Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
stg

Jaka prasa ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stg    21

Zastanawiam się nad kupnem prasy zwijającej, nie miałem nigdy żadnej prasy. Jaką prasę zwijającą polecicie do ursusa c 360 ? Chodzi mi o to aby prasa była tania, dała radę skręcić sianokiszonke. najlepiej odpowiadała by mi stałokomorowa 120x120.

Dzięki za jakiekolwiek porady i życzę miłego wieczoru ;)

Tworkowiak    103

Zależy jak bardzo tania ma być prasa i czy masz dużo czasu i chęci do poszukiwań. Najpopularniejsze są Sipmy Clasic i Farma 2 , Warfama, Metal Fach, Krone Kr 125, Carraro i pochodne tej prasy ( czyli Carraro w innych barwach i z inną nazwą np. Rivale). Ja mam Sipmę Clasic i c-360 daje sobie spokojnie radę.

Wiadomość z agroFakt.pl

Maly86    17

Tyle jest podobnych tematów że niepotrzebnie nowy zakładałeś! Byś napisał wiecej np. ile belek, jaką kwotę chcesz przeznaczyć. Tak jak koledzy wyżej wymienili te gatunki czyli ogółem od wyboru do koloru. Ja posiadam Krone KR 125 i śmiga w C-360. Mi akurat udało się kupić z siatką i jest dużo lżejsza od polskiej sipmy. Wszystkie części sie dostanie, łozyska w agromach. A cenowo to około 20 tysi musisz mieć aby coś dobrego i ciekawego wyrwać. Owocnych poszukiwań życzę :)

Edytowano przez Maly86

stg    21

Jestem najbardziej przekonany do Sipmy. Części łatwo dostępne, a za 20 tyś to już bym coś znalazł. Jak jest z częściami do zagranicznych pras ? Prasa zwijała by siano/sianokiszonkę z kilku ha łąk, słome z kilku ha i jescze na usługi, chyba więcej na usługach niż u mnie.

Ile brać za zwinięcie belki ?

Maly86    17

Jak już nastawiłeś się na kupno sipmy, to kup z tych czerwonych. Najtrwalsze bestie, bo te zielone to już nie to.We wszystkich rolujących sprawdzasz przy kupnie podobnie: stan łańcuchów, zębatek, siłowniki, pręty, podbieracz w jakim stanie, czy komora cała i nie spawana,czy przy właczeniu nic nie stuka w skrzyni, najlepiej żeby była na hakach klapa. Co do części to kłopotów nie ma akurat do Krone, zeby do podbieracza to po 10zł/szt kupiłem, łańcuchy komory stoją po około 1300zł/szt netto, sipma pewnie podobnie. Najdroższe napewno zębatki, na nie to trzeba szczególną uwagę zwrócić przy kupnie i jak sprzęgło kłowe działa(znajduje sie w przedniej ramie prasy).Zresztą ogólnie to przy zwijającej nie ma co sie popsuć. A co do ceny za belkę 120x120 to w mojej okolicy wołali 10-12zł, sznurek dawał najmujący.

Edytowano przez Maly86

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez gumis45
      Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez damian123141
      Witam, sprzedam prase zwijającą sipma classic . Rok produkcji 2005 , owijanie za pomocą sznurka. jestem jej pierwszym właścicielem, prasa garażowana po każdym sezonie czyszczona. Zadbana , stan bardzo dobry Cena 22 000 do negocjacji !

• Przez kamilo2277
      https://www.olx.pl/oferta/prasa-kostkujaca-fahr-hd360-stan-idealny-film-z-pracy-CID757-IDm9xYU.html
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.