Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tadeusz01

Jaki pług i gruber do John Deere 6310

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług
Tadeusz01    0

Jak w temacie, proszę o doradzenie jakiej szerokości sprzęty będą najrozsądniejszym wyborem. Mam lekkie ziemie, ciągnik 100KM. Mam na oku gruber 3,30 metra, ale nie będzie za szeroki? I czy pług zagonowy 5 skib również da radę?

tobiasz51    0

no nie przesadzaj, gruber to dla ciebie 2.8 bo 3 m unia kos bedzie za duży . a pług to tez jakąś dobrą 3 obracaną albo lekką 4

Edytowano przez milanreal1

Bob    450

Dlaczego miałby być za duży? Jak miałem Ursusa 1014 to targałem nim grubera z wałem i siewnikiem poplonów szerokości 3m z "żukowa" i dobrze sobie radził więc nie widzę problemu z tą szerokością w JD6310. Pług 5 skibowy zwykły polski to z palcem w d.. pojedzie gorzej z jakością orki ale to insza inszość :)

Wiadomość z agroFakt.pl

KarolT25    40

Jak ma lekkie ziemie to 4 obracana uni starczy w sam raz ;) Gruber 3 też będzie sobie radził wyśmienicie śmiało możesz kupować maszyny takie B)

Bob    450

35km/h nie polecisz a swoje zrobisz. Pługa obracalnego polskiego nie kupuj, nie narobisz na lemiesze, odkładnice i boczne płozy :)

tobiasz51    0

mysle ze nie bo mam kosa 3 m i do mojego jd pasuje idealnie a 6310 to lekki i maly ciągnik a kos jest długi i ciężki .

Bob    450

A ja Ci mówię że pociągnie. Najlepiej jak miałby możliwość pożyczenia i podpięcia takiego grubera to załatwiłoby sprawę i rozwiało wątpliwości.

KarolT25    40

A ja @Bob się tobie sprzeciwie o tym polskich pługach unia takich złych pługów nie robi,znam jednego usera który ma pług z uni nie nie narzeka na niego lecz jest bardzo zadowolony z niego ;)

Bob    450

Ty mi się możesz sprzeciwiać a ja zdania o tym nie zmienię. Miałem, robiłem i nie chcę tego na placu. Ponadto moich trzech bardzo dobrych kumpli i wujek zza płotu, miało i mają takie samo zdanie. Potwierdzona opinia na fakcie z użytkowania a nie z opowiadań zasłyszanych od kolegów. Badziew w najczystszej postaci.

arek676    18

posiadam 6330 i od tego roku uzytkuje unie kos 3m, oraz kunh master 102 i daje rade na sredniozwiezłych glebach

juras390    2

ja ciagam fraugde na podzespołach kvernelanda 40 cm na sprezynie super krycie lekko idzie lekka konstrukcja glina łąki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kaczor94
      Witam.
      Planuję zakup talerzówki Mandam Tal-C 3m z wałem v-ring (daszkowym). Jak  sprawują się te talerzówki i co myślicie o tym wale? Przedstawiciel poleca wał standardowy rurowy lub sprężynowy do którego nie mam przekonania. Talerzówka będzie pracowała przy ciągniku min 120KM. Będę wdzięczny za wszystkie opinie.
    • Przez ursus-moc
      wittam oplaca sie talerzowke na 5 ha ?
    • Przez michu12
      Witam chciałbym zrobić talerzówkę 2m V do ursusa c-360 potrzebuje wymiarów ramy, osi i wszelkich innych elementów. Jeśli ktoś taką posiada to proszę o wymiary i o swoje opinie
      Chodzi mi o taką konstrukcje.

• Przez tomaszek767
      Cześć. Szukam talerzówki do uprawy ścierniska po kukurydzy ziarnowej. Raczej produkt polski (zagraniczne za drogie ewentualnie używka). Szerokość 3 lub 4 metry/ Wał gumowy (będzie też używana do uprawy pod kukurydzę). Zależy mi na dobry cięciu i mieszaniu. 
    • Przez grzybu1
      Witajcie,

mamy zamiar kupić bronę talerzową do uprawy po kukurydzy na ziarno. Ciągnik ma 170km, Claas Arion 640 w skrzyni bezstopniowej.
      Gleby jakie mamy do ciężkich nie należą, jednak mamy pagórkowaty teren i ciągnik przy agregacie 4,5metrowym expomu czasami ma co robić i prędkość schodzi do 8km/h- normalnie 12km/h. Kukurydzy do obrobienia jest rocznie około 50ha. Ścierniska zbożowe też pewnie by się leciało talerzówką - jakieś 90 ha

Do Was pytanie jakiej szerokości talerzówka byłaby odpowiednia, czy ciągnik poradzi sobie z 5metrową ciąganą, czy może lepiej 4metry zawieszane. Z mniejszą szybciej by się jechało i byłaby wygodniejsza na mniejszych kawałkach. 
      Znajomi polecają nam talerzówki staltecha i właśnie nad taką się zastanawiamy. Do wydania mamy jakieś 35tys netto.
      Jeszcze pytanie czy gumowe wkładki zabezpieczające talerze dają coś na kamienie, czy patrzeć raczej na jakieś resorowane ?
      Na co jeszcze zwrócić konkretnie uwagę - czy warto dopłacać do łożysk bezobsługowych ? I jaki wał wybrać na tył ?

Pozdrawiam.