Skocz do zawartości
zipo1

jaka moc do agregatu 4m

Polecane posty

zipo1    1

witam zastanawiam się czy ciągnik o mocy 120 koni poradzi sobie z 4metrowym agregatem uprawowsiewnym z broną wachadłową, a ziemie mam wcale nie lekkie.Z góry dzięki za pomoc.

Wiadomość z agroFakt.pl

123wojtex    4

No ja jak mam uprawowo siewny 3m przy swoim ciągniku 110 km daje rade i nie ma cięzko to jak 4m i cięzkie ziemie to tak ze 150 kuców pewnie trzeba

fendt070    0

120 kucy to do 4 metrowego na ciezkie ziemie to trochę mało.. 3 metry maksymalnie , a i tak czasami może mieć co robić :rolleyes:

Moorgi    278

jak nowy ciagnik to da rade, przykładowo dobra 12-stka ma co ciagnac i to dobrze.. <_<

tomaszpa1    0

ja mam bierny agregat z famarolu. zdarzyła sie taka sytuacja ze zetor mi sie uszkodził u musialem siac jd 6100 (78KM) to radził sobie , fakt miał troche robote ale dawał rade bez wielkich problemów

zipo1    1

Myślę podobnie jak wy. może zacznę od początku mam zamiar kupić używanego JD o mocy 120 koni ewentualnie 130 i do tego 4 metrową amazonkę.chyba będę musiał pomysleć o new holandzie tm 160, tyle tylko że johny prostszy i podobno mniej awaryjny.

piotrb14    187

a nie lepiej kupić 3m bronę wirnikową i kupić 120 konnego JD ??? brona wirnikowa uprawi ci dużo lepiej niż wahadłówka a po 2 wahadówka bardzo wytłukuje ciągnik

piotrb14    187

a po drugie to z tymi 4 m to ciężko po drogach będzie ci jeździć nie mówiąc już o szosach

zipo1    1

Z tą brona to się pomyliłem chodzilo mi oczywiście o wirnikową. Będę musiał pomyśleć o czymś mocniejszym bo z 3 metrowym to długo zchodzi te sianie, myślę że 140 konny JD 6910 powinien dać radę, Kombinuję tak bo nie chcę JD serii 7 - jest za duży i za dużo będzie palił.

Moze ktoś doradzi czy lepiej zastanowić się nad new hollandem TM 160 bo ja trochę obawiam się ich awaryjności.

andrzej2257    109

nie pchaj się w newhollandy okropnie awaryjne ciągniki przykład hmm zamoyski woj. lubelskie powiat biłgorajski silnik w tm 190 zatarł sięwink.gif.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarek5036
      Witam. Chciałbym poznać opinie użytkowników agregatu talerzowego z firmy JanPol na temat jakości wykonania i kultury pracy.
    • Przez pulek227
      Witam,
      Potrzebuje informacje o plugu obrotowym euromasz 4 skiby
      Jest dosc tani i pytanie czy ktos go posiada
      Jak wyglada orka ciezkiej gleby?
      Czy ma duze opory i czy dobrze przykrywa?
    • Przez Adam9125
      Witam,
      Mam zamiar kupić agregat do uprawy uproszczonej Köckerling QUADRO 400, i mam takie pytanie czy on dobrze podrywa ziemie czy jednak rozstaw rap co 27cm to za szeroko jak do uprawy bez orkowej? Czy lepszy jednak byłby może Vario ?
      U mnie ziemie mieszane mady i piaski.

• Przez Marcin
      Jakie pierścienie wybrać do sześciometrowego wału uprawowego ciąganego za ciągnikiem, cambridge czy crosskill? Wał ma pracować głównie na zaoranym polu przed agragatem uprawowo-siewnym. Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
    • Przez vailus
      Witam
      Posiadamy w gospodarstwie kultywator 2.1m na szerokich pazurach który pracował do tego czasu przy c360. Na jesień zakupiliśmy zetora 8045 i planujemy z tatą poszerzenie szerokości roboczej do 2,7m oraz dokupienie do niego wałka strunowego. Co do zębów to przełożylibyśmy wszystkie szerokie pazury na dwie pierwsze belki (które przypominam że zostaną poszerzone), a na ostatnią belkę założymy wąskie pazury. Co do ziemi jaką będzie obrabiał taki zestaw to w przeważającej części jest to ciężka glina. Moje pytanie brzmi: czy dospawanie do do starego kultywatora kilku profili zda egzamin na tak ciężkiej ziemi? Tata pracuje przy spawaniu konstrukcji i co do jakości spawu raczej nie ma wątpliwości. I następne pytanie czy opłaca się robić taką modernizacje czy może lepiej zostać przy tym 2.1m?