Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mon21051

Nowa prasa rolująca jaką wybrać ?

Polecane posty

mon21051    0

Witam potrzebuje waszej opinii. Mam zamiar kupić prasę rolującą na usługi w ilości ok 800ha (zwijana będzie sama słoma) Moje pytanie jest jaką wybrać prasę bo zastanawiam się na lely 445 czy to dobry wybór ? na taką ilość ? prasa współpracować będzie z ciągnikiem 150 km.

Wiadomość z agroFakt.pl

xMechanikx    6

Osobiście wybrał bym Lely, nie pamiętam jakie ma zapotrzebowanie na moc ale chyba powinno wystarczyć te 150 kucyków.

Edytowano przez xMechanikx

corrado    243

A możecie poprzeć jakimiś argumentami swoje polecenia pras? Bo takie bezpodstawne wypisywanie raczej koledze nie pomoże. A zastanawiał się kolega może nad dużą kostką wydajność tych pras jest sporo wyższa z samej nawet racji że nie trzeba się zatrzymywac do wyrzutu sprasowanego materiału.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

xMechanikx    6

Tylko że nie kupi nowej wielko-gabarytowej a używaną w tej cenie będzie naprawdę ciężko znaleźć. Musi jeszcze wziąść pod uwagę czy dysponuje sprzętem żeby je zwieść.

corrado    243

Nowa Lely 445 w chwili obecnej to koszt w granicach 150-180 tys brutto więc przeskok na dużą kostkę jest nie taki już duży tylko nie wiadomo czy koledze pasuje.Jeśli interesuje go prasa rolująca to polecał bym JD serii 900 dobre parametry techniczne i chyba najszybszy wyładunek beli na rynku bo jak podaje producent 5s.

agrorobert    52

nie warto płacić za ten szybki rozładunek w JD serii 900 bo dla mnie nie miało by to różnicy czy rozładunek trwa 5s czy 10

corrado    243

Przy takim areale 5s to sporo wliczając czas + koszt paliwa i zużycie maszyn.

morfi81    30

tylko pytanie kiedy ten szybki rozładunek w jd 900 się zwróci bo różnica jest spora porównując do innych markowych pasówek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Luke16
      Na ten rok planuje zakup prasy zwijającej do 30 tyś zł... prasa głównie będzie używana do sianokiszonki ale i również do siana i słomy.... Rozmyślałem trochę o krone kr 130 s ale prawdopodobnie mój zetor jej nie pociągnie.... co byście polecili???
    • Przez zimrex
      Witam serdecznie moje pytanie do was jaką prasę wybrać polską nową czy zagraniczną używaną 
      Pasowa, łańcuchowowalcowa czy walcowa 
      Prasa będzie służyła do słomy, siana suchego, sianokiszonki 
      Prasa będzie robiła około 200-300 belek rocznie
      Z GÓRY DZIĘKUJĘ 
    • Przez Theprzemo205
      witam! przymierzam sie do kupna tej o to prasy, a raczej myślę czy warto ją oglądać. https://www.olx.pl/oferta/prasa-rivierre-casalis-rc-121-CID757-IDqhKlH.html#aec1200a11;promoted    cena je st kusząca ale czy da rade w niej c 360? Na początek prasować by miała około 11 ha słomy, ze 4 ha siana no i z 10 balotów sianokiszonki plus ewntualne sąsiedzkie usługi. Prasę ta stoi na tym placu już od wiosny do sprzedania( mijam ją codziennie jadąc i wracają z pracy) wydaje mi sie że brakuje w prasie pasów, ale to może tak ma być. Liczę na wasze opinie w tym temacie oraz doświadczenie.
    • Przez sebastiankula120
      Witam, jaką nową prasę rolującą polecacie do 120 tys? Rocznie robię około tysiąca bez plus usługi. 
    • Przez kamilo2277
      Witam, zamierzam kupić prasę, myślałem o Carraro lub krone ewentualnie welger rp12 lub pochodne, tylko, że łańcuchowa wydaje mi się prostsza.  Chciałbym wszystko wiedzieć o tych prasach zwłaszcza carraro i krone, na co zwrócić uwagę przy oględzinach ( oglądałem kilka pras, ale zbyt wiele nie stwierdziłem ) . Najważniejsze to jest pytanie czy w prasie łańcuchowej rynienka po której chodzi łańcuch z łożyskami może się przetrzeć ? Jeśli tak to jak sprawdzić tą rynienkę wewnątrz komory ? Bardzo proszę o wszelkiego rodzaju odpowiedzi , nie chcę dać się naciągnąć na koszty przez sprzedawców.