Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
mon21051

Nowa prasa rolująca jaką wybrać ?

Polecane posty

mon21051    0

Witam potrzebuje waszej opinii. Mam zamiar kupić prasę rolującą na usługi w ilości ok 800ha (zwijana będzie sama słoma) Moje pytanie jest jaką wybrać prasę bo zastanawiam się na lely 445 czy to dobry wybór ? na taką ilość ? prasa współpracować będzie z ciągnikiem 150 km.

Wiadomość z agroFakt.pl

xMechanikx    6

Osobiście wybrał bym Lely, nie pamiętam jakie ma zapotrzebowanie na moc ale chyba powinno wystarczyć te 150 kucyków.

Edytowano przez xMechanikx

corrado    359

A możecie poprzeć jakimiś argumentami swoje polecenia pras? Bo takie bezpodstawne wypisywanie raczej koledze nie pomoże. A zastanawiał się kolega może nad dużą kostką wydajność tych pras jest sporo wyższa z samej nawet racji że nie trzeba się zatrzymywac do wyrzutu sprasowanego materiału.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

xMechanikx    6

Tylko że nie kupi nowej wielko-gabarytowej a używaną w tej cenie będzie naprawdę ciężko znaleźć. Musi jeszcze wziąść pod uwagę czy dysponuje sprzętem żeby je zwieść.

corrado    359

Nowa Lely 445 w chwili obecnej to koszt w granicach 150-180 tys brutto więc przeskok na dużą kostkę jest nie taki już duży tylko nie wiadomo czy koledze pasuje.Jeśli interesuje go prasa rolująca to polecał bym JD serii 900 dobre parametry techniczne i chyba najszybszy wyładunek beli na rynku bo jak podaje producent 5s.

agrorobert    52

nie warto płacić za ten szybki rozładunek w JD serii 900 bo dla mnie nie miało by to różnicy czy rozładunek trwa 5s czy 10

corrado    359

Przy takim areale 5s to sporo wliczając czas + koszt paliwa i zużycie maszyn.

morfi81    30

tylko pytanie kiedy ten szybki rozładunek w jd 900 się zwróci bo różnica jest spora porównując do innych markowych pasówek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez rollo29
      Prośba do szczęśliwych posiadaczy prasy John deere 346 lub podobny model 3...Zerwał mi się główny łańcuch napędowy przy wałku ,i moje pytanie ile on liczy ogniw ,czy konieczne (napewno tak)jest ustawienie" zapłonu".😱😱😱😱😱😰😰
    • Przez rollo29
      Prośba do szczęśliwych posiadaczy prasy John deere 346 lub podobny model 3...Zerwał mi się główny łańcuch napędowy przy wałku ,i moje pytanie ile on liczy ogniw ,czy konieczne (napewno tak)jest ustawienie" zapłonu".😱😱😱😱😱😰😰
    • Przez michal_xs
      Witam , prasa case rb344 nie owija mi na tym boku belki od strony hamulca ok 8 cm. Używam siatki 125cm 3000. Bawilem sie juz hamulcem nie pomaga. Ustawiona jest nawet bardZiej w strone hamulca. Ale zauważyłem ze przy podawaniu siatki wciaga jakby szybciej tamta strone i to powoduje ze siatka od strony hamulca schodzi do sśrodka i później juz te wałki rozprowadzajace siatke jej nie moga rozprowadZić ładnie . Ktos pomoze? 
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.