Skocz do zawartości
Koksu101

Młody Rolnik

Polecane posty

Koksu101    0

Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim

i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR

2 czy jest określona ilości ha

3 ile pieniędzy dostanie

4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo

5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę

efarmpl    0

Ad.1 i ad 2

Mieć 18-40 lat, planować rozpoczęcie prowadzenia gospodrstwa rolnego lub prowadzić ,ale nie dłużej niż 15 m-cy do dnia złożenia wniosku , mieć wykształcenie rolnicze lub zadeklarowac uzupełnienie, wejść w posiadanie gospodarstwa o powierzchni co najmniej 10,48 ha (średnia krajowa za 2014r.)-jezeli w województwie średnia powierzchnia gospodarstwa jest niższa niż srednia krajowa, czyli np średnia wojewódzka to 7,54 ha, to mlody rolnik musi  osiągnąć średnią krajową w ciągu 3 lat, a jeżeli średnia wojewódzka jest większa niż średnia krajowa, czyli średnia wojewódzka to 19 ha, to mlody rolnik wystarczy, że przejmie 10,48 ha.

Ad.3. 100 000 zł

Ad. 4  Przynajmniej 70 % kwoty premii musi być wydatkowane na gospodarstwo zgodnie z katalogiem kosztów kwalifikowalnych określonych w rozporządzeniu dotyczącym działania "Modernizacja gospodarstw rolnych". pozostala kwota na co chcesz [;)]

Ad 5 Faktura lub inny dokument potwierdzajacy zakup (np. umowa kupna -sprzedaży)

efarm.pl

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez uiop86
      Witam
      Proszę o pomoc chcę kupić ciągnik 100KM ma być to główny ciągnik w gospodarstwie współpracujący z ładowaczem. Ciągnik ma kosztować około 160 tys brutto. W tej cenie zaproponowano mi Valtre A92 oraz Same (Lamborghini) Explorer 100, który z nich wybrać a może coś innego w tej cenie myślę też o Farmtracu 7100 ale nie mogę dośtać żadnych informacji może ktoś z Was wie coś więcej o nim szczególnie chodzi mi o jego cene.
    • Przez szpymar
      Witam wszystkich. Mam na imię Marcin mieszkam koło Brzeszcz. Nie jestem rolnikiem z zawodu jestem mechanikiem samochodowym a obecnie kierowcą. Dawniej mój tata miał pole ale z powodu szkód górniczych poszło pod żwirownię. Jako rolnik to tylko pomagam teściowej na jej polu w drobnych pracach rolnych.Po tacie odziedziczyłem MF 255 i często zaglądałem na forum aby się troszkę douczyć. Pozdrawiam.
    • Przez MichalAlone
      Siemanko Nie dawno ojciec przepisał mi gospodarkę.Uzyskałem 100 tys dopłat poszukuje dobrego używanego ciągnika o mocy do 100-170 KM i pługu 4 skibowego
      obracanego.mam 20 ha pola ale moa zamiar do kupić jeszcze 50 ha 
    • Przez TraktorRider2
      Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś może wie gdzie w województwie Warmińsko - Mazurskim organizowane są takie szkolenia? Najlepiej jeśli były by w okolicach Węgorzewa, Giżycka, Kętrzyna. Proszę o odpowiedź.
    • Przez Folia-Rolnicza
      Witam , chlopaki mówić kto sie zgłosił do programu ...