Skocz do zawartości
grzybu1

Kukurydza cukrowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzybu1    2

Witam.

W tym roku mam zamiar posiać kukurydzę cukrową, tylko nie wiem jaką odmianę zakupić. Znalazłem takie :

COMANCHE F1

Tasty Sweet

Candle

Basin

Może mieliście do czynienia z tymi odmianami kukurydzy, lub innymi ?

Bardzo proszę o pomoc.

endzit    26

U mnie sieliśmy zawsze tylko:

Boston lub Jubilee( wysokia rośliny- ładna ale czasem wylegała)

grzybu1    2

Bardzo zależy mi na tym aby zbiór kolb przypadał na początek lipca lub troszeczkę później i aby kolba była w pełni wkształcona.

Wiadomość z agroFakt.pl

Mlody97    0

ja kukurydzę zacząłem zbierać 22czerwca z pod przykrycia (agrowłókniną), i jak zajechałem na rybitwy sprzedać to nie chcieli mi uwierzyć że to Polska kukurydza :P

anuleczka    0

jak sądzicie opłacalny jest siew kukurydzy cukrowej na kolby...słyszałem,że można na tym zarobić.Mam zamiar siać na wiosnę.Jeśli ktoś już siał niech da znać czy to jest opłacalne i jak duże nakłady trzeba ponieść.

wojtekman16    0

Witam, też jestem zainteresowany tematem... Kiedy mogę posiać QQ cukrową z myślą pod przykrycie agrowłókninę. Dodam, że mieszkam na dolnymślasku, więc jest ciepło. Jaką powierzchnie obsieje 1kg nasion? Dawka nawozu taka sama jak pod zwykłą QQ? Podpowiedzcie mi troche, bo pierwszy raz zaczynam z tym biznesem :mellow:

Pozdrawiam

Wojtek

sokolam    5

Jakie ceny osiąga kukurydza na gieldach sadzona z rozsady ? Czyli jak najwczesniejsza ? I czy jest na to ruch ?

sokolam    5

Nikt nic ? Kupiłem na testy 10.000 nasion Sweet Nugget i planuje wsadzić w multiplaty. Jakie były by najlepsze do kukurydzy ? 104 będą dobre ?

John175    33

Na giełdy to widze, że jedynie w tackach chcą. A czy warto robić rozsade to nie wiem, ale moim zdaniem za dużo zabawy i kosztów. I z tego co się orientuje kukurydze ciężko znosi przesadzanie.

jjacekk4    3

nie tylko przesadzanie ale i temperatura robi swoje bo jest kolba mniejsza ale czego sie nie robi za 20 groszy wiecej

jjacekk4    3

zależy jak ci sie uda, jak jesteś pierwszy to wezmiesz więcej minus robota, sadzonki, włókniny to może ci zostanie 20-25 gr więcej ze sztuki, Lepiej sobie dwa razy tyle wsadzić normalnie w grunt i liczyć na cenę w sezonie 

aezakmi666    1

miałem ta odmiane , Dobra jest jak posadzona jest punktowo a nie siewniczkiem dało czasem po 2 nasionka i słabo wyszło . Podrugie nie wiem kto teraz sadzi QQ bo ona najlepiej posadzona w maju kiełkuje i rośnie szybko przeesadzona sie meczy i potrzebuje ciepła , Nieh Ci idzie handel rozsada ale QQ raczej kto sadzi to z ziaren

jjacekk4    3

u nas na Igołomii to dziesiątkami tysięcy sadzą, cena 50gr jest ok, powinno być plus minus 1,3-1,5 kolby z krzaka a w paletki to sadzą z reguły Ci co chcą się szybko dorobić potem jadą z tym na giełdę a tu zonk bo ktoś wpadł na pomysł żeby dwa tygodnie wcześniej zasadzić, spalił tone węgla więcej i wyszła mu 3 dni wcześniej i co on to za kasy za te 1000szt nie dostał ale ile się powkurwiał przy sadzeniu tego to już nie powie tylko odda u lekarza i w aptece. 

Freeman10    1

Witam. W tym roku chciałbym sprubowac zasiać 1 ha kukurydzy słodkiej tak na próbę. Mniej więcej orientuje się jeśli chodzi o podstawy, tz. nawozy itp itd. na tyle ile pisze w internecie. Czego nie piszą to jakie konkretnie odmiany brac pod uwagę, jaka jest wydajność średnia w przeliczeniu na ilość kolb, ile ludzi potrzeba do obrywania tego, jeśłi bym kolby pakował w pojemniki i owijał folią do sprzedaży to czy w tych pojemnikach mogę ją dłużej przetrzymać, czy to musi iść na bieżąco, ile mam czasu po zbiorze na sprzedaż, bo z tego co pisze w internecie to 24 godziny jeśli nie mam gdzie przechować. 

karoljawor    0

Witam forumowiczów. Chciałbym się od Was dowiedzieć jakie środki stosuje się do ochrony kukurydzy cukrowej przed chwastami?

John175    33

te same co  na kukurydze kiszonkową/ziarnową, np. Maister, Maister Power.

sokolam    5

jakies ceny znane ? u mnie bedzie za okolo tydzien.

do zbioru musi byc żółta ? Bo u mnie jest jeszcze taka na pół.. tzn blady kolorek i ziarka jeszcze mieciutkie

Edytowano przez sokolam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mszkup
      Koledzy muszę zasiać hektar marchwi i nie wiem jak to się robi.Interesuje mnie: termin siewu,nawożenie,czym siać,rozstaw rzędów,czym pryskaś,koszt uprawy jednego hektara,plon jest niejstotny.
    • Przez benek79
      Witam. Sieje ktos z was pietruszke? Chciałbym sie dowiedziec podstawowych zasad uprawy i siewu tej rosliny.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez kasperoo7
      Cześć! Proszę o pomoc: co może być przyczyną pojawienia się takich narośli na owocach dyni odmiany Bambino? Czy to trefny, przekrzyżowany materiał siewny? Dziękuję i pozdrawiam.

• Przez ziomalek0
      Witam. Czy na tym forum są producenci pora??? Chciałem się dowiedzieć w jaki sposób zbieracie to warzywo. Pozdrawiam