Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Michal456

Gęsi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Gęsi

Michal456    2

Cześć!

Na wiosnę od mojej ciotki biorę 6-10 gęsi i będę je hodować ale nie wiem czy je hodować i sprzedawać czy lepiej hodować i sprzedawać jaja.Jak tak to za ile można sprzedać dorosłą gęś albo cena za jedne jajko jaka jest.Mam jeszcze kilka pytań takich jak:

-Co jedzą gęsi

-Co jest im potrzebne (w oborze mam sporo miejsca i chcę im przeznaczyć 3 metry na 5-4 metry)

-Czy jedzą kukurydzę.

To tyle proszę o pomoc.

dymeknk1    0

1.jedzą wszystko trawę, parzone pokrzywy z otrębami, kartofle z ospą, warzywa,zielsko, opadałki z drzew

2.jak masz sad to możesz je wypuszczć

opłaca się je chodować gęsi są drogie ok.20 zł za 1kg a jaj nie sprzedawaj tylko hoduj dalej

PiotrKo78    0

sprawdz ceny jajek na allegro.pl

wszystko zalezy jakie rasy bedzisz hodował . Jeśli nie masz rynku zbytu na mięso to taniej jet sprzedawać jajka lęgowe i sprzedawać na portalach internetwych. Nadwyżke jajek mona przeznaczyć do inkubacji.

Wysyłka jajek i żywych zwierzą odbywa się na warunkach szczególnych PP

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Zymbar
      Cześć,

Mamy z żoną taki pomysł, aby zainstalować na działce kilka gęsi w dwóch celach:
      1. do "koszenia" trawy
      2. na jajka
      Działka jest w lesie, w sezonie trawa miejscami jest bardzo wysoka.
      I chciałbym się Was poradzić w takich sprawach:
      1. Ile gęsi trzeba by mieć, aby skosiły 1000 m2 trawy w sezonie? (kwiecień-wrzesień/październik)
      2. Jakie pomieszczenie (jak duże) potrzeba?
      3. Jak gęsi "dogadują się" z psami? Obecnie mamy labradora i owczarka podhalańskiego (obie suki).
      4. Ile kosztowałoby utrzymanie jednej gęsi na rok zakładając, że w sezonie miałyby sporo trawy?

Za wszelkie inne wskazówki również będę wdzięczny.

Pozdrawiam
    • Przez adid0s
      Witam

Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle

Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć

Jakieś sugestie ?
    • Przez maniek4365
      Witam,odnawiam temat ponieważ nic się z wcześniejszych nie dowiedziałem
      1.Czy są jakiekolwiek zyski przy dzisiajszych cenach ?
      2.Gdzie je można sprzedać ?
      3.Ile pola na 1000 sztuk ?
      4.ile kosztuje pisklę ? Pozdrawiam i wesołych świąt wszystkim życze
    • Przez KreaQer
      Witam, co myślicie na temat hodowli w takim tunelu foliowym: 

W nocy by były trzymany w wyżej wymienionym obiekcie a w dzień wypuszczane na pastwisko. Wymiaru takiego tunelu to 30x7m.

Pozdrawiam
    • Przez crickmaverick
      Witam serdecznie mam sporo słomy i che sie wymienić z lokalnym gęsiarzem na obornik od gęsi natomiast jako ze pierwszy raz w zyciu bede to robil nie wiem w jakim stosunku sie wymienic słoma do obornika.

przedmiotem wymiany będą bele okrągłe słomy średnica 150 cm po prasie pasowej mocno ubite, wagi bel nie znam

ile obornika powinienem otrzymać za 100 takich bel?

ile obornika gęsiego stosuje sie na hektar? ( pod zboża i kukurydze na ziemi kl 3-5)?

ten człowiek sam ode mnie odbierze słomę a obornik będzie ładowany na naczepę łódkę około 27 ton.

za te 100 belek na ile hektarów powinienem otrzymać mniej więcej obornika?

u nas tez sa kurniki ale tam sprawa wyglada inaczej tam sie zawozi słome na kurnik i to co sie zawiozło sie odbiera a u tego pana on odbera słome od każdego i on nie rodziela na kurniki tylko scieli do bolu i raz do roku czysci gęsnik.

prosze o pomoc.