Koksu101

Młody Rolnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Koksu101    0

Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim

i mam kilka pytani.

 

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR

2 czy jest określona ilości ha

3 ile pieniędzy dostanie

4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo

5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efarmpl    0

Ad.1 i ad 2

Mieć 18-40 lat, planować rozpoczęcie prowadzenia gospodrstwa rolnego lub prowadzić ,ale nie dłużej niż 15 m-cy do dnia złożenia wniosku , mieć wykształcenie rolnicze lub zadeklarowac uzupełnienie, wejść w posiadanie gospodarstwa o powierzchni co najmniej 10,48 ha (średnia krajowa za 2014r.)-jezeli w województwie średnia powierzchnia gospodarstwa jest niższa niż srednia krajowa, czyli np średnia wojewódzka to 7,54 ha, to mlody rolnik musi  osiągnąć średnią krajową w ciągu 3 lat, a jeżeli średnia wojewódzka jest większa niż średnia krajowa, czyli średnia wojewódzka to 19 ha, to mlody rolnik wystarczy, że przejmie 10,48 ha.

Ad.3. 100 000 zł

Ad. 4  Przynajmniej 70 % kwoty premii musi być wydatkowane na gospodarstwo zgodnie z katalogiem kosztów kwalifikowalnych określonych w rozporządzeniu dotyczącym działania "Modernizacja gospodarstw rolnych". pozostala kwota na co chcesz [;)]

Ad 5 Faktura lub inny dokument potwierdzajacy zakup (np. umowa kupna -sprzedaży)
 


efarm.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , czy jest jeszcze możliwości złożenia wniosku na młodego rolnika ? Jestem świeżo po technikum rolniczym i mam pewnosc że ta premia była by mi przyznana .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj