Skocz do zawartości

Polecane posty

Vril    1

Witam

Mam taki problem.

Instalacja oparta o alternator .Dzisiaj podczas oprysków gwałtownie zanikło zasilanie.

Kontrolki przestały świecić,żaden odbiornik prądu nie działał-kontrolki ,światła oraz zasilanie

komputera od opryskiwacza .Po odczekaniu chwili ,nie wiem czy to ma znaczenie ale po wyjęciu i ponownym

włożeniu kluczyka i odczekaniu chwili zasilanie nagle się pojawiło.

Po oprysku i dojechaniu do domu nagle znowu znikło zasilanie .

Zostawiłem kluczyki w stacyjce i po 10 minutach nagle znowu pojawiło się zasilanie .

Czy powodem tego problemu może być uszkodzona stacyjka czy może coś w alternatorze ?

wojtas972    8

szukaj przyczyny zaczynajac od sprawdzenia czy prad do stacyjki dociera a potem to juz zacznij od akumultora patrz po koleji jakims miernikem do kad dochodzi ci prad i bedziesz wiedzial gdzie ginie

bobytempelton    160

w c360 cała instalacja to porażka, ja stacyjki wyrzucam co rok i to najbardziej prawdopodobne, ale też puszka bezpieczników budzi me obawy , wyjmij wszystkie bezpieczniki podoginaj bieguny aby były ciaśniejsze, spryskaj WD albo czymś w tym stylu, i nie zakładaj innych bezpieczników niż porcelanowe, a nigdy aluminiowe oczywiście tylko 25amper

Porażką jest to, co tu napisałeś. Przy prawidłowej obsłudze instalacja służy wiele lat. To, że Ty wymieniasz stacyjkę co roku świadczy tylko o Twoim poziomie wiedzy dotyczącej obsługi ciągnika. Poza tym w fabrycznej instalacji stosuje się bezpieczniki o prądzie znamionowym 8A. Zakładanie większych grozi uszkodzeniem instalacji elektrycznej. Na przyszłość proponuję się zastanowić zanim znowu zaczniesz udzielać takich "porad".

Edytowano przez Elektrotechnik

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

wojtas972    8

no kolego wspomnial o bezpiecznikach co do c360 to nie ma takich wymogow :D nie takie sie widuje np drut miedziany, ale najlepszy bezpiecznik jaki widzialem to zlotowka :D heh ja to takich ludzi nie rozumiem ale zawsze taniej :P jeden bezpiecznik 8A kosztuje ok 2 zlote

bobytempelton    160

Mając na myśli porcelanowe miałem na myśli porcelanowy nośnik , a miedzianą wkładkę najlepsze, a ok 0,8-1zł kosztuje

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Vril    1

Dzięki panowie :)

Dziś pobawię się miernikiem i poszukam prądu :D ale obstawiam na stacyjkę bo też co roku ją wymieniam .

asharot    202

U mnie stacyjka jest dosłownie 20 lat i nic się nie dzieje.

Myślę że wszystko zależy od stanu instalacji elektrycznej.

Polecam stacyjkę produkcji krajowej: http://www.farmexpert.pl/stacyjka_z_kluczykiem_c_330_360_385_lublin_metalowa_nakretka_produkt4966.aspx?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-04&utm_content=4966#nclid=5101117aef40ceaed8a1f790d3cdb803

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Vril    1

Dzięki chłopaki za dobre rady :) Udało mi się znaleźć przyczynę .Ułamany był kabel który wychodzi z tej śruby na rozruszniku i idzie do stacyjki .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez caros2
      Jak podłączyć przełącznik kierunkowskazów w 3512?Załączone zdjęcie.
    • Przez norbi222
      Czy rozrysuje ktoś mi taki jakiś schemat jak podłączyć dmuchawę 3 biegową do przełącznika a następnie do wtyczki od zapalniczki?
    • Przez Team_Deutz
      Witam, temat błahy, na wolną chwilę. Zatem, interesuje mnie zakup kogutów, tak wiem mnóstwo tego wszędzie, aczkolwiek interesują mnie koguty szybkoobrotowe w "normalnych" pieniądzach. Fajnie wyglądają na Massey'u Kamila5435 i podobne chciałbym mieć u siebie na Deutz'u. Ceny kogutów od Korbanka czy innych dealerów przekraczają kryteria cenowe. Stąd sprawa do was forumowiczów, elektroników i innych geniuszów internetu. Czy istnieje opcja zwiększenia szybkości obrotów koguta, a może widzieliście jakieś szybkoobrotowe w cenie do 150zł

LINK DO FILMU 4:36 minuta 

https://www.youtube.com/watch?v=yNZ5m7LUDzA 

Jedna prośba, na spokojnie forumowicze
    • Przez bob124a

witam mam problem z mf 3050 nie da sie wyłączyć przedniego napędu .Po skończonej robocie na polu próbowałem wyłączyć naped  ale sie nie dało wróciłem do domu zgasiłem ciągnik , zapłon a kontrolka od napędu cały czas swieci. wczoraj też robiłem w polu cały dzień i napęd  działa ale nadal nie da sie go wyłączyć zauważyłem też że nie da sie właczyć blokady i nie  świeci kontrolka od ciśnienia oleju a poza tym raczej wszystko działa .co może być? gdzie szukać usterki?  
      dzisiaj patrzyłem bezpieczniki sa wszystkie dobre, czujnik sprzęgła ok. stopu też jest dobry.włącznik napędu ok. byłem przy przełączniku to odpiołem komputer a ona nadal świeci. pod ciągnikiem niby wszyskie kable dobrze .Jeszcze tylko nie patrzyłem tych elektrozaworów bo nie wiem który to i nie wiem jak się za niego zabrać i czujnika ciśnienia oleju bo też nie wiem gdzie go szukać 
    • Przez t1o9m8e6k
      Witam!
      Bardzo proszę o podpowiedź w kwestii kupna instalacji elektrycznej do przyczepy D-47B (same przewody). W Internecie jest sporo stron na których można nabyć taką instalację, ale ja nie wiem, którą wybrać i czy one różnią się między sobą. Mam do podłączenia światła pozycyjne z przodu, a z tyłu mijania, stop, kierunkowskazy i wtykę do podłączenia drugiej przyczepy.
      Z góry dziękuję za odpowiedź.
      Pozdrawiam!

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.