Zaloguj się, aby obserwować  
fiolek

amazone d7 4m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fiolek    1

dzisiaj jak siałem to ukręciłem wał napędzający (ten co idzie przez cały siewnik od kola do koła), niech ktos doradzi co mam teraz zrobic czy pospawac to czy kupić następny a może przerobic na napęd z jednego koła

mam jeszcze jedno pytanie czy ten wał jest łączony gdzieś na środku siewnika . Wał został ukręcony zaraz za łożyskiem przed lewym kołem

coffey23    19

ja u siebie już 2 ukręciłem u mnie zrobiliśmy tak w centrostalu we wrocławiu mają wałki 35mm taki jak jest w amazone jak się nie myle i była możliwość kupienia takiego wałka na wymiar ruwno 4 m już nie pamietam jaka to stal ale podawaliśmy że to na oś jakąś lepszą braliśmy i tylko otwory trzeba powircić na zabezpieczenia oś nie jest łączona pierwszy raz było ją ciężko wybić bo ma tulejki z tworzywa w środku i były zatare w kurzu

Wiadomość z agroFakt.pl

coffey23    19

mogą być różne przyczyny za szybko opuszczany siewnik za mięko na polu i ciężko idzie koło ja mam wąskie i napewno ciężko idą no i zmeczenia materiału w rojęczynie agromix wpisz w google to ci tam powiedzą ile kosztuje wiem że dużo ale niechce zmyslać kwoty bo już nie pamietam dokładnie

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez mikolaj90
      Witam. Przymierzam się do zakupu siewnika 3m,  w grę wchodzi Amazone Cirrus 3003 lub Vaderstad spirit  R300s i nie wiem co wybrać może pomożecie jakie są zalety a jakie wady tych siewników,  Będę wdzięczny za wasze opinie
    • Przez emtezecik
      jak w temacie ma ktos cos dobrego na zbyciu ? chetnie odkupie
    • Przez Pawel0418
      Witam,potrzebuje pomocy stoję przed zakupem agregatu uprawowo siewnego do zetora 7745  73km.
      Znalazłem taki o to zestaw,ale nie wiem czy zetor da rade bo gdzie nie gdziee mam gline.https://www.olx.pl/oferta/agregat-aktywny-uprawowo-siewny-lely-nie-amazone-maschio-rabe-CID757-IDmXW4I.html#d20a5ed7cb  proszę o jakieś informację,a może coś innego.

• Przez KrzysztofSzafraski
      Witam.
      Mam pytanie dla użytkowników rozsiewacza amazone za-u chciałbym wymienić tarcze z wysiewu 24m na 15m ale nie wiem do końca jaki typ byłby odpowiedni ponieważ są dwa rodzaje z tego co przeczytałem na forum OM i OS. W instrukcji są tarcze os 200mm i 240mm i nie wiem czy takie byłby odpowiednie?
      Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy do rozsiewania nawozu na 15m trzeba ustawiać kąt na ramionach ciągnika oraz co to za parametr z tabeli który zaznaczyłem

amazone.bmp
    • Przez szymczak
      Witam. Wyjmował ktoś z siewnika Amazone D8 wałek wysiewający? Ja próbowałem, ale jedna z tulejek z prawej strony przy skrzyni przekładniowej nie chce się przesunąć na wałku (tak jakby brakowało miejsca). Brakuje mi 0,5 cm...  przez to wałek nie może pójść w górę. Najdziwniejsze jest to, że według katalogu powinna znajdować się tam krótka tulejka blokowana na dwie śrubki, którą po odkręceniu przesuwa się w bok. Ja natomiast mam tam jakąś przekładnię redukcyjną, według katalogu zakupioną chyba opcjonalnie. Tulejka która mi przeszkadza jest częścią tej przekładni, jest chyba mosiężna, kołkowana na kołek sprężysty.  Pozostaje mi poluzować wszystkie rolki wysiewające i cały wałek wtedy przesunąć kawałek w lewo, ale wydaje mi się to zbyt skomplikowane jak na tą czynność... Proszę o pomoc kogoś zorientowanego
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.