Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
piotr8978

jaki rozrzutnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DanRol95    2
(edytowany)

A jakieś konkretnej marki cię interesuje, używany czy nowy i na jaki areał.

Edytowano przez DanRol95

piotr8978    0

myślałem nad joskinem na jednej osi albo unia apollo 8 na areał ok 40 ha a kasa to do 70000 tys ;[ :)

Wiadomość z agroFakt.pl

tomaszs88    3

ja bym proponował 6t...u nas mają 10t i większe i jak mokro na polu to wożą obornik małymi rozrzutnikami bo tymi WIELKIMI nie wyjadą z pola bo wjechać to wjadą :lol: i kupić taki żeby stał...?! bez sensu...

Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340
(edytowany)

Tak sądzę że tytan 8 wystarczy ona ma około 80 km tak

:rolleyes: jak 6 to warfama ale z 8 śmiało będzie se śmigała ale to twój wybór 8 oszczędzisz czas transportu i trochę paliwa B)

Edytowano przez Zetek5340

tomaszs88    3

na 8 oszczędzisz czasu i paliwa tylko wtedy gdy wiesz że wjedziesz na pole w każdych możliwych warunkach... Zetek5340 a powiedz co wtedy jeśli będzie za mokro??? to tylko moje zdanie i na pewno mam rację :rolleyes: ja będę brał w następnym roku 6 metal-fachu :rolleyes: jeszcze wchodzi w grę warfama...

juljanking    0

osobiście nie proponowałbym 8 ton pod 88 koni, z 6 tonowym ciągnik będzie pracował gładko i bez problemów a jak dołożysz mu 8 to ciągnik poczuje już dobrze, proponuje 6 ton metalfach, 6 ton teoretycznie a praktycznie będziesz mógł tam wrzucić na pewno 8

piotr8978    0
(edytowany)

myślę że 6 ton to dobry wybór a co śądzicie o rozrzutniku z moskitu kalisz :blink: gdy wożę obornik to prawie zawsze jest mokro ;[ .Jaki rozmier ogumienia wybrać :D

a myślicie ze valterka pociągnie t088

Edytowano przez Matey
Post pod postem, orty

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Miotrek
      Witam.
      Mam zamiar kupić nowy rozrzutnik 6-tonowy na młodego rolnika. Oferowali mi : cynkomet (50tys), ursus (50 tys) i ewentualnie metal fach ( aż 59tys.). Moze ktos z was posiada takowe? jakie macie opinie na temat tych sprzętów? a może polecilibscie coś innego ? (mam ustalona cene do 60 tys gdyz chce tez kupic inne maszyny). Z góry dziękuje za odpowiedz

Pozdrawiam.
    • Przez jedrus2020
      Witam mam prośbę do osoby posiadającej książkę napraw do rozrzutnika ruskiego.  Mam uszkodzone łożysko na jednym wałku adaptera.  Udało mi się go zbić. Chyba jest wahliwe dwurzędowe.  Rozebrałem druga obudowę ale nie są czytelne oznaczenia łożyska. Jeśli ktoś wie jakie tam jest  łożysko byłbym wdzięczny o pomoc.
    • Przez zyzek
      Orientuje się ktoś może, co może być przyczyną tego, że co chwila pękają tarczki sprzęgła przeciążeniowego w polskim rozrzutniku? Oryginalne działały przez lata, a po wymianie sypią się co kilka-kilkanaście rozrzutników.
      Chodzi o ten element:

Powodem jest słaba jakość nowych tarczek, czy przyczyna może być inna? Wie ktoś może  gdzie kupić tarczki, które powinny wytrzymać dłużej?
    • Przez KrychxU
      Witam forumowiczów, z powodu braku dużej ilości czasu nie zdążyłem przejrzeć całej zawartości forum odnośnie wzw. Rozrzutnika warfarmy. 
      Głównie chodzi mi o to by posiadacze określili ile mocy potrzeba by ten rozrzutnik nie stawiał oporu, mam zetora 7211 i myślę że w tych 6 tonach na suchym gruncie da radę, jaka jest wasza opinia na ten temat? 
      I jeszcze jedno, czy ten model Rozrzutnika z pionowymi wałkami jest godny uwagi? 
      Pozdrawiam serdecznie i czekam na komentarze. 
      Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

• Przez Bocian6230
      Planuję zakupić nowy rozrzutnik o pojemności między 8 a 10 ton , ale 12 też wchodzi w grę, przypadł mi do gustu Fliegl ,model chyba asd80 , co o nim możecie powiedzieć ? Jakie są opinie? Ma ktoś taką maszynę? Polecacie na dyszlu sztywnym czy amortyzowanym? ,bo różnica w cenie to około 15 tysięcy , . A może polecacie jakieś inne maszyny typu Joskin, Pichon  ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.