Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Budzu321

Gdzie iść

Polecane posty

Budzu321    0

Witam, jako ,że chodzę do 3 kl gim. muszę sobei wygrać szkołę dalej. Tu moje pytanie iść na TR lub TMR bo ma powstać w szkole, czy na jakiś inny kierunek np mechanik lub elektronik i puźniej po tym technikum iść na studium zaoczne jednoroczne rolnicze. Bo wiadomo bez szkoły rolniczej kasy z unii nie odstanę, bo zamierzam przejąć gospodarstwo po ojcu o całej powierzchni okolo 12 ha i 8 sztuk bydła.

Wiadomość z agroFakt.pl

Budzu321    0

Ale jeśli skonczę srednią czyli technikum np elektroniczne a puźniej skończe studium rolnicze zaoczne 1 rok to nie dostanę pieniędzy? Bo będę mial 2 zawody i elektronik i rolnik.

Edytowano przez Budzu321

Budzu321    0

Właśnie nie wiem :P Jak rolnicza to Kijany a jak inna i puźniej to studium rolnicze to Lubartów. Woj. Lubelskie

Pomoże ktoś?

Edytowano przez Budzu321

Marcin1515    10

Ja rowniez jestem w 3 gimn. Ja wybieram się do TMR lub do WETY . Weterynarz we własnym gospodarstwie moim zdaniem zawsze sie przyda :)

Edytowano przez Marcin1515

Jakub667    73

wczoraj na szkoleniu się że wystarczy być zarejestrowanym jako domownik w krusie i szkoła rolnicza nie jest konieczna tak z ARiMR mówiła pani Grażyna Wereszyńska na szkoleniu w białej podlaskiej

Edytowano przez Jakub667

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja chodzę pierwszy rok do TR. Mówią, że jeśli chcesz później iść na studia rolnicze to lepiej wybrać TR niż liceum, bo później na studiach będą same powtórki z technikum i studia nie sprawią większych kłopotów :)

Budzu321    0

wczoraj na szkoleniu się że wystarczy być zarejestrowanym jako domownik w krusie i szkoła rolnicza nie jest konieczna tak z ARiMR mówiła pani Grażyna Wereszyńska na szkoleniu w białej podlaskiej

Czy aby napewno tak jest??? Żeby puźniej się nie okazało że nie skończe szkoły i nie będę mógł brać MR

ja jestem na studiach i powiem tak jak kolega wyzej. lepjej isc do TR bo potwm na studiach jest lzej. a co do pieniedzy z unii to na mlodego rolnika nie masz co liczyc. przegladalem te zagadnienia i tam niemanic o dofinansowywaniu mlodych rolikow tak jak to mialo miejsce teraz. beda za tododatki w innej postaci np. kredyt preferencyjny do kupna ziemi, doplata do kazdej sztuki zarejstrowanej na stanie gospodarstwa itp. wiec to bedzie zmierzac ku kapitalizmowi jak masz kase to ci beda pomagac i bedziesz sie rozwijal a jak kasy brak to bedzie rolnik wegetowal.

Jakub667    73

ja tak to zrozumiałem o tuż ktoś(jakiś pan chce przepisać parę ha na syna) właśnie się pytał jak niema syn szkoły i chce przepisać na niego ziemie czy zwierzęta to czy musi robić jakieś kursy a pani na to ze wystarczyło zarejestrować syna w krusie jako domownika i tak jak by staż pracy mu naleciał czy coś w tym stylu

ale to ja tak zrozumiałem ale dla własnego bezpieczeństwa lepiej się gdzieś dopytać

Budzu321    0

To jeśli nie będę miał własnych pieniędzy na modernizacje to nie będzie mi unia zbytnio pomoc? Bo moja sytuacja przedstawia sie tak: mam 8 sztuk bydłą w tym 4 mleczne krowy dorosłę reszta młodzierz, 5 świnek, mam ciagnik t-25 no i wszystkie maszyny do niego, pola mam niecałe 12 ha, w tym roku dojdzie jeszcze jedna krowa mleczna to bedzie 5 a za rok będzie 6 mlecznych dojnych.

