Skocz do zawartości

Polecane posty

ADMS    0

Witam kolegów! Posiadam MF3680 z przednim tuzem. Kiedy go kupowałem nie miał przedniego wom, tylko dziurę po nim. Planuję używać z przodu kosiarkę bijakową i mam w związku z tym pytanie: jak jest w tych ciągnikach rozwiązany napęd wom (przedniego)? Ze schematu wnioskuję że jest to silnik hydrauliczny zasilany przez oryginalną pompę ciągnika. Czy w związku z tym można (i gdzie) podłączyć jakiś silnik hydrauliczny z końcówką wom? Jaką powinien mieć wydajność? Zapotrzebowanie mocy to ok 25-30KM. Pozdrawiam!

mariusz(ZDUN)    175

Napewno?? a nie z silnika wałem??

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

czita    0

Przy moim 3655 przedni wom jest napędzany z wału silnika a załączany jest hydrulicznie.

Wiadomość z agroFakt.pl

ADMS    0

Ekspertem nie jestem, po prostu w instrukcji napraw, na schemacie hydrauliki widziałem 3 węże dochodzące do wałka wom dlatego wnioskowałem silnik hydrauliczny. @czita jak mniej więcej przebiega ten wał od silnika? Gdzie jest mocowany, bo sprawdzałem u siebie i nie widziałem zbytnio miejsca, gdzie ewentualny napęd mechaniczny miałby przebiegać. Mimo wszystko mechaniczny napęd byłby mocniejszy :) A mulczer trochę mocy potrzebuje.

czita    0

Wałek jest przykręcany do koła pasowego w z drugiej strony jest nasadzonu na wałek wychodzący z przekładni WOM

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam pytnko posiada u 912, zastanawiła sie z ojcem nad zmiana tego ciągnika na ciągnik z napewden (zamiana miął być na zetora) ale doszlismy do wnioski że silnik jest idealny skrzynia była wymjeniona itp...teraz mam pytanie czy ktoś może z was zakładał do tego ciągnika przedni napęt jak tak to czy dobrze chodzi i jaka kase trzeba szykowac??
    • Przez gasnica
      Siemka bracia. Mam ten sprzecior od 4 miechów i od początku miałem problem z wył. przedniego napędu :angry: mianowicie jak jest zimny (a czasem nawet jest rozgrzany) to za Boga nie idzie wyłonczyć go. Co z tym zrobić? Słyszałem że można jakoś bezpośrednio podłaczyć pod elektromagnes ten wyłącznik ale gdzie jest ten elektromagnes? A tak to super ciągniczek:) polecam każdemu. Malo pali, zwrotny, idealny do tura i swoje zrobi:) super
    • Przez saaQ
      mam maly problem kupilem ciagnik hurliman(to samo co same antares lub lamborghini)sprawdzialem naprawde wszystkie dzwignie przyciski itp a przedni tuz ani drgnie wiem tylko ze jest sprawny. Jesli ktos ma taki lub podobny bylbym wdzieczny za pomoc.
    • Przez henryBe
      Witam, czytałem o tym problemie na forum jednak wszyscy mają problem z rozłączeniem napędu. U mnie nie mogę go nawet włączyć. Cewka jest w porządku. Jaka może być tego przyczyna?
    • Przez witkow
      Witam wszystkich, mam problem z moim ciągnikiem Gdy olej w skrzyni biegów sie mocno rozgrzeje ,to sam załącza sie przedni napęd przy około 1500 obrotów silnika, a gdy się doda gazu to się wyłączy .Co to może być ? Dodam że olej nowy agrol u i filtr oleju wymieniony. .Jeszcze chciałbym wiedzieć czy do przedniego napędu jest jakaś pompka w skrzyni biegów która daje ciśnienie na cewke, czy to idzie z normalnej pompy hydraulicznej ? Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi