Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
miloszek15

Jakie studia

Polecane posty

miloszek15    0

Witam

Mam małe pytanko: czy wie ktoś z was wie na jaki kierunek studiów trzeba pójść aby potem np. budować traktory tzn. budowa silników, kabiny itp.

Kuba1212    13

Możesz iść na Kierunek Mechanika i Budowa maszyn, ale przestrzegam- z matematyką musisz być za pan brat, chęć do nauki i dyscyplinę. Kierunek fajny, ale patrz jakąś dobrą uczelnię. ja w chwili obecnej studiuję ten kierunek na Politechnice Łódzkiej, ale dobry poziom jest na Polibudzie Wrocławskiej.

Wiadomość z agroFakt.pl

miloszek15    0

Czyli jaki kierunek byłby najlepszy i jaka uczelnia. Chodzi mi o to że by potem mógł się dostać np. do John Deera i "tworzyć" technologię..

Kuba1212    13

Cóż, ogólnie chyba każde techniczne na wydziałach związanych z mechaniką lub elektroniką. najbardziej pasujące to Mechanika i Budowa maszyn, Automatyka i Robotyka i Mechatronika.

Mechanika i Budowa maszyn przygotowuje do budowania i konstruowania. Na PŁ po inżynierze możesz iść na magistra w specjalizacji "Samochody i ciągniki" jednak nie jest sprecyzowane czy wszystkie czy tylko siodłowe lub rolnicze.

Pisałeś w tym roku maturę?

miloszek15    0

NIe. Ide do liceum na mat-fiz ale wiem już co chcę robić. WIem że jeszcze mam dużo czasu ale warto pomyśleć o tym wcześniej.

Kuba1212    13

Hmm, to ucz się z matmy i fizyki, bo ci się mocno to przyda. ja po technikum matmę miałem słabo rozwiniętą i mam lekkie kłopoty teraz. Z typowo technicznych typu. rysunek, materiałoznawstwo idzie mi w miarę dobrze, bo miałem to w technikum.

Masz jeszcze trzy lata aby się zastanowić, nie stresuj się i nie rób sobie ciśnienia na zabój. Przez te trzy lata może się okazać że zmienisz decyzję. Pomyśleć nad tym możesz, ale nie zmuszaj się teraz, że idziesz na to i już, unikniesz zbędnych stresów. Zrób tak, byś liceum bezstresowo przebył, ale miał również zapas wiedzy.

Poważniej do tematu możesz się zabrać w 3 klasie, teraz to zbieraj jedynie info.

variotta    8

mechanika i budowa maszyn ciśnie ,niezle cie tam wymagluja :) ale tez sie nauczysz

miloszek15    0

I co myślicie że po takiej mechanice i budowie maszyn i jeszcze jakbym sobie dorobił rolnictwo to bym znalazł prace jako jakiś inżynier? Wiadomo po dobrej uczelni.

maciek9225    14

myślę, że rolnictwo to już jest zbędne, jeśli chcesz pracować przy projektowaniu maszyn rolniczych w uznanych przedsiębiorstwach to przede wszystkim musisz być bardzo dobry, po drugie muszą mieć wakat na dane stanowisko, nikogo nie zwolnią aby ciebie przyjąć, poza tym jeszcze każda firma projektu i testuje konstrukcje w danym kraju. Tak jak podałeś markę JD, to raczej w Polsce pracy u nich nie dostaniesz jako taki inżynier. W polskich przedsiębiorstwach tego typu to jak najbardziej, chyba, że będziesz naprawdę dobry, wyjedziesz i dostaniesz pracę....... Marzenia to jedno, ale życie weryfikuje takie plany bardzo szybko. Najpierw proponuje przyłożyć się do nauki w szkole średniej, bo przez ten czas to jeszcze z 1000 razy zmieni Ci się koncepcja na życie, a rynek pracy w tym samym czasie również, ale powodzenia.

