przemo24

Jak zwalczyć gryzonie

Polecane posty

przemo24    70

Witam

Mam na polu taki problem.Otóż mam posadzone około 40 arów różnych jarzyn, buraków ziemniaków grochu wszystko ładnie rosło, ale zauważyłem że jakieś ,,STWORZENIA'' podgryzają mi korzenia we wszystkim co rośnie na tym polu :( kopią tunele i całe pole jest pod ryte. Macie jakieś pomysły jak się ich pozbyć? Przynoszą mi dość duże straty a chciałbym jeszcze uratować część tego co posiałem.

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Te stworzenia to zapewne nornice, kup jakiś preparat na nornice i wsyp to tuneli powinny się dosyć szybko wynieść.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryysiu    0

Mam ten sam problem, ale na działce, w tym roku to jakaś plaga! Nawet widzę że na polach robią tunele i ryją! Wysypałem na działkę 15 opakowań trutki na nornice i nic, teraz leję w te nory jaki tylko mi oprysk zostanie, Dursban itp. i nic. Nic ich chyba nie wytępi, jak wjele do nory nawet 100 l Dursbanu to naryje za chwile obok, nic nie pomaga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

"teraz leję w te nory jaki tylko mi oprysk zostanie, Dursban itp. i nic"

 

 

Bardzo fachowe podejście do tematu jak i do rolnictwa, zastanów się czasem co ty robisz.

 

Ten http://zwalczaj.pl/glotoxtrutka-pascie-wszystkie-gryzonie-ogrodowe-p-305.html?cPath=84_53 preparat jest bardzo skuteczny.

 

 

Podany link nie ma na celu reklamy tego sklepu internetowego.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dziś kret tak mnie wkurzył że postanowiłem się go pozbyć. Za 10zł kupiłem paczkę (3szt) świec na krety firmy bros. Dziś jedną zastosowałem, podpala się i wkłada w czynny tunel a ze świecy wydziela się trujący gaz. Jak działa na krety to na nornice też powinno. Za kilka dni napisze czy kret zniknął

Za 15zł były jeszcze żywołapki, taki kawałek rurki z zapadkami.Umieszcza się w tunelu i jak zwierzak tam wejdzie to nie może wyjść, ale to pracochłonne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez misiek10
      przeszukalem forum i nie znalazlem takiego tematu, wiec postanowilem zalozyc. sklonil mnie do tego fakt, ze okazalo sie, ze szczury ze stodoly chadzaja sobie po chlewie i wyprozniaja sie w srute dla swinek. i tu mam klopot. jak unicestwic te wrednoty? jedna metoda, to lapki - niby tak, ale jaka to musi byc lapka, zeby takie cielsko zlamac. trutka - dobry pomysl. tyle tylko, ze w stodole lezy sobie zboze i jak myslicie: co wybierze szczur - zboze czy trutke? wiec pytam sie was co tu zrobic. zaznaczam, ze nie jest to jakis ogromnie palacy problem, ale chyba lepiej nie miec szczurow niz miec, prawda? no wiec wymyslilem, ze wezme ponasypuje trutke do pudelek i poobstawiam nimi zboze dookola, zeby jak zwierzak bedzie szedl na jedzenie, to zeby najlpierw skosztowal trutki. ma ktos inny pomysl?
    • Przez michu20
      wyczytałem w internecie ze zawieszenie paru kostek do wc na maszynie która zimuje odstrasza gryzonie które mogą poprzegryzac kable może ktoś praktykował takie coś a jak nie to może podzielcie się swoimi sposobami na pozbycie się tych nieproszonych gości
    • Przez Jakub6755
      Mam problem z wołkiem zbożowym który zalągł się w jęczmieniu i pszenicy. Przechowuję ziarno w drewnianych sąsiekach mam niewiele może 1t używam tylko dla siebie (dla kur,krów).
      Czym mogę to zwalczyć ? podobno świece dymne są dobre ale nie wiem czy można je stosować na zboże czy musi być puste pomieszczenie, moje sąsieki są w drewnianej stodole więc nie jest zbyt szczelnie. Proszę o pomoc i doradzenie czegoś
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj