Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bugi

Car audio

Polecane posty

bugi    0

Nie znalazłem nigdzie podobnego tematu, więc postanowiłem napisać.

Co mi będzie potrzebne żeby samochód grał porządnie? Jaka kwota będzie potrzebna? Ile głośników i przede wszystkim jakich?

Pochawlcie się też tym co posiadacie w swoich samochodach ;)

Ja obecnie jestem zielony w tym temacie a w przyszłości przydało by się coś zmajstrować :P

Mam też pytanie, na co zwracać największą uwagę kupując głośnik do auta? Moc maksymalną, moc nominalną, pasmo przenoszenia, Efektywność czy Impedancja? Mógłby mi ktoś rozjaśnić co za co odpowiada i czego ma być najwięcej żeby głośno i porządnie grało?

jaro    163

Czy głośno =porządnie ?No to ja popłynę pod prąd (w myśl znanego kawału :D )-dla mnie te wszystkie "tuby" etc. to jedna wielka głupota nie wiem dlaczego ale ludzie uwielbiają bas od którego przysiada tył samochodu że o słuchu nie wspomnę.Z drugiej strony rozumiem jednak troszkę fanów "nowoczesnej " muzyki-faktycznie aby owego chłamu słuchać trzeba sobie najpierw ów słuch przytępić .Zauważyłem tez dziwną zależność-im auto słabsze,słabiej wygłuszone tym tuba wieksza :D -kompleksy ?

wierzba1272    8

Co do ceny...To ile przeznaczysz na ten cel, tyle będzie kosztowało, a uwierz na car audio można wydać naprawdę dużo. Najlepiej napisz jaką mniej więcej kwotę chcesz na to przeznaczyć. Co do grania jak pisze @jaro nie trzeba montować od razu masy głośników i tub basowych. Napisz dokładnie jaki efekt chcesz uzyskać: czy ma to być tylko głośne granie, czy chodzi także o jakość dźwięku.

bugi    0

Najlepiej jak by połączyć jedno z drugim :P czyli głośność z jakością. A kasa? hmm więcej jak 1000zł bym raczej nie chciał wydawać.

Narazie chcę się zorientować co i jak o montowaniu może pomyśli się za jakiś czas ;)

Edytowano przez bugi

wierzba1272    8

myślę, że na początek należy założyć jakieś dobre radio i zestaw dwudrożny z przodu, co polepszy średnie i wysokie pasma dźwięków. Aby uzyskać głębszy i wyraźniejszy bas należy zamontować głośnik niskotonowy w przygotowanej do tego skrzyni ( w żadnym wypadku nie montuj w samochodzie tub basowych itp. wynalazków). Można kupić gotowy subwoofer (głośnik niskotonowy) w skrzyni z wbudowanym wzmacniaczem, lub samemu zbudować skrzynie i umieścić w niej subwoofer i podłaczyć ją do dodatkowego wzmacniacza. Jeśli już montowałbyś dodatkowy wzmacniacz to lepiej kupić wzmacniacz 2+1 (lub 4+1 gdy chciałbyś zamontować głośniki średniotonowe w tylnych drzwiach) podłączyć do niego pozostałe głośniki, co polepszyło by ich granie.

Ważną rzeczą przy budowie instalacji car-audio jest wygłuszenie auta i montaż głośników w przygotowanych do tego miejscach (skrzynie, mocowania i dystanse z MDF) Jednak wygłuszenie nie jest rzeczą tanią i w tej kwocie raczej ciężko coś zdziałać. Co do głośników to można kupić na allegro gotowe panele dystansowe do montażu ich w drzwiach z niewielkie pieniądze. Zaletami tego rozwiązania jest większa stabilność głośnika który jest montowany na sztywno, a nie do tapicerki, co w konsekwencji polepsza jakość dźwięku.

A w ogóle jaki masz kolego samochód?

bugi    0

Obecnie jest to skoda felicia ale tak jak napisałem, narazie ogólne zorientowanie się a montaż za jakiś czas i pewnie już do innego autka :P

Ale dzięki za rady panowie ;)

kamil040193    31

Kurcze gdyby w każdym samochodzie montowali fabrycznie nagłośnienie BOSS-a to pewnie nikt by nie myslal a zadnych tubach itp.. Ale pomarzyć sobie tylko mozna..

Edytowano przez kamil040193

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować