Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
AndrzejDyczkowski

Co robie nie tak :(

Polecane posty

100 kur żywienie pasza nioska G do woli zboże na przemian jak wyjedzą pszenica i owies bezłuskowy do woli wolny wybieg na okrągło zielona masa trawa rzepak liście itp.

żwirek pod dostatkiem dostają cały czas ,wapno woda pod dostatkiem i za to otrzymuje 40-48 jajejk dziennie :( chyba śmieszna to ilość ????

chce rozszeżyć chodowle ale jak tak się będą niosły to mam obawy :(

co nie tak ??? żywienie ,nasłonecznienie ? kurnik raczej ciemny w środku

pomóżcie proszę

Andrzej

Wiadomość z agroFakt.pl

izipopejka    0

Witam.. też mam problem z kurami i brakiem jajek. Mam 21 kur + koguta, był chwilowy okres ze było 11 jajek a tak to 4-7 szt dziennie. Kury dwa miesiace temu zaczeły się nieść. przenica, owies, chleb, ziemniaki, zielonka, pokrzywa ciągle wydaje mi się, że lepiej żywić już sie nie da. jakiś czas temu kupiłem paszę dla niosek i witaminy do wody i też zaczełem dodawać. Skorupki z jajek pokruszone, no cuda na kiju a dostaje kilka jajek dziennie. dodam ze mają kurnik z wybiegiem i od godziny 16-17 wypuszczam je i latają gdzie chcą.

Wiec co jest kurna nie tak??

prosze o pomoc a najlepiej jak ktos chętny rozpisze mi dawaj chłopie tyle i tyle przenicy, tyle paszy itp itd.

pozdrawiam

Izi

dawid5508    2

W jednym jak i w drugim przypadku kury mogą przechodzić okres pierzenia. Jeżeli kury gubią pióra to jest to. W ciągu miesiąca powinno wszystko wrócić do normy.

Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez nowakm6
      Witam moje nioski z wolnego wybiegu padają. Początkowo zaczyna im puchnąć jedna strona głowy a potem cała, oczy pozamykane. Maja duże problemy z oddychaniem, dzioby pootwierane i charczą. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
    • Przez MiGr
      Witam czy ktoś doradzi jaką pasze stosować dla kur niosek 23 tygodniowe 300 szt i ile dziennie podawać
    • Przez tomekmaschinen
      Witam!!

Od połowy września nieśność kur znacznie spadła ( na 100 kur dziennie miałem ok. 60 jaj, teraz z ledwością 30 szt) Nie wiem co jest tego przyczyną. Zakupiliśmy witaminy do wody, dostawały więcej kredy, kukurydzy, ale nie nastąpiła żadna poprawa. Wyczytaliśmy również, że powodem może być skrócenie się dnia. Więc sztucznie "przedłużamy" im dzień, ale nadal nic.

Co może być przyczyną takiego spadku ?? Na pewno nie jest to żadna choroba. Kury wyglądają na zdrowe, biegają, jędzą, zachowują się normalnie.

Prosimy o pomoc.
    • Przez nowakm6
      Witam wczoraj kupiłem 200szt kur niosek z fermy od sąsiada. Kury maja 72tydzien życia. Jaka pasze dawać na przepierzenie żeby potem dobrze niosły. Jakie ewentualne witaminy. Czy narazie trzymać je na samej pszenicy zanim się przepierza. Proszę o jakieś info. Pozdrawiam
    • Przez WojtekSprus
      Witam mam stado ok 600szt mlodych niosek 
      mam w kurniku ptaszyńca jest jakis sposob aby go zwalczyc a  stado zostawic ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.