Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Przemek0

Bizon rekord czy claas???

Polecane posty

Przemek0    0

Witam, Panowie mam taki dylemat... szukam do kupienia kombajnu i co byście zrobili na moim miejscu i dlaczego tak...??? Mam do kupienia Bizon Rekord po 2001 roku z przedłużoną gardzielą i na joystick-u oraz Claas Dominator 98 SL z 91 roku... oba są w podobnej cenie i co byście wybrali??? jeżdżę też po usługach i kombajn będzie chodził również w kukurydzy jak i zbożu oraz rzepaku... co Wy na to???

kravter    36

ja bym wzial claasa, wikeszy przerob, zapas mocy, mniejsza awaryjnosc no i komfort ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Przemek0    0

właśnie to jest 10 lat... a rekord jest naprawdę zadbany, od pierwszego właściciela... a claas to wiadomo, jak sprowadzony to przecież nigdzie nie stał tylko robił... a jak w Polsce to dużo osób sprowadza dla siebie w ładnym stanie, po 5-8 latach gdy maszyna jest zmęczona to handel i tyle...

Ja na twoim miejscu wziął bym Rekorda jak jest już po 2001 roku to jest to wydaje mi się że jest już lepsze wyposażenie które ułatwia pracę np dłuższa gardziel,hydrostatyk i jest lepszy dostęp do części i są one o wiele tańsze niż do Claasa. A ten Claas jak jest 10 lat starszy to na pewno będzie więcej wyeksploatowany a części do nich nie są już takie tanie jak do Bizona i czasem trzeba pare dni czekać zanim sprowadzą daną część.

konrad004    7

ja mam rekorda 2002r i claasa dominatora 88vx to mam porównanie na twoim miejscu brał bym bizona jak dobry chyba że znajdziesz coś innego w podobnej cenie i stanie

Valtra-Power Partner

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez claas1066
      Kombajn po włączeniu młocarni przestaje podnosić heder motowidla przyspeszacz nie działa po wyłączeniu młocarni wszytko jest dobrze podnosi normalnie pompa jest dobra olej jest co to może być z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez wojtek8244
      Witam,
      Posiadam ciągnik Renault 551 (nowy zakup) i piszę na forum do posiadaczy tego ciągnika, bo mam problem. Gdzie jest w tym ciągniku włączanie świecy płomieniowej? Robi się zimno i przydałoby się trochę podgrzać, z tego co mi się wydaje to włączanie jej jest w stacyjce, ale nie jestem pewny dlatego pytam. Sprawdzone było multimetrem i nie ma napięcia na świecy, sprawdzenie świecy czy jest dobra to żaden problem bo na pewno jest dobra, tylko potrzebuje informacji gdzie jest włączanie jej?
    • Przez artur04c
      Witam, potrzebuję schematu bezpieczników i przekaźników do Ariona 640 w Cebis, podejrzewam, że do 620 630 będzie podobna instalacja. Głównie chodzi mi o światła, ale wypadało by resztę również poznać co do czego
    • Przez BaRtEk7710
      Witam koledzy Planuję w tym roku zmienić rekorda na claasa mege 204 5.1 m heder .Zwracam się z prośbą o wypowiedź na temat tego kombajnu jak się sprawuje , ile jest w stanie skosić w godzinę , jak się ma z serwisem czy jest drogi  w utrzymaniu ?Poprostu wszystko co wiecie o nim