Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bastek2210

Maszyna do mieszania paszy

Polecane posty

bastek2210    42

Witam od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zbudowaniem maszyny do mieszania paszy takiej jak prawdziwy paszowóz tylko stojące do mieszania min (kukurydzy, osypki, słomy,siana innych dodatków) dla kilku krów. Najlepiej żeby to było na silnik elektryczny i trzeba pewnie będzie zastosować jakieś noże do cięcia . Jak myślicie da się coś takiego zmontować <_< ?? Jak macie jakieś pomysły to proszę o podzielenie się nimi :D

Edytowano przez bastek2210

simson2812    356

no jeżeli to miało by i ciąć to musisz to zrobić na podobnej zasadzie jak paszowozy a takimi nożami czyli najlepiej to zró samą skrzynie paszowozu wraz z sercem tnącym

maciek9225    14

jako skrzynię możesz wykorzystać starą dmuchawę do siana, myślę że dałoby radę jakoś to przerobić aby spełniało powyższe zadanie

Wiadomość z agroFakt.pl

bastek2210    42

mariusz0209 dzięki za link szukałem czegoś takiego ale nic nie mogłem znaleść ;P To też jest dobry pomysł nawet lepszy od początkowego muszę zrobić coś takiego na podnośnik. Ciekawo ile to wyniesie. Potrzebna będzie przekładnia i sporo grubszej blachy...

mariusz0209    21

jeśli na podnośnik to zrób sobie na 4 poziome ślimaki z przeciwbieżnym uzwojeniem i załóż noże od oryginalnego paszowozu takie gwiazdki napęd przez przekładnię kątową a potem przez łańcuch na ślimaki. szybciej Ci wymiesza niż to z linku który Ci podałem

simson2812    356

jak masz stary rozsiewacz lejek to możesz wykożystać przekładnie ale widziałem tez że robię przekłądnie z mostu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez tractor560
      Witam Nurtuje mnie pytanie od jakiego wieku dajecie kiszonkę z traw cielętom???? Mam 3 cielaki dwa mają 4 miesiące a jedno ponad 3 Ładne i tłuste te dwa mogą mieć ze 130 kg a mniejsze ponad 100 ( cielaki HO ale wyglądają jak typ mięsny )
    • Przez Wielox123
      Witam chciałbym wysłuchać waszych opini na temat paszowozów do 8m3 chodzi mi o nowy. Polecicie coś drodzy użytkownicy?
    • Przez sebq11
      Witam. Poszukuję przekładni redukcyjnej do paszowozu Strautman 12m3 1 ślimak pionowy, najlepiej nowej lecz i używana wchodzi w grę dodam iż w temacie jestem kompletnie zielony( mam na myśli przełożenia) oryginał zdecydowanie odpada 15 tyś zł brutto. Paszowóz współpracuje z Ursusem 912.Jeżeli ktoś jest w stanie pomóc to byłbym bardzo wdzięczny.
      Jeżeli to nie ten dział prosze moderatora o przeniesienie.

• Przez Kielki
      OFERTA
      (Kiełki słodowe suszone)

Oferujemy kiełki słodowe suszone, które  z uwagi na bogatą zawartość białka idealnie sprawdzają się w żywieniu bydła, koni, owiec i kóz.

Proces powstawania:
      W końcowym procesie produkcji słodu browarniczego od ziarna słodu usuwa się korzonki wykształcone w trakcie kiełkowania, przepuszczając ziarno przez wibrujące płyty. Jako że ziarno jest suche, korzonki odrywają się z łatwością. Następnie kiełki są mielone na specjalnym młynie do kiełek.

Właściwości:
      Składają się z kiełków, korzonków, połamanych części ziarna oraz plew. Posiadają drobną strukturę fizyczną i znaczną zawartość węglowodanów rozpuszczalnych. Występują również: asparagina, betaina, cholina – należąca do fosfolipidów, które są związkami bardziej biologicznie czynnymi niż tłuszcze oraz cukry – maltoza, kwasy organiczne (mrówkowy, octowy, szczawiowy, mlekowy, bursztynowy, jabłkowy) oraz niewielkie ilości substancji gorzkich.
      Kiełki mają barwę od jasnej do ciemnobrunatnej, w zależności z jakiego słodu są odkiełkowywane.
      Kiełkujący jęczmień zawiera istotny poziom wielu witamin oraz makro i mikroelementów niezbędnych podczas rozrodu i wzrostu zwierząt, a także powodują wzrost wydajności mlecznej.

BIAŁKO OGÓLNE   20% - 25%
      WILGOTNOŚĆ  MAX. 14%
      POPIÓŁ   5%                           
      ​Kiełki słodowe suszone - mielone 700 zł / tona + transport

Kiełki słodowe suszone - granulowane 760 zł / tona + transport

Kontakt g.riegel@technicleader.pl
    • Przez AgroSikora
      Szukamy chętnych na kiszonkę z kukurydzy  z powierzchni 100 ha - więz w rachubę wchodzą tylko ilości całosamochodowe.
      odbiór może być luz bądz balot.
      Kukurydza rośnie w okolicy Pasłęka - do cięcia jeszcze z 2 tyg.

zdjęcie wykonane 8 września 2015