Skocz do zawartości

Polecane posty

rafal4610    54

mam forda 4610 i mam pytanie... Do czego jest to zaznaczone na czarno? Widziałem też takie w innych ciągnikach np. mf tylko nie wiem od czego to jest... tyv797.jpg

P.S. Przepraszam za tytuł ale sie pomyliłem :D

Edytowano przez rafal4610

Wiadomość z agroFakt.pl

rafal4610    54

to że to jest miejsce do łącznika górnego to i ja wiem :P Chodzi o to że tam nad otworem do mocowania łącznika jest tak jakby siłownik i to jest całość połączona jakby miało sie ruszać i dlatego pytam co to jest :D

Edytowano przez rafal4610

slaw17    22

Możliwe że ten "jakby siłownik" jest elementem regulacji siłowej przy pracy zaczepionej maszyny( tak jak w C-360 czy MTZ-cie)

rafal4610    54

nie wiem może i tak bo podnośnik obsługuje sie 2 dźwigniami... do tej pory używałem tylko jednej od regulacji pozycji bo druga była unieruchomiona ale w tym roku ją uruchomiłem ale jeszcze z narzędziem nie próbowałem... Ale dzięki za odpowiedzi

Kosterra    3

Wiesz co u mnie w Fordzie też jest coś takiego,że nad mocowaniami na śrubę jest połączone jakby z siłownikiem i moim zdaniem to jest to ze jak sie zakopiesz i np.kultywator sam sie stopniowo podniesie gdy ciągnik "powiesi się" na drapaku.Jak chcesz wstawie tutaj pózniej koło południa zdjęcie jak to jest u mnie.

Edytowano przez Kosterra

Jest to poprostu regulacja siłowa nic innego to samo co w c-360, mf'ach wtedy wlasnie ustawiasz ta drugą dźwignią i jeżeli ciągnik ma za ciężko do wybranej wartości delikatnie unosi maszynę na TUZ'ie

Edytowano przez misiekzak007

rafal4610    54

tylko że u mnie jedną dźwignią ustwiam sobie pozycje a drugą podnosze i opuszczam a ten niby siłownik sie nie rusza :/ Czy on będzie sie ruszał dopiero z zaczepioną maszyną?

tak ale to są wychylenia może z 1-2 cm przypuśćmy że jedziesz sobie z pługiem i jest jakieś wzniesienie ze pług wpada głąbiej to wtedy ten niby siłownik delikatnie jest wyciągany przez maszynę co powoduje 'podanie' oleju na rozdzielacz i delikatne uniesienie pługa

rafal4610    54

a to w ten sposób to działa... Nie powiem bo przydatna rzecz :D Dzięki za odpowiedź i wytłumaczenie mi tego :D

ok nie ma spr. wydaje mi sie ze jasno to wyjaśniłem i jeśli chcesz sie wiecej dowiedziec to wpisz w google regulacja siłowa i tam jes duuzo roznych ciekawych wypowiedzi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piasek186
      Witam ! dałem do regeneracji pompę wtryskową perkinsa 4cyl , kiedy ją przywiozłem i podłączyłem ciągnik nie chciał odpalić tak jakby nie dostawał paliwa ale czasami ruszy tzn nie odpali ale słychać jakby dostał paliwo. Wszystko odpowietrzone i przedtem była podłączona w ten sposób że 4 i 3 przewód był zamieniony ale chodził normalnie od początku ... zadzwoniłem więc do takiego majstra i powiedział żeby założyć je normalnie . Ale cały czas jest to samo nie chce odpalić . proszę o pomoc
    • Przez MiRol
      Piszcie wszystko co wiecie o tych ciągnikach
    • Przez Dori
      Hej, 
      Może wy się orientujecie, czym można pociągnąć przyczepę ważącą koło 8 ton? Czy to musi być ciągnik rolniczy? 
      Wiecie jakie przepisy to regulują?
      Być może to banalne pytanie, ale nie mam na ten temat pojęcia, przyda się każda wskazówka gdzie szukać informacji.
    • Przez tomaszek_135
      Co myślicie na temat ciągników international. Zamierzam kupic jakiś ciągnik w przedziale od 70 do 90KM a ostanio wpadło mi takie ogłoszenie :http://otomoto.pl/international-886-A260838.html . Co myslicie na ich temat? Jak z awaryjnością, spalaniem i dostępem do części?
    • Przez benio1967
      Witam,kupiłem taki ciągnik 1694 i potrzebuję informacji o tych ciągnikach