75 tysiecy od 2014 roku nie dostaniesz bezposrenio. takie dotacje beda ukryte w postaci dofinansowan do inwestycji. a zapomnialem mlody rolnik ma miec troche wyzsze doplaty do hektara. wiec warto sie zastanowic czy tak chcesz zyc. kolega jakub ma racje mozna byc rolnikiem bez wyksztalcenia rolniczego. wystarcza szkolenia i cos ewentualnie jakis kurs trzymiesieczny.

tespis17    21

Nie idź do TR masz małe gospodarstwo nawet średniej krajowej nie masz. Rolnikiem możesz zostać zawsze.

Marcon    7

Ja chodzę 2 rok na TMR i mam kolegę podobnego jak 'Budzu321. Można się zgodzić z Tobą 'tespis17. Rolnikiem można zostać zawsze ale nie z wykształceniem typowo rolniczym. Ja mówię tak: dowiedz się co i jak i wybierz sam jak uważasz za stosowne. Tutaj panowie dużo tłumaczą poczytaj i na spokojnie przemyśl. Pozdrawiam :)

ktoś idzie do szkoły w Białymstoku na kierunek technikum mechanizacji rolniczej

ktoś idzie do szkoły w Białymstoku na kierunek technikum mechanizacji rolniczej

shiva001    0

Jeśli nie wiesz gdzie iść do szkoły zachęcam Cię do przyjścia do szkoły rolniczej w Brzostowie ;)

Nie bd żałował swojej decyzji ;))

Radan    28

Ja proponuję TMR bo po tym jak nie rolnik to mechanik zawsze zostaje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kamil96
      Witam wszystkich przyszłych i obecnych rolników 

Założyłem ten temat z myślą po to aby wszyscy którzy mają zamiar zdawać egzamin zawodowy w postaci pisemnej i praktycznej mogli się zgromadzić w jednym miejscu.
      Nie ukrywam, że też będę zdawał ten egzamin w tym roku który odbędzie się na przełomie maja-lipca.
      A więc jak u was wyglądają przygotowania do tego egzaminu czy poprzez rozwiązywanie testów z poszczególnych przedmiotów zawodowych bo właśnie w mojej szkole tak to wygląda.

• Przez karol67893
      Witajcie.
      Chodzę ostatni rok do gimnazjum i chciałbym wybrać odpowiedni profil w liceum do studiów rolniczych ale niewiem jaką. Pomożecie mi doradzić co najlepiej. Chciałbym też aby studenci i absolwenci takiego kierunku studiów, napisali po jakiej szkole średniej skończyli studia.
    • Przez TheXxKamilxX
      Na początku chciałbym się dowiedzieć czy mogę  chodzić np do zawodówki rolniczej i do liceum na dzienne ?? 
      Większość szkół  (zaocznych) wymaga 17 lat mam 16 czy stanowi to większy problem bo niektóre nie mają takich wymagani? 
      Co jest wymagane przy ubieganiu się o młodego rolnika (w sensie jaka szkoła ) ??Czy nie wystarczyły by tak jak kiedyś kursy czy coś w tym stylu ???  
       -szukam zaocznego technikum lub zawodówki interesuje mnie okolica Radomia, jakieś propozycje ?? 
      Z góry dzięki za odp

• Przez xmatekx
      SIemanko!
      Mam zamiar w tym roku przystąpić do Olimpiady Wiedzy i Umiejetności ROlniczych.
      Blok agrobiznes :D

Jak sobie dobrze przygotować? Jak u was to wyglądało ?
      Pomocy !!! :D

• Przez mateuszsoja1
      Witam, juz niedługo bede stał przed wyborem szkoły po gimnazjum zastanawiam się nad:
      Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki 
      http://zsckrsichow.pl/cms/37648/technik_mechanizacji_rolnictwa_i_agrotroniki

Lub Techink Budownictwa tgz "Budowlanka"

Wiem, że było mnóstwo już takich tematów ale chciałby się dowiedziec gdzie bardziej opłaca się iść i gdzie można by pracować bo skończeniu tego technikum rolniczego. Z góry dziękuje za odpowiedzi :D