Skocz do zawartości
kuzaj63

Wełna owcza -ceny

Polecane posty

kuzaj63    25

Witam skromne grono hodowców owiec.Czy ma ktoś namiary na dobrego kupca wełny?

"Obiło " mi sie ostatnio o uszy że ponad 3.5 PLN można dostać za kg,dla porównania w zeszłym roku z biedą 2.8PLN.

kuzaj63    25

No to Cie zaskoczę- 3.5PLN bez problemu można wyciągnąć(bynajmniej za wełnę z merynosa) a o 4PLN też już słyszałem :)

Wiadomość z agroFakt.pl

kuzaj63    25

A jak w tym roku z wełną ?Jakieś info na temat ceny?

Mam propozycję po 4,2 PLN ale jeszcze nie dograne.Handlarz proponuje 3.5 do max 4 PLN

mariusz999    0

kuzaj kto daje taką cenę, bo jak Miernik to nie daj się zrobić na szaro mnie ściągał z przyjazdem ponad miesiąc kazał zebrać jak najwięcej wełny i się wypioł sam zabrałem ponad 2 tony i wełna teraz leży i czeka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bimber
      Proszę o kilka uwag na temat owiec. Zastanawiam się czy to się opłaca i przy jakiej ilości stada podstawowego. Mam 18 ha pola i mógłbym to wszystko przeznaczyć na hodowlę owiec. Jeżeli ta to jakie rasy.
    • Przez spokofarmer
      Witam na wstepie prosze zeby nie usuwać mojego tematu bo nie znalazłem podobnego a jest on dość specyficzny.
      Otóż wziąłem w dzierzawe od ANR 10 ha w tym 2 zarośnięte drzewami no i muszę się ich pozbyć no ale nie będę wyrywał korzeni no bo za dużo roboty i pomyślałem żeby to ogrodzić i wpuścić owce które bym dokarmiał swoją paszą . Dlaczego taki pomysł? Po pierwsze miałbym dopłaty jako pastwisko (a za zarośniete drzewa nie dostanę nic ) po drugie miałbym może jakies dopłaty do hodowli owiec no i po trzecie byłby jakiś zysk ze sprzedaży żywca . Tylko teraz mam pytanie czy to się opłaci czy to wypali no i jeśli możecie to doradżcie gdzie mogę kupić jagnięta lub matki na rozpoczęcie stada no i gdzie potem moge sprzedać, a i jeszcze ile mogę dostać za taką sztukę przeznaczoną na ubój ?
      Z góry dziękuję
      PS. jak coś jestem z dilnośląskiego powiat oleśnicki .
    • Przez ignite
      Zamierzam hobbistycznie posadzić trochę drzewek owocowych(jabłoni,wiśni,gruszy),i mam pytanie dotyczące gleby.Mam glebę piaszczystą,czy wystarczy jeżeli w dołek pod drzewko dam glinę+torf?czy to w ogóle pomoże?czy może dać obornik i nawóz na powierzchni i przekopać?
    • Przez Sashimo
      Mianowicie chodzi mi o to czy muszę w lecie gdy się pasą na łące dawać im siano oraz pasze treściwe (kukurydza,buraki,ziarna itd) trawy mają pod dostatkiem. Owiec mam 24 sztuki. Pytam bo szwagierka która studiuje weterynarię zarzuca mi, że one głodują i powinienem im dawać siano oraz ziarna co dla mnie jest głupotą bo jeśli ktoś ma 300sztuk to też dowozi na pastwiska siana oraz ziarno ?

Proszę o odpowiedź bardziej doświadczonych hodowców

PS: mają ciągle kostki soli dla owiec
    • Przez RycerzNocy
      Jakie są rasy owiec hodowanych na terenie Polski(rasy polskie i zagraniczne)????