mechanikoperator

Chce przejąć gospodarstwo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam pytanie. Chce przejąć gospodarstwo po babci, ale nie chce iść bezpośrednio na rolnika tylko troszkę na inny zawód. Chciałbym się dowiedzieć także jak wyglada praca mechanika operatora maszyn i urządzeń rolniczych (praktyki, lekcje itp.) Czy jak bym poszedł na ten zawód mogłbym otrzymać jakąś premie i przejąć gospodarstwo po babci???

Wiadomość z agroFakt.pl

ryki    9

Przejąć zawsze możesz nie ma obowiązku posiadania jakiegokolwiek wykształcenia aby kupić czy tez dostać ziemię. Lecz aby uzyskać premię młodego rolnika to już obowiązują inne zasady np powierzchnia gospodarstwa inna dla kazdego województwa, wykształcenie rolnicze itp. Kiedyś można było uzupełnić wykształcenie w ciągu 5 lat. Najlepiej udaj się bądz zadzwoń do ODR to ci wytłumaczą, napewno w necie też można to znaleźć np na stronie ARiMR.

Przejąć zawsze możesz nie ma obowiązku posiadania jakiegokolwiek wykształcenia aby kupić czy tez dostać ziemię. Lecz aby uzyskać premię młodego rolnika to już obowiązują inne zasady np powierzchnia gospodarstwa inna dla kazdego województwa, wykształcenie rolnicze itp. Kiedyś można było uzupełnić wykształcenie w ciągu 5 lat. Najlepiej udaj się bądz zadzwoń do ODR to ci wytłumaczą, napewno w necie też można to znaleźć np na stronie ARiMR.

Teraz chodze do do 2gim. Kiedy moge ubezpieczyć sie w KRUSIE? Gospodarstwo babci przekracza średnia wojewódzka. Czy jak poszedlbym na mechanika operatora maszyn i urzadzen rolniczych to nie dostałbym wtedy premii?

Karol445    41

Sprawdź czy twój przyszły zawód spełnia wymagania ARiMR bo oni maja listę zawodów które spełniaja wymagania A tak poza tym to chyba masz jeszcze duuuużżo czasu żeby o tym myśleć 2gim=15 lat to masz jeszcze co najmniej 3 lata na rozmyslania o tym czy chcesz się w to bawić i oczekiwania czy sie przepisy nie zmienią.

Sprawdź czy twój przyszły zawód spełnia wymagania ARiMR bo oni maja listę zawodów które spełniaja wymagania A tak poza tym to chyba masz jeszcze duuuużżo czasu żeby o tym myśleć 2gim=15 lat to masz jeszcze co najmniej 3 lata na rozmyslania o tym czy chcesz się w to bawić i oczekiwania czy sie przepisy nie zmienią.

Spełnia wymagania.

Skoro spełnia to pozostaje Ci czekac na swoje 18 urodziny i wtedy zaczynać sie starać o premię

A jeszcze chciałem się zapytać. Wiesz może jak wyglądają praktyki?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez CyfrowyTomek
      Witam,
      Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką
      W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).
      Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 
      Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?
      Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?

Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14
    • Przez bozar
      Czy wiecie gdzie (i czy w ogóle) można zapisać się na kurs R3, ale robiony w całości przez internet w ciągu 6 miesięcy? Widziałem kilka ofert, ale w większości są to kursy gdzie materiały są przesyłane przez internet, a jednak kilka zajęć trzeba odbębnić. Zależy mi na tym żeby przeszło to jak najszybciej i jak najbardziej gładko jak tylko się da - im mniej zachodu tym lepiej.

Jeśli jednak trzeba byłoby się przejść na jakieś zajęcia to w grę wchodzi wyłącznie Warszawa.

Dzięki z góry za pomoc!
    • Przez Konrad156
      witam ja mam takie pyatnie czy jak dwa miesiące temu zrobiłem teorie na kat b i jakies dwa tygodnie temu odebrałem prawo jazdy to moge na podstawie tej teorii zdać kat t czy nie bo chciałbym sie zapisać ale nwm jak to dokładnie wygląda
      jaka cena prawa jazdy jest na kat t?

• Przez kuba24051
      witam. czy ktos zdaje egzamin z kwalifikacji r3 w styczniu i w lutym tego roku ??
    • Przez TraktorRider2
      Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś może wie gdzie w województwie Warmińsko - Mazurskim organizowane są takie szkolenia? Najlepiej jeśli były by w okolicach Węgorzewa, Giżycka, Kętrzyna. Proszę o odpowiedź.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.