Skocz do zawartości
Micu

Sipma, krone, welger, class ... Co wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Class
Micu    0

Witam. Mam zamiar na ten sezon kupić prasę do 20 000zł. Nie wiem jaką wybrać, wiele ludzi radzi mi kupić polską, ponieważ wszędzie dostane do niej częścci itp

A może jest tu ktoś z podlaskiego i zna jakiś dobry komis z prasami albo ktoś ma na sprzedaż ?

Co wy o tym sądzicie? .

PS: Do traktora Zetor PROXIMA 7441

Pozdrawiam, Micu. ;)

Edytowano przez Micu

Han360    124

Ja ci proponuje Sipme ;) Polska,części do niej dostaniesz wszędzie i nie takie drogie B)

Edytowano przez Han360

UBUNTU    0

Obecnie również z częściami do zachodnich maszyn nie ma problemu, ale stare sipmy to mocne prasy

Edytowano przez UBUNTU

Wiadomość z agroFakt.pl

ysy    32

a ja proponuje poszperać w temacie rolujące tam je dużo na ten temat

rafal4610    54

matko Bosko... Ciągle Polacy myślą że do zagranicznych maszyn nie ma części... Ja mam Gallignani na systemie Welgera i łożyska pasują od czegoś tam od Bizona i kosztują 20zł... Ja bym nie brał Sipmy bo za tą kase będzie nieźle wyjeżdżona,a każdy zna jakoś Polskich maszyn. W Krone też bym sie nie pchał bo widziałem KR125 w akcji i troche słabo zbija. Znajomy Zetorem 7341 ciągał Claas Roland 44 i ładnie zbijał i nie miał jakichś większych problemów.

Micu    0

rafal, dzięki bo właśnie najbardziej interesuje mnie krone kr125 ;). Mój sąsiad też ma Classa rolant 44 i nie narzeka, belował u mnie pare razy i jest ok.

Edytowano przez Micu

hatetusk    1

A ja odradzam Claas 44 Ma ona kilka wad - źle zaprojektowany układ kilku łańcuchów co przekłada się na ich szybkie zużycie, nie ma zamków tylko zawór hydrauliczny który utrzymuje klapy co może skutkować mniejszym dobiciem bel w zależności od ciągnika A jeśli już to w żadnym wypadku nie bierzcie tej gdzie obwiązywanie sznurkiem wykonuje się ręcznie poprzez ciąganie linki - to jest prawdziwa masakra zwłaszcza jeśli prasujemy materiał który się mocno kurzy - nie można wtedy zamknąć tylnej szyby i wszystko ląduje na operatorze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maniek299
      Witam, Kupiłem  prasę z590/1 z rotorem i nożami z elektrycznym sterowaniem i chcę wymienić olej przekładniowy, przyglądałem się ale nie zauważyłem śruby kontrolnej. Wiecie ile tam wlać? Jeszcze mam dwa pytania: czy rolki podające siatkę powinno się dać obracać ręką w czasie postoju, bo ten metalowy się kręci a ten gumowy stoi. I jeszcze jedno czy da się jakoś wyjąć rolkę z siatką bo próbowałem tak jak w instrukcji ale nie idzie. widać że te kołki rozporowe w środku się nie schowaly po zluzowaniu tej bocznej śruby przy hamulcu. Pozdrawiam
    • Przez lexiflexi
      Witam... Przytocze temat z ponad miesiąca o którym nie pisałem tutaj ... Kupiłem siatkę ecobull do sipmy z279/1 ... Pierwsze 20 bel kiszonki ładnie owinela aż zachodziło za boki ... Później już trochę boki odslonila i zauważyłem ze boki siatki są luźne chodzi o ta co jest nawinieta na rolce a do dołu schodzila napieta. .. Mój system co sam przerobilem nie dawał rady później już jej ładnie rozciągnąć ... Dodam ze miałem wcześniej manuagrii i z nią nie było żadnych problemów ... O co tu może chodzić ? Czy ta siatka z ecobull jest źle nawinieta ? Zostało mi ponad pół rolki szkoda to wyrzucić ...
    • Przez wasil
      Witam. Jaką prasoowijarkę wybrać do New Holland t5060?? Zastanawiam się nad tymi dwoma. New Holland ma zwiększoną moc do 116km. Proszę o radę.
    • Przez zetor7745
      Witam posiadam Sipme 279/1 i zamierzam zalozyc do niej aparat na siatke i tu pytanie dla posiadaczy jak on sie sprawuje wymiencie wady i zalety.

Z góry dzieki
      Pozdrawiam Bartek
    • Przez Arturo1610
      Witam wczoraj zauwazyłem ze po prasowaniu sianokiszonki łańcuch ten głowny który zwija balota jest tak gorący ze w niektórym miejscu nie mozna sie go dotknąć. Wcześniej raczej tak nie było. Co moze być problemem w takiej sytuacji ? Dodam ze ostatnio pękło mi pierwsze łożysko odkąd mam prase czy to może łożyska sie koncza i przez to ten łańcuch sie tak grzeje ? Proszę o pomoc