Skocz do zawartości
Marrus

IMT 560 ...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marrus    0

Ale do jakiego mf mniej więcej ? I co to za skrzynia 6x2 ? Czy to znaczy że np. na zającu będę miał 3 biegi w przód i 1 do tyłu i że jest tylko żółw-zając . Straszne ubóstwo w biegach jak tak ...

Wiadomość z agroFakt.pl

Marrus    0

Ale jak dokładnie jest z tą skrzynią ... Wytłumaczy ktoś bo nie miałem ciągników innych jak c-360 , belarusa 82 ... W c-360 są terenowe i szosowe , w tym pewnie też bo ma 2 wsteczne , ale czy to znaczy że na np. szosowych ma tylko 3 biegi do przodu ... Pasowałby na niego tur 3B ?

Edytowano przez Marrus

@Marrus Tak jak mówisz, biegów jest tyle samo co w c-330. MF te skrzynie stosował w latach 50. Na podstawie tej skrzyni w zakładach MF powstała skrzynia ze wzmacniaczem momentu obrotowego (Multipower-pierwsza taka na świecie z półbiegami) a miała ona 12 biegów w przód i 4 w tył znana w Polsce z nowszych Ursusów postlicencyjnych. Wg. konedata.net wychodziły jeszcze IMT 560 ze skrzynią o której wcześniej mówiłem 12/4. Tylko że ten IMT jest z 86r. a w tym roku przestali używać skrzyni 12/4 A z turem to nie wiem pewnie mocowanie by nie pasowało i trzeba było by sprawdzić czy w masce ten tur się zmieści. I na 100% jest to licencja MF tylko, że oni chyba kupowali licencje 2 razy. I raz w latach 50. a II to chyba też w latach 70. jak Ursus. Nie kupowali praw do marki MF jak Ursus tylko im zależało na planach konstrukcyjnych.

<---- post nr. 100

Edytowano przez sebekwolkasos

Marrus    0

Aha a jaki tur by do niego pasował ? Bo chcę zamienić Belarusa na coś mniejszego aby odciążyć c-360 . Ten IMT pracowałby z pługiem 3x35cm , agregatem 2,4m , rozrzutnikiem 3,5 t , beczką 2500 l , w prasie morra mr 1200 i w samo zbierającej krone . Myślę że nie będzie się przemęczał .

Może tur jakiś na specjalne zamówienie, bo takich ciągników jest mało. Przy tych maszynach będzie odpoczywał, wiem bo mam 4514 też podobna moc i kiedyś jak był głównym ciągnikiem też pracował przy takich maszynach.

Edytowano przez sebekwolkasos

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piasek186
      Witam ! dałem do regeneracji pompę wtryskową perkinsa 4cyl , kiedy ją przywiozłem i podłączyłem ciągnik nie chciał odpalić tak jakby nie dostawał paliwa ale czasami ruszy tzn nie odpali ale słychać jakby dostał paliwo. Wszystko odpowietrzone i przedtem była podłączona w ten sposób że 4 i 3 przewód był zamieniony ale chodził normalnie od początku ... zadzwoniłem więc do takiego majstra i powiedział żeby założyć je normalnie . Ale cały czas jest to samo nie chce odpalić . proszę o pomoc
    • Przez MiRol
      Piszcie wszystko co wiecie o tych ciągnikach
    • Przez Dori
      Hej, 
      Może wy się orientujecie, czym można pociągnąć przyczepę ważącą koło 8 ton? Czy to musi być ciągnik rolniczy? 
      Wiecie jakie przepisy to regulują?
      Być może to banalne pytanie, ale nie mam na ten temat pojęcia, przyda się każda wskazówka gdzie szukać informacji.
    • Przez tomaszek_135
      Co myślicie na temat ciągników international. Zamierzam kupic jakiś ciągnik w przedziale od 70 do 90KM a ostanio wpadło mi takie ogłoszenie :http://otomoto.pl/international-886-A260838.html . Co myslicie na ich temat? Jak z awaryjnością, spalaniem i dostępem do części?
    • Przez benio1967
      Witam,kupiłem taki ciągnik 1694 i potrzebuję informacji o tych ciągnikach