Skocz do zawartości
tomi21

jodełka w zbozu

Polecane posty

tomi21    0

dzisaj kosilem zboze i duzo było jodełki w zbozu było a zboze było pryskane od czego moze być to ?????????

tomek15h    14

"Jodełka"? Masz na myśli chyba skrzyp polny,żaden oprysk mu nic nie zrobi jedyne co musisz zrobić to solidnie zwapnować pole bo jest zakwaszone.

zorzyk2    50

Chwastox go zwalcza. Rośnie na zakwaszonej glebie, więc tak jaj napisał kolega trzeba wapnować.

Wiadomość z agroFakt.pl

mateuszston    5

wzialem pole w dzierzawe , ugor, jeczmien posialem, byl pryskany gallupem przed zbiorem ale gallup sosenki nie ruszyl, a teraz to tez wapno damy granulowane.... powodzenia:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mrursus7
      A wieć mam mały no moze i duzy problem bo jak wiadomo kosimy poto aby mieć jak najwiecej. Z roku na rok jak zakiszam kukurydze to po otwrciu jest duzo odpadów , probowalismy juz chyba wszystkiego. Rozumiem jakby było tam gdzie dziura np myszy ale to takie warstwy są na srodku z boku na dole pryzmy , i tak co roku. W poprzednim roku kosilismy podść późno cała była sucha tak przełom połowy wrzesnia a ziemie mamy slabsze wiec wiecie troche suszy i juz zaczeła schnąc ( powodem było popsucie sie sieczkarni). Tniemy jednorzędówką , wczesniej Forshnittem i tak samo było czy wiecie moze co zrobic aby tak dużej ilosci sie nie pozbywać ? Dobre 2 małe rozrzutniki zawsze wylecą z 2 pryzm. Może wy macie jakis konkretny sposób
    • Przez deer20
      Witam, założyłem ten temat ponieważ myślę że ten okres jest jak najbardziej słuszny, gdyż jeżeli pogoda dopisze to u mnie w okolicy za jakieś 2 tygodnie, będzie można wjechać w jęczmień ozimy. Wiem że nie jest to odpowiednia kategoria, lecz odpowiednia nie została jeszcze utworzona i dlatego został założony właśnie tutaj. Piszcie jak wyglądają u was zboża na chwilę obecną, jakie prognozy plonowania itp. Pozdrawiam
    • Przez konrad1166
      Witam chcialem sie Was spytac jak wam sypie w tym roku. Pozdrawiam
    • Przez RYZYNH
      Mam pytanie czy w waszych okolicach koszą gdzieś kukurydzę na ziarno,bo w mojej okolicy już zaczęli i to spory kawałek.Chyba się ludzie się na pieniądze nie mogą doczekać.
    • Przez RdzaPietruszka
      Znalazłem fajne filmy :

http://www.youtube.com/user/2505piotr