Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kazlab1

modernizacja a młody rolnik

Polecane posty

kazlab1    0

Czy rolnik który wziął maszyny na modernizacje i wykazał swoją ziemie może przepisać ziemie na dziecko by mógł wziąść premie na młodego rolnika?

wasyl69    0

Ziemie możesz mu zapisać raczej albo po pięciu latach od kupna maszyn. Idź do ODR'u się zapytać.

Wiadomość z agroFakt.pl

adam1235    0

można nawet i tego samego roku co miałeś modernizacje pod warunkiem ze modernizacje masz już załatwioną chodzi o zwrot pieniedzy przez agencje i piszesz pismo do dyrektora ARIMR ze chcesz np przejąść gosp od rodziców i jak dyrektor sie zgodzi to możesz mieć gosp

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez szpymar
      Witam wszystkich. Mam na imię Marcin mieszkam koło Brzeszcz. Nie jestem rolnikiem z zawodu jestem mechanikiem samochodowym a obecnie kierowcą. Dawniej mój tata miał pole ale z powodu szkód górniczych poszło pod żwirownię. Jako rolnik to tylko pomagam teściowej na jej polu w drobnych pracach rolnych.Po tacie odziedziczyłem MF 255 i często zaglądałem na forum aby się troszkę douczyć. Pozdrawiam.
    • Przez TraktorRider2
      Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś może wie gdzie w województwie Warmińsko - Mazurskim organizowane są takie szkolenia? Najlepiej jeśli były by w okolicach Węgorzewa, Giżycka, Kętrzyna. Proszę o odpowiedź.
    • Przez rolnin
      Witam,
      Jako, że kończę gimnazjum trzeba zadecydować co dalej? czego chcę ? i jak chcę?
      Jestem osobą spokojną, dobrze pracuje w grupie jak i samodzielnie. Interesuje się rolnictwem (dlatego trafiłem na agrofoto ;-) ) 
      Od pewnego czasu zaczołem myśleć ( a w sumie to musiałem)gdzie iść aby uczyć się o tym co lubię. 
      Moje pytanie do was to
      *jakie technikum wybrać( myślałem nad agrobiznesem ale czy są inne kierunki związane z rolnictwem?)
      *jak wygląda nauka w takim technikum jakie trzeba mieć predyspozycje? np. agrobiznes czy inne
      *jak wy oceniacie i czy uczyliście się w takim technikum?
      *co można robic po takim ?tehnikum (agrobiznesu lub innym)

Pisze nowy temat, ponieważ nie znalazłem takiego, w internecie wszystko jest opisane tak samo a na stronach szkół wszystko jest przedstwaione kolorowo.

Jeżeli masz hejtować ten temat i narzekać że jest w internecie milion takich tematów, to lepiej poświęć swój czas na bardziej pozyteczne zadanie,

Liczę na odpowiedzi 
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam.