Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
damaxyz

Problem z cięgłem dolnym TUZ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damaxyz    16

Witam,

Cały czas wygina mi się cięgło dolne TUZ'a tylko z prawej strony w ciągniku Farmer 10244 (to które służy do ustawiania maszyny w pozycji środkowej ciągnika). Co może być przyczyną tego - raz stało mi się to podczas pracy prawdopodobnie dlatego, że skręciłem z opuszczoną maszyną (Ares TL), innym razem podczas transportu (nie wiem dokładnie w którym momencie). Spotkał się ktoś z takim problemem.

Pozdrawiam,

Edytowano przez damaxyz

damaxyz    16

Chodzi o to ramię z hakami czy te rozpórki?

Chodzi o te rozpórki, które się rozkręca w aby maszyną nie rzucało na boki.

Wiadomość z agroFakt.pl

nuszka007    64

W farmerach jest taki myk, kolokwialnie mówiąc, że one nie rozpierają jednakowo na każdej wysokości. Z tego co zaobserwowałem to one ściskają się coraz bardziej w miarę podnoszenia, a nie powinny. Przyczyną tego jet to że inżynierzy nie wpadli na to, że osie cięgła i rozpórki muszą być zamontowane współliniowo. U Ciebie się to wygina bo za mocno skręcasz i przy podnoszeniu ciężkiej maszyny rozpórka się gnie. Czemu akurat prawa? Bo masz pewnie cięgło prawe niżej od lewego lub jest to po prostu czysty przypadek. Po prostu dawaj trochę luzu na cięgłach i problem zniknie, ale nie za dużo bo wyjdzie na to samo- w wyniku bujania może stuknąć w rozpórkę.

damaxyz    16

No właśnie w instrukcji jest napisane że regulację nalezy wykonywać tylko w górnym położeniu maszyny kiedy to te cięgła są najmocniej ściśnięte i tylko wtedy ja je skręcałem. Jak opuszczam maszynę to faktycznie robi się na nich niewielki luz ale w moim przypadku to nie jest przyczyna krzywienia.

To czy jedno jest niżej od drugiego muszę sprawdzić ale czy da się ich ustawić na jednej wysokości.

Czy kontrę na tych cięgłach trzeba mocno dociągać?

Edytowano przez damaxyz

nuszka007    64

Ja odkąd skręcam wszystko ręką nic się nie dzieje, kontry prawie nie używam. Najlepiej załóż na podnośnik belkę zaczepową i popatrz co się dzieje, bo z założoną maszyną niewiele zobaczysz. Jak masz krzywo cięgła to przy podskoczeniu maszyny ona nie upada jednakowo na cięgła tylko zawsze najpierw na wyższe, a potem cała siła jest skierowana na to niższe i raz, że bardziej buja, a dwa, że może się rozpórka wyginać

nuszka007    64

Wieszak prawego cięgła masz skręcany przecież. W gruncie rzeczy lewe też wisi na gwincie, ale po co kombinować.

damaxyz    16

Witam,

Faktycznie prawe ramie było wyżej niż lewe o jakieś 2 cm od lewego - czy mogło to być przyczyną?

Pozdrawiam,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Piasek186
      Witam ! dałem do regeneracji pompę wtryskową perkinsa 4cyl , kiedy ją przywiozłem i podłączyłem ciągnik nie chciał odpalić tak jakby nie dostawał paliwa ale czasami ruszy tzn nie odpali ale słychać jakby dostał paliwo. Wszystko odpowietrzone i przedtem była podłączona w ten sposób że 4 i 3 przewód był zamieniony ale chodził normalnie od początku ... zadzwoniłem więc do takiego majstra i powiedział żeby założyć je normalnie . Ale cały czas jest to samo nie chce odpalić . proszę o pomoc
    • Przez MiRol
      Piszcie wszystko co wiecie o tych ciągnikach
    • Przez Dori
      Hej, 
      Może wy się orientujecie, czym można pociągnąć przyczepę ważącą koło 8 ton? Czy to musi być ciągnik rolniczy? 
      Wiecie jakie przepisy to regulują?
      Być może to banalne pytanie, ale nie mam na ten temat pojęcia, przyda się każda wskazówka gdzie szukać informacji.
    • Przez tomaszek_135
      Co myślicie na temat ciągników international. Zamierzam kupic jakiś ciągnik w przedziale od 70 do 90KM a ostanio wpadło mi takie ogłoszenie :http://otomoto.pl/international-886-A260838.html . Co myslicie na ich temat? Jak z awaryjnością, spalaniem i dostępem do części?
    • Przez benio1967
      Witam,kupiłem taki ciągnik 1694 i potrzebuję informacji o tych ciągnikach