Skocz do zawartości

Podłoże firmy KLASMANN


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam panowie. Chciałem zasięgnąć opini na temat substratu firmy klasmann ponieważ sawsze sieje w pasłęku ale jakość jest nie zadowalająca i ciekaw jestem jak zachowują sie rośliny w podłożu klasmana. pozdrawiam

Opublikowano

powiem szczerze ze nie zauwazyłem zadnej róznicy we wzroście w tych podłozach. jednyna jaka była to ze podłoza mają inny kolor i w pasłęku trafia sie sporo grubszej frakcji. jesli uzywamy go do paletek to trzeba przesiewac.

 

a klasmann chyba taniej wychodzi bo sa wieksze 200 l paczki

Opublikowano

Pasłek ma teraz podłoze do wysiewu - taka drobna frakcja nie trzeba tego osiewać do paletek

tu u mnie też u niektórych jest taki drobny wysiew w 250l workach, robie to gdzieś na wschodzie ponoć

Opublikowano

Używałem pasłęku, jakiegoś ukraińskiego (i hollasu,czy to nie pasłęk czasem ?) jednak z klasmanem mam najmniej problemów podczas nawadniania, (najgorsze jest przelanie co nie?)więc go używam. Co do przepłacania nie jest to jakaś drastyczna różniuca, jednak w każej marce można znależć jakieś odrzuty, zwracajcie uwagę na opis torfu na każdym worku, b o jeden w zeszłym sezonie kupił klasmana bez opisu i jak porównaliśmy to były dwa różne podłoża.

Opublikowano

Z tym podłożem aktywnym to lipa, podejrzewam zbyt duże zasolenie, ale badań nie robiłem po prostu siewka selera zatrzymuje się przy wypuszczaniu serduszka i żóknie, pory stoją i nie rosną a cebula cukrowa zrobiła się w cytrynkę... Na szczęście że testowałem, a nie rzuciłem się jak niektórzy na całość, pozostaję przy klasmanie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez zmfructsro
      Sprzedam umyte lub brudne ziemniaki w ilościach pełnej ciężarówki i pełnej palety. Możliwość
      pakowania w worki siatkowe, siatki, torby i big bagi. Kaliber do ustalenia. Możliwość dostawy.
      Numer WhatsApp: +45 71 81 86 24


    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez laczek95
      Witam czy ktos z was uprawial koper na pęczki lub na przemysł ? 
      Czy sa możliwości kontraktacji czy tylko sprzedaż na giełdzie ? 
    • Przez 360ursus4011
      Witam. Niewiem czy temat już był ale się spytam . Gdzie sprzedajecie obraną cebule i jak jest z sprzedażą bez umowy i z umową . Jestem z okolic inowrocław 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v