Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
szymon3

Claas jaguar 695 mega

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
mincek18    8

Cześć na początek wymień filtry paliwowe i sprawdź odstojniki przy pompkach ja miałem w tamtym roku taki sam przypadek tylko w jaguarze 680 w odstojnikach tyle syfu się nazbierało że mało paliwa dostawał :) ale i przy okazji filtry powietrza sprawdź czy nie zabite :D

Wiadomość z agroFakt.pl

szymon3    0

Filtry wymienione na nowe i filtr powietrza tez. Olej rowniez wymieniony.

Sieczkarnia pracuje z przystawka champion 3000 a szczelina na gniotowniku bardzo mala mniej niz 1mm, a jaka powinna byc??

mincek18    8

a odstojniki masz czyste? nie ma w nich syfu? jeden jest chyba przed filtrami a drugi przy pompie paliwowej tak jak u mnie

Edytowano przez mincek18

dexterek    83

1mm? to stanowczo za mala szczelina! wrecz nie wolno na takiej pracowac. szczelina na gniotowniku powinna wynosic okolo 4mm. generalnie szczelina powinna byc jak najwieksza przy optymalnym uszkadzaniu ziarna. walki gniotownika obracaja sie z roznymi predkosciami, nie musi byc szczelina 1mm. ja w JD jade na 6mm i wszystkie ziarna sa pieknie uszkodzone.

winson92    0

tak jak koledy wyzej pisza sprawdz odstojniki i ta szczeline zwieksz u nas maja 685 i jest szczelina podejze 8mm (nie jestem pewien w 100%) a predkosc jaka kosza to ok 8km zalezy od kuku.. i tez chempionem 3000

dexterek    83

moze i miec na tyle ustawiona. tylko po co? jesli i na 6mm uszkadza ziarno? wiecej tylko pali. przy robieniu kiszonki wazne jest aby ziarno bylo tylko uszkodzone, niewazne w jakim stopniu, i tak krowa strawi. nawet lepiej jak jest mniej uszkodzone bo energia uwalnia sie dluzej. generalnie wystarczy zeby szklista warstwa byla uszkodzona.

arturs860    0

wedlug mnie szczelina powinna byc 2mm przynajmniej ja na takiej pracuje i tak pisze w instrukcji. przy 6mm to gniotownik tylko sie kreci i nic nie daje. co do tematu to sprawdz kolanka na górze baku bo mi czesto tam zbierał sie brud (kawałki kukurydzy) i to bylo powodem spadku mocy. sprawdz też rurke którajest zanużona w baku. co do wydajności to mega w dobrej qq wykosi 1,5 ha/h

dexterek    83

przy 6mm nic gniotownik nie daje? ile srednicy ma ziarno kukurydzy? mysle ze daje. cala masa przechodzi przez ta szczeline, nie ma opcji zeby ktorys z walkow chocby nie drasnal ziaren na tyle zeby sie nie rozsypaly w palcach. w JD mam 6mm a moge ustawic i 10mm

szymon3    0

Cały uklad paliwowy przejrzalem i wszystko ok. Nawet wymienilem pompke i waz zasilajacy. A jaka powinna byc ustawiona szybkosc wciagania przez walki??

mincek18    8

coś mi się wydaje że w instrukcji obsługi Jaguara było podane że szczelina ma być od 1mm do 3mm w zależności od tego jak sucha jest. w Jaguarze jeden walec jest na stałe a drugi na napinaczu ze sprężynami także jak dużo masy udzie to i tak trochę się szczelina zwiększy.

karpik9    0

Witam mam problem z sieczkarnia 695 mega. Problem moj polega na tym ze sieczkarnia slabo idzie w kukurydzy, 1 ha ładnej kukurydzy kosze ok 2,5h co wydaje mi sie bardzo dlugo, naostrzylem noze, przysunalem stalnice i wciaz jest to samo. Gdy jade w duzej kukurydzy i chce jechac szybko to silnik nie daje rady i obroty spadaja. Byl u mnie mechanik i stwierdzil ze silnik jest ok(cisnienie trzyma, nie kopci, nie bierze ani grama oleju, nie grzeje sie) Jakosc kiszonki jest wrecz idealna bardzo drobno pocieta i kazde ziarno zgniecone. Moz mial ktos podobny problem?? Prosze o odpowiedz bo jak jade nia na usluge to wypale wiecej paliwa niz zarobie.

