Skocz do zawartości
pati

Składany heder w Claasach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Heder
MrPrzemek    0

Czy są z nim problemy to nie mam pojęcia, ale na pewno jest to ciekawe rozwiązanie i może bardzo umilić pracę w gospodarstwie ;) Nie trzeba już przy wyjeździe z pola zdejmować hedera. A ciekawie się, jak w tym typie hedera przedstawia sie sprawa stołu do rzepaku :D

TumeK    9

prawnie to choc bys ten heder w kosteczke 15 na 15 zlozyl to musisz go zdjoc;p a to jest takie ulatwienie ;]

Wiadomość z agroFakt.pl

Adik_ziel    3

Takie składnie hederu jest dobre jak heder ma 4m ale nie więcej przecież też nie może za dużo wystawać przed kombajn ;]

Nie wyobrażam sobie skręcać z 5m hederem wystawającym przed kombajn

rataj    3
prawnie to choc bys ten heder w kosteczke 15 na 15 zlozyl to musisz go zdjoc;p a to jest takie ulatwienie ;]

nieprawda. mozna poruszac sie z hederem po drogach jesli szerokosc nie przekracza 3m chyba. to samo tyczy sie maszyn zaczepanych do ciagnika :rolleyes:

brzozak2    236

przeczytaj posty do ktorych tumok sie odnosil, bo pisal on w zwiazku z stolem do rzepaku i wtedy nie da sie jechac po ulicy

rataj    3

jesli pisal odnosnie stolu do rzepaku to zwracam honor panowie;] i przyznaje racje. wtedy nie da sie go zlozyc ;)

zetor5321    1

to jest dobre ale do wjeżdzania na podwyże lub przez bramę.

do jeżdzienia tak to za długi kombajn jest.

zamiast wózka to jest to dobre.

MECHANIZATOR    156

to jest oferta skierowana głównie dla firm usługowych dla których w trakcie zniw liczy się każda minuta - a ze niemcy nie zrobią niczego co jest zabronione to wykombinowali ze heder można złożyć w połowie - nie wiem czy dobrze pamietam ale chyba pierwszy tego typu heder można było zakupić z kombajnem tylko w szerokosci 4,5 metra a od niedawna tez 5,1 m i o ile wiem jest to patant firmy Claas a o JD z takim wynalazkiem nie słyszałem ma ktoś fotki ??

pati    10

No proszę. Jednak co fachowiec to fachowiec. :D Dzięki za wyjaśnienie.

To jest pomysł niemiecki, ale nie tylko po to by szybko transportować kombajn zgodnie z przepisami, ale jeszcze dla tego, że kto był w Niemczech to na pewno widział, że każda droga jest wyłożona asfaltem jednak maja one tylko jeden pas ruchu i co jakiś czas są zrobione zatoczki i kombajn z normalnym hederem nie tylko nie byłby zgodny z przepisami drogowymi, ale też ciężko by było się "schować" do zatoki gdy z przeciwka jechałby inny pojazd wielkogabarytowy np. traktor albo inny kombajn, tak aby zostawić cały pas wolny. ^_^

brzozak2    236
nie wiem czy dobrze pamietam ale chyba pierwszy tego typu heder można było zakupić z kombajnem tylko w szerokosci 4,5 metra a od niedawna tez 5,1 m i o ile wiem jest to patant firmy Claas a o JD z takim wynalazkiem nie słyszałem ma ktoś fotki ??

ja slyszalem o wiekszych hederach tego typu, np. 12m w new hollandzie (ale tylko slyszalem, nie widzialem) i nawet nie chcialo mi sie zastanawiac czy to prawda czy ktos cos przekrecil, ale o takich 6m tez slyszalem :D

TumeK    9

no my mielismy do case brac 6 m skladany ale nie bylo nigdzie ;/

zetor    3

geringhof takiego czegos nie robi czasem ?

MarcinPL    0

No ja widziałem na yt i na fp jak kombajny miały właśnie geringhoff 'a. Taki heder do pewnie sporo kosztuje wkońcu jakaś technika to jest :D

MECHANIZATOR    156

przeszukałem troche internet i okazuje się że nie tylko claas ma takiego patenta ale wspomniany wcześniej NH też B) oto dowód - sposób diametralnie odmienny od tego co oferuje claas chociazby z tego względu że szerokość robocza hedera moze dojść do 6 m (2x3m) bez zmiany długości kombajnu i zgodnie z przepisami, dodatkowo zamontowanie stołu rzepakowego nie komplikuje nam sprawy bo cała maszyna jest wtedy dłuzsza jak w klasycznym układzie gdy heder nie jest składany

a teraz kilka słow jak to działa - składanie

kiedy heder jest ustawiony w pozycji roboczej to w pierwszym etapie cały heder przesówa się w bok tak aby środek kombajnu znajdował się na 3/4 szerokości hedera, następnie połowa hedera która wystaje poza obrys kombajnu składa się tak jak widać na powyższej fotce i kombajn gotowy do odjazdu B)

bogys    0

to jest lepsze rozwiązanie niż w claasie,bo nie wydłuża zestawu.

oFsik    30

Ale to chyba jest mniej trwałe od normalnego hedera.

MECHANIZATOR    156

a to niby dlaczego miało by byc mniej trwałe od normalnego hederu - juz od tego wielkie koncerny mają inżynierów zeby było trwałe tak samo

maniek1480    0

niezle to jest nie trzeba jechac przynajmniej cala droga i wygodnie mozna wjezdzac i wyjerzdzac z podwurka brama a nie jakims polem albo cos w tej podobie

MECHANIZATOR    156

a to niby dlaczego B) - przecież heder moze wazyc te pare kilo wiecej no już nie mówmy o niewiadomo jakim wzroscie obciazenia- poza tym heder klasyczny też swoje wazy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez gracjanrojek
      Witam serdecznie!
      Spotkałem się z bardzo wieloma opiniami użytkowników (i nie tylko) kombajnów Claas, którzy porównywali do siebie różne modele i twierdzili, że ten lub tamten jest wydajniejszy...
      Chciałbym podejść do sprawy profesjonalnie i porównać ze sobą przepustowości kombajnów:
      - Dominator 108 i Mega 204,
      - Tucano 440 i Lexion 530.

Za przepustowość rozumiem ilość przerobionej masy w kg/s lub t/h przy nie przekraczniu określonych strat i czystości ziarna. Mało która firma podaje obecnie tego typu dane, choć z mojego punktu widzenia są to kluczowe parametry za pomocą których można dokonać porównania poszczególnych modeli. Wdzięczny byłbym za podanie konkretnych danych co do przepustowości (jeśli wogóle takie istnieją).
      Bardzo proszę o wypowiedzenie sie w tej kwestii.
    • Przez Zmotoryzowany
      Witam.
      Jestem tu nowy i zbytnio nie ogarniam jeszcze tego forum więc prosił bym o wyrozumiałość. Mam zamiar jak w temacie zakupić claasa Europę z sieczkarnią i chciałbym zasięgnąć waszych opinii o tym kombajnie, jak się sprawuje czy jest awaryjny jak z częściami i czy dało by się go ustawić do koszenia bobiku oraz rzepaku.
    • Przez krzysiokal
      Witajcie.
      Otóż zastanawiam się nad kupnem jakiegoś classa do koszenia zboża tylko i wyłącznie. Dysponuje 20ha pola. Aktualnie pracuje na bizonie 83'
      Zależy mi na tym aby był wydajniejszy tzn. w tym samym czasie wyżąć więcej ziarna zbiornik na ziarno większy i spalanie też żeby nie szokowało.
      Interesuje mnie coś w okolicach do 100 000zł lecz może podsuniecie mi coś lepszego
    • Przez IzaLP
      Witam, czy ktoś wie jaki numer ma silnik kombajnu Claas matador standard? Albo jaki dokładnie to model, bo wiemy tylko że perkins 4-cylindrowy, i gdzie w tym grechocie znaleźć tabliczkę znamionowa?
    • Przez frank
      witam gdzie mozna kupic stół do rzepaku do hedera 3,90 claas