karol091193    91

hmmm.... studia ;) Koledzy mam jedno pytanie, otóż wybieram się na studia na kierunek zootechnik, tylko szczerze się zastanawiam czy studia dzienne czy może zaoczne oraz jaka uczelnia. W grę wchodzą tylko dwie. SGGW w Warszawie lub UWM w Olsztynie. W sumie miejsce w Olsztynie mam zapewnione( 2 miejsce w eliminacjach okręgowych OWIUR z produkcji zwierzęcej) a teraz będę walczył o indeks na SGGW, a maturą też się nie martwię. Chętnie porozmawiałbym z uczniami tych kierunków dziennych jak i zaocznych z wyżej wymienionych uczelnii. Proszę także o wypowiedzi innych studentów któży mają pojęcie na ten temat ;)

bobytempelton    158

Jak ktoś przejdzie mechanikę i budowę maszyn lub automatykę czy inne trudne kierunki na państwowej uczelni to na pewno sobie w życiu poradzi, ale czy ktoś będzie pracował w dobrej firmie tj. john deer to już zależy od człowieka, trzeba ciężko orać i się wyróżniać, trzeba mieć pomysły i je rozwijać, trzeba mieć upór obojętność na ludzi mówiących nie i przeć w swoje, ale to wszystko od autora tematu zależy :) Pracuj i powodzenia, podpowiem że takich studiów nie kończą najlepsi tylko najwytrwalsi....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Lipa12
      Witam. Mam taki problem jak w temacie. Interesuję się budową maszyn rolniczych i budowlanych, zarówno tych nowych jak i starszych lecz nie mogę znaleźc kierunku który by mi odpowiadał. Większoc uczelni oferuje kierunki przygotowujące typowo pod prowadzenie gospodarstwa, a ja myślę bardziej o założeniu własnego warsztatu więc potrzebuje typowo techniczne kierunki. Macie jakieś propozycje?
    • Przez Runder
      Mam pytanie czy wasi koledzy ze studiów rolniczych skończyli wcześniej technikum czy liceum ? Będzie ciekawa statystyka
    • Przez kissmy...
      na prośbę koleżanki zachęcam do kształcenia się w zakresie rachunkowości gospodarstw rolnych na studiach podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu:

http://podyplomowe.ue.poznan.pl/studia.134.html
    • Przez __ema__
      Hej,
      Rozważam opcję rozpoczęcia studiów II go stopnia na UPH w Siedlcach, na kierunku rolniczym.
      Problem polega na tym, że ukończyłam kierunek luźno [wręcz wcale] powiązany z rolnictwem [informatyka] i spodziewam się, że czeka mnie rozmowa kwalifikacyjna i nadrobienie sporej części wiedzy z dziedzin rolniczych.
      Czy jest może ktoś kto wymienioną szkołę ukończył/uczęszczał i podzieli się opinią?

Czy możecie mi podpowiedzieć z jakiej dziedziny muszę się 'przygotowac'? Produkcja roślinna i zwierzęca zapewne? Podrzuci ktoś jakieś dobre tytuły, do których warto zajrzeć? [w tej chwili dysponuję jedynie książkami dla technika rolnictwa, ale nie wiem czy to nie za niski poziom, a nie bardzo wiem gdzie szukać czegoś więcej. Mam też do dyspozycji Metody chowu i hodowli bydła - Grodzki Henryk, ale to też bardzo wąski zakres informacji].
      Czy studenci rolnictwa podpowiedzą mi chociaż jakieś podstawy, które muszę pojąć, żeby mieć z czym startować na te studia?

Co ogólnie warto według Was przeczytać, żeby wdrożyć się trochę w rolnicze klimaty?

aha i studia 'atakowałabym' dopiero w roku 2015 więc mam jeszcze sporo czasu na nadrobienie.
    • Przez roii
      Witam. Jakie i gdzie wybrać studia rolnicze jestem z okolic Sandomierza więc wypada tylko UR Kraków lub UP Lublin. Najbardziej odpowiadało by mi ogrodnictwo ale czy warto jest się tam pchać? Na czym wql polegają te zajęcia czego jest najwięcej, niestety nie mam się kogo spytać więc może ktoś tutaj wie.

Proszę o nie usuwanie tematu