Zaloguj się, aby obserwować  
Marcinekk23

Co po gimnazjum .. ?

Polecane posty

Marcinekk23    0

Witam kolegów :)

 

Już od dzieciństwa pomagam na gospodarstwie mojego wujka (brata mojego taty) i jako że wujek jest już starym kawalerem i nie ma syna .

Się tak przyjęło że gospodarstwo zostanie przepisane w przyszłości na mnie .

Gospodarstwo nie jest duże liczy ok 11ha pola i hodowle trzody chlewnej .

Lecz z powodu tego że gospodarstwo jest małe chciałbym mieć dodatkowe wykształcenie (w moim wypadku mechanik) żeby się troche utrzymywać z gospodarstwa oraz z pracy .

Planowałem po gimnazjum uczyć się na mechanika ..

Lecz dowiedziałem się że jeśli nie zakończę żadnej szkoły rolniczej to nie będą mi przysługiwać żadne dofinansowania i dotacje (młody rolnik itp) . ;/

Jestem już w 3 gim porostu nwm co robić dalej , gospodarstwo jest małe i przydałoby się jeszcze jedno źródło dochodu ..

Nie wyobrażam sobie życia bez tej gospodarki , kocham to bardzo .

 

Co mi proponujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

Nwm Może idź za tego Mechanika,a potem zrób sobie kursy(3 semestry) czy jakoś tak,kolega teraz na to idzie,albo po prostu sobie idź na rolniczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

na młodym rolniku świat sie nie kończy. zrób sobie lepiej jakis porządny i pożądany zawód typu mechanik właśnie skoro gospodarstwo ma być dodatkową pracą. uwierz mi wiem co mówię.

 

wykształcenie rolnicze możesz zawsze uzupełnic na jiiś kursach czy coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Razor_ex
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć co można robić i gdzie po zawodzie Technik Mechanizacji Rolnictwa . Gdzie znajduje się szkoła w województwie Warmińsko-Mazurskim kształcąca do tego zawodu .
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Jestem właśnie w 3 gimnazjum i około za 2-3 tyg. będe musiał złoźyć wstępne plany gdzie chce dalej kontynuować moją edukacje. Chciałem iść do Szkoły Rolniczej na profil Technik Rolnik lecz dojazd jest niedobry a klasy z powodu braku chętnych nie tworzą od paru lat i z tego powodu niestety ale ona odpada Dlatego też zastanawiam się nad innymi zawodami w innej szkole. Moje pytanie do Was to co byście proponowali. Technik Mechanik, Technik Mechatronik czy Technik Pojazdów Samochodowych(co raczej odpada). Na ten wybór patrze pod kątem co sie bardziej przyda po prostu w rolnictwie i naprawie maszyn rolniczyczych. Myślę że pomożecie
    • Gość rolnin
      Przez Gość rolnin
      Witam,
      Jako, że kończę gimnazjum trzeba zadecydować co dalej? czego chcę ? i jak chcę?
      Jestem osobą spokojną, dobrze pracuje w grupie jak i samodzielnie. Interesuje się rolnictwem (dlatego trafiłem na agrofoto ;-) ) 
      Od pewnego czasu zaczołem myśleć ( a w sumie to musiałem)gdzie iść aby uczyć się o tym co lubię. 
      Moje pytanie do was to
      *jakie technikum wybrać( myślałem nad agrobiznesem ale czy są inne kierunki związane z rolnictwem?)
      *jak wygląda nauka w takim technikum jakie trzeba mieć predyspozycje? np. agrobiznes czy inne
      *jak wy oceniacie i czy uczyliście się w takim technikum?
      *co można robic po takim ?tehnikum (agrobiznesu lub innym)
       
      Pisze nowy temat, ponieważ nie znalazłem takiego, w internecie wszystko jest opisane tak samo a na stronach szkół wszystko jest przedstwaione kolorowo.
       
      Jeżeli masz hejtować ten temat i narzekać że jest w internecie milion takich tematów, to lepiej poświęć swój czas na bardziej pozyteczne zadanie,
       
      Liczę na odpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj