Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
niki24    5

ja mam rozsiewacz drn kupiony rok temu .tak to jest wierna kopia kuhna tylko z użyciem niektórych polskich części.czy warto?różnica w cenie prawie 100% ja jestem zadowolony ale ma kilka małych niedoróbek.ogólnie to był dobry interes sieje jak kuhn bo łopatki i prędkości są identyczne największa zaleta to wolnoobrotowe mieszadło czyli patent kuhna, co do trwałości powłok to powiem za trzy lata bo rok to za mało na takie wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler2010    6

Nie wiem jak teraz z ceną ale 2 lata temu kupiłem Rauch'a 700l za 14tys brutto po za tym Promar nie ma zaczepu z tyłu tylko dwie dziury do jego montażu gdzie w Rauch'u jest zintegrowany z ramą także wiadomo że niczego nie wyrwie. A tak po za regulacja wysiewu nie widze większych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150

oglądałem ten rozsiewacz

przekładnia z talerzami faktycznie oryginał Rauch, ale otwory zsypowe w innych miejscach

nawóz spada na tarczę w innym miejscu niż w Rauchu, a ustawienia łopatek skopiowane z MDSa, więc nie będzie równomiernego rozsiewu nawozu

może posiadacze DRNa wypowiedzą się o równomierności rozsiewu w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Luki1988
      Czy ktoś posiada taki rozsiewacz na cztery łopatki na talerzu (dwie długie, dwie krótkie) i wie jak je ustawić żeby wysiew saletry był równy na 12 m ?
    • Przez przemek4534
      Witam wszystkich, pare dni temu zostałem posiadaczem rozsiewacza do nawozów Rauch beta 1100 i mam problem z prawidłowym podłączeniem przewodów hydraulicznych, a owe są 3, roziewacz posiada tez sterownik do pojedynczego otwierania i zamykania zasuw, oraz hydromotor do mieszania nawozu, patrząc na przewody jeden jest grubszy co świadczy że jest to powrót oleju natomiast dwa ciensze.... jeden do zamykania zasów, drugi do napedu hydromotoru, jak to zrobic zeby wszystko dzialalo bo jak próbuje to mieszadło sie kreci wolno albo wcale i trzeba te wajchy trzymac, wspolpracuje z mf3670. jeżeli ktos posiada taki rozsiewacz prosze o pomoc.
    • Przez Piters182
      Cześć. Zakupiłem rozsiewacz do nawozów najbardziej prestiżowej i najdroższej marki. Po upływie około 2 lat zaczęły pojawiać się oznaki korozji, a po 2 następnych latach niesamowicie zaczęła farba schodzić sama a pod farbą głębokie wżery korozji. Zacząłem to reklamować firmie która mi sprzedała, powiedzieli że to normalne, bo rozsiewacz jest pomalowany ekologicznymi farbami, powiedzieli żeby podesłać im zdjęcia,  kilkakrotnie zgłaszałem, wysyłałem zdjęcia ale zawsze było bez żadnej odpowiedzi. Na dzień dzisiejszy mało już co zostało farby na tym rozsiewaczu, nie długo będą dziury się robić, palcami można płaty farby ściągać. Jeśli by był to polskiej firmy rozsiewacz za 5 tyś zł to bym jakoś to przeżył, ale jak się kupuje MERCEDESA  w rozsiewaczach i płaci się grube pieniądze to już coś człowiek chce wymagać, ale jak nawet 5 lat taka maszyna nie może wytrzymać to coś jest nie tak. Mam w planach napisać jakieś im pismo w którym będzie zawarta przymusowa odpowiedz od firmy co z tym dalej robić. Czy komuś się zdarzył podobny w tym stylu problem z maszyną i doradzi co zrobić w tej sytuacji ?
    • Przez Fortis160
      Witam dostałem ofertę na Bogballe L1 plus hydraulicznie otwierane zasuwy,plandeka,nadstawki na 1200l za 22tyś netto co myślicie o tym rozsiewaczu mówią że to "mercedes" wśród rozsiewaczy,może są jacyś użytkownicy takiego i się wypowiedzą na jego temat
    • Przez Rafał11
      Witam co sądzicie o polskiej zgrabiarce Promar jakie są opinie na jej temat, zgrabiałbym nią w sezonie 40/45 ha łąk i niektóre łąki mam troche nie równe i jak ta zgrabiarka sprawuje się na nierównościach. Z góry dzięki za pomoc 😁😁
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj