5.5. Na 3 przejeździe robi się ścieżki od miedzy, ale zaczyna się siać na wskazaniu 3.5, wtedy 5.5 jest 3cim przejazdem.

A skąd wie, otóż na wieżyczce jest tzw. przerzutnik znaczników, który po podniesieniu przeskakuje na przeciwną stronę - lewą lub prawą - zwalniając jeden znacznik (by mógł rysować ślad) i napinając drugi (by wisiał w powietrzu podczas siewu). W momencie podniesienia przerzutnik ustawia się tak, że umieszczony na nim specjalny magnes ustawia się pod czujnikiem, który również jest zamontowany na wieżyczce. Jeśli magnes jest w pozycji pod czujnikiem przynajmniej 5 sekund, wtedy czujnik wysyła sygnał do komputera i zmienia numer przejazdu na wyższy.

Opublikowano

Odkopuje temat mam pytanie odnośnie komputera agro tram 2100 mam problem ze ścieżkami jedna ze ścieżek jest cały czas zamknieta zmieniłem zasilanie z lewej na prawa i nic to nie  dało miał ktoś podobny problem da się naprawić ten mechanizm bo kupić nowy to ponad 2tys.  

  • AgroTeam
Opublikowano
Zamknięta czyli nie kreci sie? U Mnie po zimie jest problem ze nie chcą się zatrzymywać. Wystarczy recznie nimi podkręcić zeby mechanizm w srodku się ruszył
Opublikowano
Dnia 22.02.2015 o 15:53, lukasz222 napisał:

Mam instrukcję w pdf, tyle że w języku angielskim/niemieckim/francuskim/duńskim/słoweńskim, w razie czego podeślij maila.

Co do krótkiego opisu: 1) przycisk pod wyświetlaczem - programowanie liczby przejazdów pomiędzy ścieżkami
2) dwa przyciski ze strzałkami góra-dół służą do ręcznego zliczania (ustawiania) ilości przejazdów, ew. do poprawienia liczby przejazdów
3) przycisk 'stop' (kwadrat) - zatrzymanie zliczania przejazdów (pożyteczne gdy musisz podnieść siewnik w połowie przejazdu np. z powodu awarii)
4) przycisk z dwoma kółkami - opisany jest jako on/off, z tego co narazie wyeksperymentowałem, to włącza i wyłącza podświetlenie ekranu i diody przy przyciskach i kontrolkach. 
5) te trzy na prawo od wyświetlacza to tylko kontrolki, a nie przyciski funkcyjne. Pierwsza od lewej - sygnalizuje zakładanie ścieżek, druga brak obrotów kółek wysiewających, trzecia poziom ziarna w skrzyni (jeśli masz czujnik)

Jeżeli można to proszę o podesłanie instrukcji na maila rafal.stas@outlook.com

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez bolek1521
      Witam. Zamierzam kupić siewnik zbożowy mam możliwość zakupu takiego sulky jak na zdjęciach spotkał się ktoś z takim sprzętem i może podzielić się opinią czy warto 


    • Przez TomaszDawca
      Witam,
      Mam problem z siewnikiem Pom Brodnica Jota Z grupa krukowiak.
      Skrzynia nie utrzymuje normy wysiewu. Na próbie kręconej za każdym razem wychodzi inaczej. Wymiana skrzyni w niczym nie pomaga, gdyż na siewniku jest już zamontowana 4 taka sama skrzynia w przeciągu 4 sezonów w ramach gwarancji przez serwis) i cały czas to samo. Problem nie został usunięty (ewidentnie wada fabryczna przekładni). Gwarancja się skończyła. Producent (Krukowiak) umywa ręce. Mogą sprzedać nową skrzynię i tyle (3300PLN brutto). 
      Moje pytania są następujące:
      Czy jest ktoś na grupie kto posiada taki siewnik?
      Czy jest ktoś kto posiada taki siewnik i ma podobne problemy?
      Czy jest ktoś na grupie kto posiada taki siewnik i się z nim uporał?
      Jaką inną skrzynie można by zamontować do tego siewnika? (Przekładnia po lewej stronie siewnika)
      Czy jest ktoś na grupie kto nie może sobie poradzić z takim siewnikiem i chciałby może nawet drogą sądową uporać się z producentem?






    • Przez kuba12343
      Jaka jest różnica w tych grabkach w siewniku amazone D8, które lepsze?

    • Przez PiotrKaliski
      Witam, co sądzicie o tych redlicacg talerzowych? Czy warto montować? Cena 280zl. Siewnik amazone d7

    • Przez paktofonikas1987
      Czy w kazdym siewniku mozna ustawic sciezki ?Bo mam jakis stary duzy (5 lub 6m) siewnik z kutna i chcialbym zaczac robic sciezki pod opryskiwacz z belka 12 m.I nie bardzo wiem jak to zrobic. Moglby ktos pomoc?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v