Skocz do zawartości
Spike98

Szkoła czy kurs?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Spike98    1

Witam,
Co polecacie szkołę dla dorosłych czy kurs na rolnika?
Zastanawiam się co wybrać, na gospodarstwie jestem od urodzenia pomagam rodzicom w domowym gospodarstwie wiem co nie co o uprawie, ale aby wiedzieć jak uprawiać, jak udoskonalać gospodarstwo, jak dbać o dobry rozwój plonów jak i gospodarstwa. Nie wiem czy na kursach też się dowiem o tym wszystkim.
Pozdrawiam.

Landfarmer    3547

Chodze na taki kurs i powiem Ci tyle że tam przygotowuja nas pod kątem egzaminu zawodowego ale i tez wymieniamy się doświadczeniami więc moim skromnym zdaniem to lepszy taki kurs bo jest krótszy a i tak doświadczenie zdobedziesz dopiero jako rolnik praktyk.

Wiadomość z agroFakt.pl

Malineka    0

Witam,

osobiście uważam, że kurs. Jest krótszy a można nabyć tą samą wiedzę. Wszystko jednak zależy od indywidualnych preferencji.

Landfarmer    3547

Tu gdzie ja chodzę to 1,5 roku bo jest co dwa tyg sobota niedziela ale wiem że są też i co tydzień czyli zależy to od tego gdzie ale nie dłuzej niż 2 lata

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez debski70
      Witam! W związku ze zmianami odnośnie obrotu gruntami rolnymi,, do zakupu działki potrzebuje uprawnień rolniczych. Gdzie takie uprawnienia mogę jak najszybciej i bezproblemowo zdobyć? Czy na takich kursach trzeba zdawać jakieś egzaminy państwowe, czy wystarczy ukończyć tylko kurs Jestem z woj. łódzkiego. Pozdrawiam
    • Przez adamc330
      Witam niedawno skończyłem kwalifikowany kurs zawodowy R3 i moje pytanie kieruje do osób które też skończyły taki kurs, czy musiał ktoś płacić za przystąpienie do egzaminu z OKE ????.
      Podczas odbioru zaświadczenie o ukończeniu kursu R3 szkoła zażyczyła sobie opłaty w sekretariacie lub wpłacenie na konto szkoły pieniędzy, bardzo mnie to zdziwiło że nie kazali płacić prosto na konto OKE tylko na konto szkoły.
    • Przez weengosz
      Witam serdecznie, stoję przed wyborem szkoły, a raczej kursu, dzięki któremu zdobędę kwalifikacje rolnika.

Na razie natknąłem się na 2 warte uwagi szkoły:

1. http://www.cs-doctrina.pl/kursy-kwalifikacyjne/technik-rolnik/

2. http://kursr3.pl/?gclid=Cj0KEQjw5YfHBRDzjNnioYq3_swBEiQArj4pdJgZURRu70vYF_4Y8lJgmo9lkCDPg09EwuvUtM5VNMYaAscs8P8HAQ

Zależy mi żeby zdobyć te papiery jak najprościej, bez jeżdżenia daleko, beż żadnych dodatkowych ukrytych kosztów itp

Czy ktoś może polecić którąś z tych szkół? Czy może poleci mi jakąś inną?

• Przez CyfrowyTomek
      Witam,
      Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką
      W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).
      Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 
      Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?
      Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?

Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14
    • Przez Diwad890
      W jakim wojewóctwie moge zrbić prawo jazdy kat t z przyczepa jednoosiowa na egzaminie?