Skocz do zawartości
gelzak93

Kupno nowego Ciągnika

Polecane posty

gelzak93    0

Witam mam zamiar kupić nowy ciągnik z turem będzie jako pomocniczy od 70do80km lekkie rzeczy będzie robił.Na myśli mam JD 5080comfort,MF 4400,Zetor Proxima Power 85,McCormick T-Max.i jakiś ładowacz czołowy do ciągnika.Co myślicie o tych propozycjach :)

qazi    57

JD M czy R, MF jest chyba raczej mechaniczny (chyba że się mylę ale to chyba odpowiednik VALTRY A) znasz ceny poszczególnych ciągników i ich wyposażenie?

Wiadomość z agroFakt.pl

dawid0605    22

A jaki masz ciągniki główny może jakieś przywiązanie do marki hehe :rolleyes:

SuperSam    0

Moim zdaniem proxima ma za mały skręt kół jeśli chodzi o tura dobra to ona jest jako ciągnik główny. Myślę że JD lub inna marka czyli NH seria TD będzie idealna . :)

ziomal89    0

wg mnie tylko proxima power i traclift jd mf i valtra odpada ze względu na cene części i koszty eksploatacji. zetor wcale dużo nie pali jest mało wrażliwy na jakość paliwa a do tego łatwy w naprawach. nastepna sprawa to to że gwinty, śróby są metryczne a nie calowe- niech ci się zapodzieje śróbka;)

marcinffff    10

jak do pomocy to weż zetora Proxime plus lub power do tura idealny :)

Popieram :D jeszcze łądowacz TRAC LIFT 100 albo 220, ale myśle że ten mniejszy wystarczy, udźwignie 1200, podniesie na max 3 metry, mam zreszto takiego sprzęta ;) i jeszcze te sterowanie joystickiem :D

rino    1

tak tylko udzwig 1200 kg to zdecydowanie za mało bo wez to pod uwage ze wiekszosc towaró na paletach jest o ladownosci 1400-1500 kg wiec jak juz co to ciagnik z turem zeby te 1500 kg bez problemu dzwigał,znajomy ma case jx z turem i sobie chwali

kony111    2

Witam.

Ciekawa jest propozycja tego McC T-Max. Widziałem C-Maxy pracujace z turem, użytkownicy wypowiadali się bardzo dobrze o tych maszynach.

Skąd kolega jest?

marcinffff    10

tak tylko udzwig 1200 kg to zdecydowanie za mało bo wez to pod uwage ze wiekszosc towaró na paletach jest o ladownosci 1400-1500 kg wiec jak juz co to ciagnik z turem zeby te 1500 kg bez problemu dzwigał,znajomy ma case jx z turem i sobie chwali

no fakt do pracy z paletami to trzeba już tego udźwigu ;) ale ja swoim Trac liftem zdejmowałem palety z nawozami z przyczepy z nawozami 1500kg na palecie, tylko że trzeba było dać gazu :D przy belach to 1200kg kazdą bele podniesie, świeżą zielonkę bezpośrednio po skoszeniu przywoziłem w belach to na wolnych obrotach podnosił B) trzeba pamiętac że większy tur- to i większy ciagnik trzeba :P

ltz55aluki    0

widze ze odezwali sie (prawie) tylko uzytkownicy zetora i kazdy chwali swoje a reszta beee..... ;[

a cos z case??:) (osobiscie nie posiadam zadnego z wymienionych..)

ktos tam martwi sie o czesci i po co martwiac sie na zapas...

Ja posiadam TD 5030 ciągnik zdecydowanie tańszy niż wyżej wymienione i jak na razie jest super do prac lekkich idealnie się nadaje mam zamontowanego tura z biedaszek 1650kg udźwigu śmiga z paletami i z obornikiem jak szalony oczywiście balast do tyłu zakładam jest zwroty u mnie pracuje w pracach lekkich głównie z turem spalania jeszcze nie mierzyłem przepracowałem nim około 100h

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rolnik_Szuka
      Program, dzięki któremu dość dokładnie można się przyjrzeć konkretnemu modelowi traktora

https://www.youtube.com/watch?v=MY8s-zLXEos Kubota
      https://www.youtube.com/watch?v=OC4i2Okeycw Zetor
      https://www.youtube.com/watch?v=3iYQ3XwXo_c Belarus

Zobaczcie

• Przez happymisiek
      Witam. chciałbym kupić ciągnik ok 80 km koniecznie z turem.ciągnik ma głównie pracować przy turze.Rozważam Ursusa 5714 lub 5524 . Co o tym myślicie o tym wyborze słyszałem że są oszczędne i nie ma problemu z ewentualnymi naprawami.
    • Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez Sunf
      Witam, szukam opinii na temat kupna ciagnika 6 cylindrowego nowego glownie do orki siewu( również zasprzegniecie na przednim tuzie maszyn doprawiajacych) i do transportu. Głownie biore pod uwage marki Nh Jd Zetor Case Valtra MF 140 km do 160 km. Licze na wiarygodne opinie oraz podpowiedzi dotyczace tych marek. 60ha
    • Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam