Polecane posty

rozal22    19

Moje pytanie brzmi:

Chcę sprzedaćkukurydze ;) na pniu

 

ile ona jest warta

chodzi mi liczy się ją na ha czy na m3 sześcienne czy na wagę

i jaka cena

 

 

a i jaka cena na pniu a jaka jak ja skoszę ja i sprzedam

 

pomoże mi koś??

dręczy mnie takie pytanie

 

Z GÓRY DZIĘKOWAĆ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ma być na kiszonkę z cłach roślin??

Znajomy kiedyś chciał sprzedać po 1000 zł/ha ale nie było chętnego. Zasiana punktowo i niska.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Znacie może ceny tegorocznej kukurydzy z tego co ja się orientuję to za mokrą płacą 15 zł + vat a sucha 38 zł +vat

Rozbój w biały dzień czyli na zarobek nie ma co liczyć, niewiem czy nie trzeba będzie dołożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

A wiec tak jest w moich okolicach...(cennik bez umowy kontraktacyjnej)

dla kukurydzy o 0-2,0%zanieczyszczen przy 16,5-24,5%wilgotnosci cena wynosi 300,00zł

dla porownania (cena na umowy kontraktacyjne)

dla kukurydzy o 0-2,0%zanieczyszczen przy 16,5-24,5%wilgotnosci cena wynosi 315,00zł

potracenia to 11,5zł za 1%

Ja mam zakontraktowana kukurydze, lecz niestety nie mam suszarni a nie oplaca mi sie suszyc przy takiej cenie to bede mial ponad 40% wilgotnosci, bo ciagle u mnie pada...takze latwo obliczyc ze za przeproszeniem g@wno z tego bede miał w tym roku:angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Znacie może ceny tegorocznej kukurydzy z tego co ja się orientuję to za mokrą płacą 15 zł + vat a sucha 38 zł +vat

Rozbój w biały dzień czyli na zarobek nie ma co liczyć, niewiem czy nie trzeba będzie dołożyć

 

 

z tego co mówił mi kierowca TM-a który woził kuku to takie ceny teraz ;/


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

U mnie cena kukurydzy <żal> 170zł 30%, mam możliwość suszenia ale się nie opłaca zbyt duże nakłady ponieważ kukurydza dostała jakiegoś stresu podczas suszy i nie chce ziarno oddawać wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

U nas podobnie , tylko mamy to szczęście w nieszczęściu , bo w okolicy nie ma nikt kuku , a dziki głodne chodzić nie mogą , więc zżarły mi hektar który był na ziarno w 100% , tylko jak mój tatko sobie przypomni jak z tymi leśniczymi ma się kłucić , to go szlak trafia , więc w przyszłym roku siatkujemy dwa hektary , bo mamy dosyć tych darmo zjadów (dzików) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Witam Mi udało si sprzedać ok 40 ton na ccm za 200 za tonę a kolejne 30 ton do skupu (miała wilgotność ok. 37 %) po 85 zł. za tonę masakra Jak pomyślę że w zeszłym roku sprzedawałem po około 500 zł to płakać się chcę Szczęście że przynajmniej swoim kombajnem młóciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

kupiłem po 240zł/1t, 32% wilgotności.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Suszysz czy CCM ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

CCM na próbę, po 20 latach przerwy "bąk" odpalił od pierwszego razu :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

kupiłem po 240zł/1t, 32% wilgotności.

 

I być człowieku zdrowy przy tej cenie to raczej znowu zrobię rękaw. 25 ha to będzie i myślałem ze się sprzeda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@pioter kupowałeś kolby z ziarnem czy tylko ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

same ziarno.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Orientuje się ktoś w jakiej cenie jest mokra kukurydza 32-33% słyszałem że około 300 zł tona.

Może macie dokładniejsze informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

W moich stronach 220 zł netto przy 30 %, ale to to nic, najgorsze jest to że ciągle pada i nie ma kiedy skosić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

lambo a jak Ci sypneła kukurydza i jakie odmiany miałeś ?

Mokrej 9,8t na słabej ziemi V i VI kl. Sieję głównie odmianę BAXXOS bo ona sie udaje na piachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olekwrocek    0

Witam,

 

Czy sądzicie że warto zabezpieczyć cenę kukurydzy suchej na listopad 2011 (zbiory) na 820 zł / tonę. Na giełdzie paryskiej są kontrakty na kukurydzę (1 na 50 ton) i obecna cena to 205 EUR / tonę , chyba warto, tym bardziej że można to zrobić za pośrednictwem polskich biur maklerskich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar123    0

Witam mam pytanko czy orientujecie śię po ile będzie kukurydza w tym roku gdzie spszedajecie i kiedy zaczynacie żniwa kukurydziane :rolleyes: .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj