Skocz do zawartości
tomsan29

siewnik Amazone ED 451-K

Polecane posty

tomsan29    0

Witam!

Koledzy, posiada ktoś z was siewnik Amazone ED 451-K? Bo właśnie taki kupiłem i chciałbym zaczerpnąć informacji na jego temat

gangster    5

Też poszukuje info na jego temat ;)

Jaki kupiłeś na redlicy stopkowej czy talerzyk?

Masz jakaś instrukcje obsługi do niego ?

tomsan29    0

Kupiłem na redlicy stopkowej, a instrukcji nie mam akurat do tego modelu ale ściągnąłem sobie instrukcję do modelu ED 452. Wydaje mi się że jest taka sama, bo do ED 451-K nigdzie nie mogłem znaleźć. Jak coś to możemy popisać na gg. To mój numer 1670986

Wiadomość z agroFakt.pl

frycu13    0

Witam też mam problem kupiłem ale  mam tylko tabele wysiewu pod klapką porysowana jest i nie można odczytać ma ktoś jakieś instrukcje/tabele po polsku ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez mercurial2000
      Witam, mam problem z normą wysiewu ziaren w monosemie 4 rz, stopkowym. Maszyna nowa, bardzo prosta. Ustawiam dawkę nawozu - leci co do kilograma, ziarna przy odpowiednim ciśnieniu dobrze się trzymają tarczy, sieje się lekko. Ale co inne pole i ziarno to norma wysiewu ziaren ma rozstrzał od 500 szt do 10 tys. na hektarze... Przecież takim siewnikiem to nie da się jeździc na usługę, bo klient chce tyle, a ja mu mówię "Panie, zobaczymy w trakcie"... Jasna cholera mnie bierze i nie wiem co zrobic. Z licznikiem też nie mogę dojsc do ładu - po kalibracji prędkości na 122 m i przy prędkości 7,5 km/h traktora na liczniku siewnika wyświetla się prędkosc od 7 do 9 na h. Zwiększam liczbę impulsów, i tak to nic nie daje. Co pole to też inaczej liczy. I np zasieję 3 ha, a wyświetla mi, że zasiałem 3,4 ha... Kazdy chwali te siewniki, a ja swój najchętniej utopiłbym w jeziorze...
    • Przez waldii1
      Witam, zakładam nowy temat bo nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji do siewnika jak w temacie z roku 2004. Wiem że jest na stronie producenta ale do nowych modeli a tam nie ma wzmianki jak ustawić zagartacze, koła dociskowe itp w wersji wózka kukurydzianego. Ewentualnie jakby ktoś miał taka instrukcje lub byłby w stanie podpowiedzieć w jakiej pozycji ma być sprężyna na zagartaczach gdy np. rządki są w bruzenkach. Proszę o pomoc osób które posiadają taki sprzęt i wiedzą co jak ustawić.
    • Przez Arkadinho
      witam wszystkich, chciałbym abyście doradzili jaki siewnik wybrać na 10ha ? myślałem o Stegsted 2,5m. Co sądzicie o tej marce?