Myślę że to może być wina pompki zasilającej

Edit:

To jednak nie to o czym pisałem. Dopiero teraz zauważyłem Twój komentarz o pompce ;)

Edytowano przez karpik9

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Kredens1337
      Witam,
      potrzebuję 4 rzędowej sieczkarni do kukurydzy. Do tej pory kosiliśmy pottingerem gt, ale że ilość kukurydzy do koszenia z roku na rok zbliża się do 20 ha, pora na coś większego. Niestety w promieniu 100 km tylko jedna firma świadczy usługi koszenia, a jako że w mojej okolicy nie ma większych hodowców spodziewać ich mógłbym się co najwyżej w listopadzie, bo w sezonie nikt nie będzie gnał sieczkarni przez 2 powiaty.
      Tak jak pisałem, potrzebuję 4 rzędowej sieczkarni, ponieważ obsiewamy kukurydzę 4 rzędowym siewnikiem. Zależy mi na dobrej jakości sieczce, co najmniej to co wychodziło z pottingera gt. Mile widziany podbierak do trawy no i cena do 40 tys. 

I teraz tak, są dwie opcje:
      1.mengele sh30,kuhn mc 180 (jeśli ares 826 utarga ją na przednim womie, bo jazda do tyłu przez kiladziesiąt godzin jest dobra chyba tylko dla kaskaderów.) Niestety ciężko o ten model w polsce, nie wiem czy ma cepy, ale za to prosta konstrukcja, przy zakupie nie muszę się martwić o stan silnika, układu jezdnego,  hydrauliki etc...
       2.samojezdna - tu rodzą się obawy, więcej rzeczy może się popsuć, naprawy drogie lub bardzo drogie. 4 rzędowe maszyny są raczej starsze, pewnie ciężko o zakup jakichś pierdółek, bo zakładam że noże i podobne części są. Zależałoby mi na jak najmniejszej maszynie, ekonomicznej, bo i tak nie ma perspektyw na usługi. Na plus, to jeden traktor do transportu więcej, bo zwolniony z ciągania sieczkarni.
      W co celować, doczepiana, a może samojezdna? Jaka marka ma najlepsze zaplecze z częściami, czy mała sieczkarnia samojezdna musi być koniecznie stara, będzie mieć gniotownik? 
      Pozdrawiam!

• Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Mam taki problem iż zapycha mi się bęben przed gniotownikiem i jak się kosi to sieczka jest tez wyrzucana na heder. Początkiem sezonu kosiło się bajkowo nic się takiego nie działo a ostatnim czasem zapycha się czesto nawet po przejechaniu 20 metrów. Co może być tego przyczyną?
    • Przez Mikuś25
      Witam, 
      Mam problem. Sprzęgiełka przy kemper champion z lewej strony cały czas się zdzierają/zrywają (sieczkarnia class jaguar). Gdy wymienię na nowe, skosze 2 hektary i na nowo zerwane. Z prawej chodzą ok. Jaka może być tego przyczyna?? I co zrobić??

Podrawiam!  
    • Przez mateusz0045
      Czy ktoś posiada taki sprzęt , jesli tak to prosiłbym o podpowiedzenie mi wszystkich informacji które mogły by mi pomóc w użytkowaniu takiej maszyny . Jak z dostępnością części ? Czy mogę kupić gdzieś katalog do sieczkarni SF 6000 . Ewentualnie co się najczęściej psuje .
      Wady zalety itp...
    • Przez peewee1984
      Witam.
      Planuję zakup sieczkarni samojezdnej do koszenia kukurydzy i zbierania lucerny i innych zielonek z pokosu. W związku z tym mam pytanie czy do zbierania zielonki z pokosu potrzebna jest jakas modyfikacja sieczkarni poza wymianą podbieracza?? Jaka sieczkarnia jest najlepiej przystosowana do takiej pracy mieszanej? Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to okolo 60.000 pln. Dzieki za informacje