yogism

Beczkowozy Armor

Polecane posty

yogism    0

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem beczkowozu około 14000 litrów z ramieniem do pompowania, dyszlem resorowanym, mieszadłem hydraulicznym i przygotowaniem pod aplikator doglebowy trafłem na internecie na francuskie wozy ARMOR, powiem szczerze, że zacząłem się w ten temat coraz bardziej zagłębiać i musze przyznać, że mają bardzo ciekawą ofertę. Szukam jakieś osoby w Polsce, która jest posiadaczem tych wozów i może coś powiedziec na ich temat.

http://www.wozy-asenizacyjne.pl tutaj znalażłem ich stronę

więcej zdjęć mają na koncie na facebooku:

https://www.facebook.com/pages/Wozy-asenizacyjne-ARMOR/617691598266340?ref=stream

Widzę, że dopiero niedawno zaczęto je sprowadzać do Polski, ale może ma któs jakąś sprowadzoną używkę?

 

 

PS.Piszcie co wiecie, napewno Joskin nie wchodzi w grę, ani nic Polskiego. Może poradzicie coś innego?


hobby.: fotografia i maszyny rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maserakk    28

Czasami mam takie odczucie, że Polacy to najgłupszy naród na świecie regularnie podcinający gałąź, na której siedzi. Przecież zdecydowana większość polskich gospodarstw (przyjmijmy umownie te do 50ha ) z powodzeniem mogłaby funkcjonować na polskich maszynach, ale nie, trzeba postawić na podwórku Fendta, Lemkena czy Armora (zdecydowanie droższe, a co za tym idzie zgubne inwestycje) bo przecież sąsiadom oko musi zbieleć! Totalnie destrukcyjne myślenie podparte nieznajomością podstawowych zasad ekonomii. Za chwilę jeden z drugim podnoszą lament, że się nie opłaca! Jak się ma opłacać skoro większość gospodarstw jest przeinwestowana! A UE tylko o to chodzi. Przecież te dotacje to nie po to, żeby zrobić dobrze polskiemu chłopkowi tylko po to, żeby w zdecydowanej większości kasa wracała na Zachód i wspierała, i tak już bogate firmy z Niemiec, Francji itd itp. Zaraz niechybnie odezwiesz się jako przeciwnik polskości i zarzucisz mnie argumentami, że polski sprzęt to szjas i paździerz! Przypomnę tylko, że jak u nas przez 40-50 lat tłukło się byle co z byle czego bo niczego nie było to na Zachodzie prowadzili badania, testy, wprowadzali ulepszenia... Na wszystko potrzeba czasu. Mieszkamy w Polsce i chcemy dobrze żyć, ale jak to spełnić skoro nie wspieramy naszej ogólnie pojętej gospodarki? :(

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogism    0

Kolego nie zgodzę się z Tobą do końca. Otóż w Polskich wozach nie ma rozwiązań takie jak znalazłem w tej firmie, a po to chcę kupić, żeby mieć dużo lżejszą pracę. Skoro tak uważasz to czemu nie jeździsz Polonezem (domniewam) przecież jak byś nim jeździł to i pewnie by Ci się posuł kupiłbyś części do niego, bo jeszcze są produkowane i wspierał byś polski przemysł. We Francji też kupują inne wozy niż francuskie i żyją. Znam Polskie firmy i naprawdę jeśłi by trochę zmienili podejście do klienta i zastosowali niektóre rozwiazania to pewnie chętnie bym to kupił. Tylko tu zaczyna sie problem, że wozy Polskie tak doposażone zaczynają mieć podobną lub znacznie wyższą cenę i skąd się to bierze? Kiedyś jak kupowałem prasę Warfamę kilka lat temu dostałem 8% upustu teraz za tą samą tylko że z logiem URSUS można dostać 15%. Czyja to wina, może producent nie miał wtedy konkurencji i zarabiał duże pieniądze na każdym "polskim chłopku", teraz gdy pojawia się konkurencja nagle są inne ceny, niższe. Znam kilku producentów maszyn co eksportują za granicę i idzie im dobrze. Dlatego Twoje argumenty uważam, że są mało przekonujące i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Nie pytałem się w poście jakie masz odczucia tylko o konkretnie o beczki ARMORA. Więc Twoje dewagacje nie mają z tym tematem nic wspólnego.Więc ponawiam pytanie

Czy ma ktoś wóz ARMOR-a w swoim gospodarstwie?


hobby.: fotografia i maszyny rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maserakk    28

Poloneza nie mam, ale z chęcią bym kupił, gdyby takowa oferta jeszcze istniała. A tak m.in. przez takie polskie "chrześcijańskie" (sam Kolego zacząłeś z postem, chociaż kompletnie nie mam pojęcia co "autor" miał na myśli) podejście "nie kupię bo to polskie, co Polakowi dam zarobić?" za kilka lat możemy obudzić się w kraju, w którym będziemy tylko tanią siłą roboczą dla zachodnich, przebogatych koncernów i może będzie Ci się lżej pracowało, ale czy to będzie jeszcze Polska? :( Życzę Ci powodzenia (bez urazy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brochard    3

Jest gość w Wielkopolsce który ma taką beczkę oraz w Zachodniopomorskiem , uważam ze beczki ARMOR znajdą grono użytkowników w Polsce właśnie ze względu na rozwiązania.A gospodarstwa do 50 ha w większości mają polski sprzęt więc kolego nie martw się bo taki produkt jak ARMOR to nie są beczki dla każdego . Głównie wymagający rolnik będzie brał pod uwagę takie maszyny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj